Фантастичен гол со двојни ножички

Фантастичен гол со двојни ножички

Голот го постигнаа фудбалерите на тимот „James Island boys“ кој игра во американската средношколска фудбалска лига.

Мониторот против Шекил О’Нил: Нокаут во првата рунда

Мониторот против Шекил О’Нил: Нокаут во првата рунда

Шек им беше гостин на NBA коментаторите, но на полувремето се спречка нешто со мониторот :).

Денот кога професионалниот бокс умре: Ефтиниот удар на Флојд Мејведер

Денот кога професионалниот бокс умре: Ефтиниот удар на Флојд Мејведер

Црната дамка на долго најавуваната „Битка на векот“ во која Мејведер го победи Филипинецот Мани Пакиао на поени и стана апсолутен шампион (титулите во WBC, WBA, WBO) во полусредна категорија. Американецот заработи 150 милиони долари од мечот.

Најјакото селфи што некој го направил на фудбалски натпревар до сега

Најјакото селфи што некој го направил на фудбалски натпревар до сега

Навивачот на англискиот клуб Саутпорт ги дочека своите 5 минути и ги искористи на многу забеган начин :).

ЛУДО скокање од втората по височина станбена зграда во светот

ЛУДО скокање од втората по височина станбена зграда во светот

За неколку дена овие професионални скокачи со падобран изведоа 558 луди скокови од кулата „Принцеза“ во срцето на Дубаи.

Ова е Формула 1!

Ова е Формула 1!

Видеото е дело на еден страствен љубител на Формула 1 трките, со цел да покаже зошто најбрзите автомобилски трки во светот имаат толку многу фанови.

Кристијано Роналдо и малото момче пред почетокот на мечот против Атлетико Мадрид

Кристијано Роналдо и малото момче пред почетокот на мечот против Атлетико Мадрид

Пред да започне мечот Роналдо вежбаше изведување слободни удари, го промаши голот и го удри младото момче. Потегот што славниот фудбалер го направи потоа заслужува секоја почит.

Смешки на коњска трка: Џикејот искрено ги поздрави противниците позади себе

Смешки на коњска трка: Џикејот искрено ги поздрави противниците позади себе

Иако не беше намерно, сепак испадна добра и смешна провокација :).

Одбранбениот фудбалер јако се казни за примениот гол

Одбранбениот фудбалер јако се казни за примениот гол

Многу нервозно и луто човече :).

Моќниот трактор против силата на народот

Моќниот трактор против силата на народот

Мотивационо видео за политичката каша во која е ставен македонскиот народ. Ако сме заедно нема машинерија која може да не победи!

Ова 8-годишно девојче ќе биде идна светска шампионка во бокс

Ова 8-годишно девојче ќе биде идна светска шампионка во бокс

Ова е еден обичен тренинг со нејзиниот татко. Добро запаметете го името Евник Саадвакаш.

Две руски тинејџерки прават јаки финти на вратило

Навистина импресивни вежби за кои треба многу храброст, сила и цврстина.

Закон кошаркарска финта и забивање какво што ретко се гледа

Закон кошаркарска финта и забивање какво што ретко се гледа

Еве зошто кошарката е еден од најпопуларните спортови на планетата.

Голман од светска класа

Голман од светска класа

Голманот е со македонско потекло, презимето Мачковски веројатно ништо не ви значи, но ќе ви значи после видеово ;).

Никогаш не славете ја победата пред време

Никогаш не славете ја победата пред време

Атлетичаров ја научи лекцијата на потешкиот начин.

Дури и да не ви се допаѓа сноубордингот како спорт, погледнете ги дечкиве што прават

Дури и да не ви се допаѓа сноубордингот како спорт, погледнете ги дечкиве што прават

Во видеово има некои навистина луди трикови кои не ви препорачуваме да ги имитирате, доколку не сте многу искусен професионалец.

Најлудото бегство од апсење

Најлудото бегство од апсење

На дофат му беше на полицаецот, а не се осмели да го фати.

62-годишен старец против 20 годишен ММА борец

62-годишен старец против 20 годишен ММА борец

Дедово сакаше да си ги испроба силите за прв пат во една ММА тепачка. Младиот борец воопшто не се штедеше и веднаш тргна во офанзива. Резултатот: Интересна, несекојдневна ММА тепачка.

Гимнастичар левел Бог

Гимнастичар левел Бог

Јас секој ден вакви вежби си правам по дома :).

Дај и гол на оваа машина ако си маж!

Дај и гол на оваа машина ако си маж!

И Меси си ги проба силите во живо на јапонско ТВ шоу.

Дебелково им покажа на фудбалерите на Ливерпул како се шутираат слободни удари

Дебелково им покажа на фудбалерите на Ливерпул како се шутираат слободни удари

Дечкото стана хит на интернет после неговото видео кое своевремено го прикажавме и на Мотика (клик тука), а најновата вест е дека Ливерпул го повикаа дечкото да им одржи една лекција на Балотели, Ламберт, Борини и Марковиќ.

Како африканските деца сами тренираат фудбал со стари автомобилски гуми?

Како африканските деца сами тренираат фудбал со стари автомобилски гуми?

Вака се станува професионалец, а не со седење пред компјутер и учење финти од видеа.

Вака дамите на Нотс Каунти изведуваат слободен удар! Женскиот фудбал во своето вистинско светло

Вака дамите на Нотс Каунти изведуваат слободен удар! Женскиот фудбал во своето вистинско светло

Да играат против мажи ќе ги растурат со вакви финти. Жените се мајстори за тоа.

Талентиран американски средношколец дрибла со баскет

Талентиран американски средношколец дрибла со баскет

Партали го направи дечкото спроти него.

Голман не смее вака да прославува гол!

Голманот на клубот Феровиарио од Мозамбик ја научи лекцијата на потешкиот начин во мечот ротив клубот К-Старс од Кенија.

Еден обичен зимски ден на човекот со моторче на грбот

Еден обичен зимски ден на човекот со моторче на грбот

Парамотор се вика комбинацијата од параглајдер и мотор на грбот на параглајдеристот. Резултатот од ваквата комбинација е нов екстремен спорт многу побрз од обичното параглајдерство.

Злобни грчки фудбалери

Злобни грчки фудбалери

Ова е се само фудбал не! Обратете внимание на шутот во глава на противникот што лежи!

Летечко колено и скандал на ММА турнир

Летечко колено и скандал на ММА турнир

На турнирот за титулата во средна категорија се бореа Шамил Абдулаков и Михаил Колобегов. Судиите во регуларното време досудија дека борбата е нерешена, на што негодуваше тимот на шампионот Абдулаков. Ова што ќе го видите е дополнителната рунда во која шампионот ја загуби титулата. ММА турнирот се одржа во Ростов, Русија.

Јубилеј: 3 години кршење со планински велосипед

Јубилеј: 3 години кршење со планински велосипед

Дечково цели 3 години ги собирал снимките за на крај да ги стави во едно видео сите паѓања и незгоди кои му се случувале додека возел велосипед по планински патеки со другарите.

12-годишниот скејтборд мајстор Исаму Јамамото ја вежба својата точка

12-годишниот скејтборд мајстор Исаму Јамамото ја вежба својата точка

Детево е од Јапонија, започнало да скејта пред 4 години и веќе е шампион на Јапонија во скејтање во слободен стил, аматерска категорија.

+