Дејан Манасков растура во германската Бундес лига

После само неколку одиграни меча Манасков се наметна како клучен играч во бундеслигашот Вецлар. Браво мајсторе. Ова се головите од последниот одигран меч.

Улично вежбање на македонски начин

Улично вежбање на македонски начин

За да се направиш „ѕверка“, не ти требаат многу пари, скапа опрема и протеини. Може и вака!

Спајдермен, Хулк, Ајронмен и Нинџа желки скијаат во Маврово!

И јако и смешно! После 1:19 е делот со хероите ;).

Како се заработува нокаут во 20 секунди?

Како се заработува нокаут во 20 секунди?

На прес конференцијата 1 ден пред мечот едниот од ММА борците се правеше многу силен. Гледајте што се случи потоа.

Необична ракомента ситуација: Дали ова беше гол?

Необична ракомента ситуација: Дали ова беше гол?

Случка од натпревар во германската професионална ракометна лига. Судиите пресудија дека нема гол, што мислите вие? Какво е правилото за вакви ситуации?

Стапица за велосипедисти на шумската патека

Двајцата велосипедисти мирно си возеа, кога наеднаш…

Топ 10 голмански одбрани на сите времиња

Топ 10 голмански одбрани на сите времиња

Најдобрите голмански одбрани во фудбалската историја. Кој е вашиот фаворит?

Смешни спортски моменти (63 фото)

Нова колекција фотографии од спортот направени во вистински момент. Не пропуштајте.

Има 40 години, родила 4 деца и сеуште има идеална фигура! И не е единствена!

Многу жени се жалат дека раѓањето деца ја изменува женската фигура и потоа нема начин стариот изглед да се врати назад. Мајките што ќе ги видите во продолжение го докажуваат спротивното. Вежбањето и здравиот начин на живот прават чуда!

Брутален пинг-понг поен го натера противникот да ја соблече патиката

Брутален пинг-понг поен го натера противникот да ја соблече патиката

Вакво нешто ретко се гледа на пинг-понг натпреварите, а може да го изведе само косоока нинџа :).

Трескање од земја какво што не сте виделе на фудбалски натпревар

Трескање од земја какво што не сте виделе на фудбалски натпревар

Фудбалерот на Ворчестер Сити, Шабир Кан, многу гледал кечери како мал. Како одговор на жестокиот фаул врз него од фудбалерот на Стокпорт Каунти, Шабир изведе зафат каков што никој не очекуваше.

Скопските улични вежбачи од групата БАР МАК: Напорната работа го победува талентот!

Скопските улични вежбачи од групата БАР МАК: Напорната работа го победува талентот!

Во уличното вежбање најважна е напорната работа, или како што велат момците од БАР МАК „Напорната работа го победува талентот, ако талентот не работи напорно!“ Предупредување: Некои од вежбите што ги прават не се обидувајте да ги имитирате, може да се повредите!

Вакво нешто не се случило ниту во NBA: Шут во последната секунда кој ќе се памети

Вакво нешто не се случило ниту во NBA: Шут во последната секунда кој ќе се памети

Ајде некој поупатен нека каже дали има правило во кошарката за ваква ситуација? Случката е од натпревар помеѓу две осмоодделенски екипи во американската држава Канзас.

Тивкиот марш на американските маринци на полувреме на кошаркарски натпревар

Тивкиот марш на американските маринци на полувреме на кошаркарски натпревар

Наместо згодните навивачки, на теренот се појавија американските маринци, со интересна и сосема неочекувана точка.

Топ 10 прослави на голови на сите времиња

Најдобрите прослави на гол во фудбалската историја. Кој е вашиот фаворит? Наш е вториот со цврстата глава :).

Средношколски кош со тотално понижување на противникот

Средношколски кош со тотално понижување на противникот

Средношколските лиги во САД се расадник за нови таленти. Еве еден од нив :).

Марија Шарапова добро работи и со нозе

Марија Шарапова добро работи и со нозе

Наместо да се загрева за „Fed Cup“ со тениски рекет, Шарапова реши да ги покаже и своите фудбалски квалитети.

Симпатична 3-годишна каратистка го рецитира ученичкиот завет

Шампион е малава! Како само точно ги повторува зборовите на тренерот… Браво!

Белгиски голман го постигна автоголот на годината

Белгиски голман го постигна автоголот на годината

Техника на која дури и нашите репрезентативци може да му подзавидат :).

Ова е МАЖ! Не дозволил животните проблеми да го спречат да го прави она што го сака!

Ова е МАЖ! Не дозволил животните проблеми да го спречат да го прави она што го сака!

Секоја почит за ваквите луѓе кои се соочуваат со проблемите и излегуваат како победници.

Од дудук до експерт за пинг-понг за една година

Од дудук до експерт за пинг-понг за една година

Дечково решил цела 2014, секој ден, без исклучок, да учи да игра пинг-понг. Видеово е составено од по 1 секунда од секој ден. Погледнете како се докажува народната „Се се може ако се сака“.

Златан Ибрахимовиќ: 805 милиони имиња

Златан Ибрахимовиќ: 805 милиони имиња

Одлично, хумано видео кое ќе помогне да се крене свеста на луѓето ширум светот за 805-те милиони луѓе кои немаат ниту корка леб.

Спектакуларна завршница на биатлон: Германија против Русија

Спектакуларна завршница на биатлон: Германија против Русија

Биатлонот се одржа во Холменколен, Норвешка, а ова се убедливо најинтересните 2 минути од целиот настан.

Дете високо 173 сантиметри, 6 месеци напорно вежбаше за да успее да забие

На почетокот не можеше ниту да го допре обрачот. Гледајте го неговиот напредок недела по недела.

10 моменти на фудбалски фер плеј достојни за почит

10 моменти на фудбалски фер плеј достојни за почит

Еве зошто фудбалот е број еден спорт во светот.

Турски навивач се обиде да прошверцува „неколку“ пивца на стадионот

Турски навивач се обиде да прошверцува „неколку“ пивца на стадионот

Гледајте го царот колку пивца сокрил и тоа во стаклени шишиња :).

Драматична снимка од човек со моторна санка кого го зафати лавина

Драматична снимка од човек со моторна санка кого го зафати лавина

Неговите другари го гледаа и снимија целиот настан.

Жестоко: Масовна тепачка на 14-годишни руски навивачи

Жестоко: Масовна тепачка на 14-годишни руски навивачи

Предупредување: Видеото може да ве вознемири, а ако сепак решите да го гледате, обратете внимание на дечкото во средината кој доби сериозен потрес на мозокот и скршена вилица. Изгледајте го видеото гледајќи го само него.

Најлошата тимска кајакарска трка на сите времиња

Најлошата тимска кајакарска трка на сите времиња

Колку само киксови и неспортски потези се случија во следните 3 минути…

Леброн Џејмс може вода да му носи на човекот од лево

Леброн Џејмс може вода да му носи на човекот од лево

Изгледа сака да ја збуни машината за да погреши во броењето.

+