Скок во непознатото: Лудак прави екстремен подвиг со велосипед на планина

Скок во непознатото: Лудак прави екстремен подвиг со велосипед на планина

Не се обидувајте да го имитирате, доколку сеуште ви се живее!

Женскиот фудбал во своето најубаво светло

Женскиот фудбал во своето најубаво светло

Каков гол забоде, глава да те заболи. Само да не навиваш за белите :).

Моментот кога детето сфати дека стои до својот идол

Моментот кога детето сфати дека стои до својот идол

Момент кој не се заборава цел живот.

Во кошарката не е најважно да си висок, ниту да си црнец :)

Во кошарката не е најважно да си висок, ниту да си црнец :)

Дечково на прекар го викаат „Професорот“, затоа што им одржува лекции на противничките играчи. Белец е и висок е само 175 сантиметри.

Девојката го натера крадецот сам да си викне полиција

Девојката го натера крадецот сам да си викне полиција

Двајца крадци со мотор се обидоа да ограбат погрешна девојка. Во еден момент крадецот почна да бара помош и да вика: „Јавете се во полиција, викнете полиција…“

Како најбогатиот спортист во светот се спрема за одмор?

Како најбогатиот спортист во светот се спрема за одмор?

Професионалниот американски боксер Флојд Мејведер продолжува да ги нервира хејтерите со своите провокативни видеа.

Оваа згодна девојка на велосипед ќе ве натера 5 минути да ја гледате со подотворена уста

Оваа згодна девојка на велосипед ќе ве натера 5 минути да ја гледате со подотворена уста

Никол Фрибортова е светска шампионка во правење финти на велосипед.

Како да го изнервираш противничкиот боксер на прес конференција? Плесни му ја девојката по задникот!

Како да го изнервираш противничкиот боксер на прес конференција? Плесни му ја девојката по задникот!

Токму тоа се случи на прес конференцијата пред мечот помеѓу Шејн Мосли и Рикардо Мајорга, кој не можеше да се воздржи :).

Средношколски нинџа рагбист

Средношколски нинџа рагбист

Колку и да не сакате рагби, овој тачдаун ќе ви се допадне. Детево има иднина, само мора да продолжи паралелно да вежба и боречки вештини.

Противничкиот фудбалер му помогна на голманот да стане

Противничкиот фудбалер му помогна на голманот да стане

Кога голманот се преправа само за да добива во време…

Германци даваат брз гол со 7 луѓе во напад

Германци даваат брз гол со 7 луѓе во напад

Кога Германците ќе решат да направат нешто, нема сила која може да ги спречи.

Напред Работнички, нема предавање, нема бранење… Одиме јако, храбро, одиме сите во напад!

Работнички ремизираше со резултат 1:1 во дуелот со фаворизираниот Рубин Казан во плејофот на Лига Европа и има активен резултат пред гостувањето во Русија иако голем дел од второто полувреме го играше со фудбалер помалку.

Како изгледа нокаут во местен бокс меч?

Како изгледа нокаут во местен бокс меч?

Во Монтевидео, Уругвај, викендов се одржа несекојдневна бокс тепачка помеѓу Браулио Домингез кој со еден ФАТАЛЕН удар го нокаутираше Маркос Мартинез.

Јака битка: Уличен вежбач ПРОТИВ кревач на тегови

Јака битка: Уличен вежбач ПРОТИВ кревач на тегови

Решија да си ги одмерат силите преку вежбање.

Сеирџиска кривина на велосипедска трка

Сеирџиска кривина на велосипедска трка

Сеирџиите имаа ретка можност да им се смеат на најдобрите светски планински велосипедисти на патеката „Кранкворкс Ротура“ во Нов Зеланд.

Голманот на холандскиот клуб АДО го постигна голот на годината во последниот момент од натпреварот против ПСВ

Ова е дефинитвни највпечатливиот момент од кариерата на поранешниот голман на Ливерпул, Мартин Хенсен.

Фудбалска акција на месецот

Фудбалска акција на месецот

Наскоро светски шампиони во фудбал веројатно ќе бидат некои Азијци.

Тенковски биатлон – нов, мегапопуларен руски спорт

Тенковски биатлон – нов, мегапопуларен руски спорт

Сеуште не е на Олимписките игри, но е многу популарен во Русија и се емитува на националната телевизија.

Најинтересните моменти од историскиот меч на Работнички во Турција

Најинтересните моменти од историскиот меч на Работнички во Турција

Честитки за Работнички кој прв пат во историјата на македонскиот фудбал успеа да помине 3 кола од европските купови, победувајќи многу пореномиран противник. Големо браво за сите македонски телевизии, затоа што во моментите кога секој од нас требаше да гледа и да се чувствува како горд Македонец, тие ни сервираа турски и српски повраќаници.

Навивачи тепаат фудбалери во Бугарија

Навивачи тепаат фудбалери во Бугарија

Навивачите на ЦСКА мислеа дека црвениот картон не е доволна казна за фудбалерот на Ашдод па решија да го доказнат.

Ризично е да се биде фудбалски судија во Русија

Ризично е да се биде фудбалски судија во Русија

Секој професионален судија мора да започне прво од помалите лиги, а таму се случуваат вакви работи.

Кога Меси ќе се изнервира, дави и удира глави

Кога Меси ќе се изнервира, дави и удира глави

На пријателскиот натпревар со Рома, Меси имаше еден испад кој беше за црвен картон, но судијата му прогледа низ прсти.

Неверојатни мајстории на еден од најталентираните млади играчи во историјата на Футсалот

Исмаел Хамдоу (Иси „Хитмен“) е 15 годишен холандски фудбалер кој внесе вистинска свежина во малиот фудбал. Уживајте во неговите мајстории.

Најјакиот скок во вода на Светското првенство во пливање кое е во тек во Казан, Русија

Најјакиот скок во вода на Светското првенство во пливање кое е во тек во Казан, Русија

Австралијанката Медисон Кини ги остави судиите и публиката без зборови и освои совршена оцена.

Едно од најбедните фудбалски глумења на сите времиња

Едно од најбедните фудбалски глумења на сите времиња

Андреас Јохансон, капитенот на шведскиот фудбалски клуб Норкопинг си дозволи луксуз во кариерата во време кога се се снима со куп камери.

Кунг Фу голот на Фелипе Мексес од Милан

Кунг Фу голот на Фелипе Мексес од Милан

Милан и Интер си ги одмерија силите на  International Champions Cup во Шенжен, Кина, а ова е водечкиот гол на Милан.

Вакво изведување на пенал не сте виделе до сега

Вакво изведување на пенал не сте виделе до сега

Тема за дискусија: Направија се според правилата или судијата требаше да свири нешто?

Луд теквондо борец: 30 моќни удари со нога за 17 секунди

Луд теквондо борец: 30 моќни удари со нога за 17 секунди

Теквондо е корејска боречка вештина и национален спорт на Јужна Кореја. На корејски тае значи удар или блокада со ногa, квон е удар или блокада со рака и до е пат, начин или метод, значи теквондо во груб превод значи патот на раката и ногата.

Што прави професионален велосипедист кога ќе сака да импресионира 2 деца?

Што прави професионален велосипедист кога ќе сака да импресионира 2 деца?

Не само што успеа да ги импресионира децата, туку ќе ве импресионира и вас.

Типов го „истушира“ со лажни долари контроверзниот претседател на ФИФА во оставка Сеп Блатер

Типов го „истушира“ со лажни долари контроверзниот претседател на ФИФА во оставка Сеп Блатер

За разлика од другите новинари кои очекуваа обична прес конференција со прашања и одговори, типот дојде подготвен :).

+