Најлошата прослава на гол оваа година: Се засади во тревата

Најлошата прослава на гол оваа година: Се засади во тревата

Мароканскиот интернационалец Хаким Зијеч имаше момент за заборавање, после одличниот гол постигнат во холандското првенство против екипата на ПСВ Ајнтховен. Хаким игра за ФК Твенти и е мајстор за голови од слободни удари. 0

Најдоброто од аматерскиот фудбал! Ви препорачуваме да погледнете!

Најдоброто од аматерскиот фудбал! Ви препорачуваме да погледнете!

Од екстремно жестоки до екстремно смешни ситуации. 0

Кога децата ќе ги запознаат своите фудбалски идоли

Кога децата ќе ги запознаат своите фудбалски идоли

Само едно да пукне или ракување со фудбалскиот идол значи премногу и не се заборава цел живот. 0

Моќен автонокаут

Моќен автонокаут

Автонокаут во фудбалот е кога фудбалер несакајќи ќе нокаутира некој од своите соиграчи :). 0

Светско првенство во скокање од планина со костим за летање во Кина

Светско првенство во скокање од планина со костим за летање во Кина

Скокаат двајца по двајца и се тркаат. Лудо! 0

Што направи екстремниот велосипедист откако падна во провалија?

Што направи екстремниот велосипедист откако падна во провалија?

Професионалниот американски велосипедист Николај Рогаткин доби шанса да учествува на престижниот настан организиран од RedBull, но му се случи незгода и падна во провалија. Така започна интересниот дел од видеото! 0

Грчката медицинска екипа и фудбалерот што се преправа дека го боли нешто

Грчката медицинска екипа и фудбалерот што се преправа дека го боли нешто

Идиоти на неделата! После интервенцијата навистина го заболе :). 0

Самоубиствена велосипедска патека во едно гратче во Чиле

Самоубиствена велосипедска патека во едно гратче во Чиле

Еден од најопасните велосипедски спустови во светот. Се вози низ градот и скоро на секој дел од патеката лесно може да се скрши глава. 0

Казната за противникот кој неспортски не сакаше да подаде рака

Казната за противникот кој неспортски не сакаше да подаде рака

Многу луто човече изгледаше на почетокот на борбата. 0

Првиот голман што одбрани 3 пенали на ист натпревар во историјата на фудбалот

Првиот голман што одбрани 3 пенали на ист натпревар во историјата на фудбалот

Белгискиот голман Жан Франсис Жилет се запиша во светската фудбакска историја како првиот голман што одбранил 3 пенали на еден фудбалски натпревар. 0

Ненормален аргентинскиот навивач и 10 метри високата ограда

Ненормален аргентинскиот навивач и 10 метри високата ограда

Аргентинските стадиони се оградени со висока ограда за да не можат навивачите да фрлаат секакво ѓубре на терените, но ништо не е превисоко за ненормалните фудбалски фанови. 0

Ова е единствениот човек на планетата кој може да ја спаси македонската фудбалска репрезентација!

Ова е единствениот човек на планетата кој може да ја спаси македонската фудбалска репрезентација!

После вчерашната реприза на претходните катастрофи, единствен спас е да го најдеме човеков и да му дадеме македонски пасош. Барем ќе си вадиме 0:0 :). 0

Нокаут на месецот: Удар со нога со вртење проследен со летачко колено

Нокаут на месецот: Удар со нога со вртење проследен со летачко колено

ММА борецот Јураја Хел им ја разубави вечерта на јапонските љубители на жестоки тепачки, а неговиот противник Џерард Мусаси уште гледа ѕвездички. 0

Реакцијата на Меси на филмот за Роналдо

Реакцијата на Меси на филмот за Роналдо

И да не разбирате многу англиски, фацата на Меси кажува се. 0

Летечкиот бруцош од Тексас, идната светска кошаркарска ѕвезда

Летечкиот бруцош од Тексас, идната светска кошаркарска ѕвезда

Момчето се вика Кевин Роуч и верувале или не висок е само 190 сантиметри. 0

Жестоко: Бразилски фудбалски судија му извади пиштол на фудбалерот што го навредил

Жестоко: Бразилски фудбалски судија му извади пиштол на фудбалерот што го навредил

Судиите во пониските бразилски лиги често се тепани и навредувани, па овој се спремил од дома. 0

Во Босна се случи до сега невиден пораз во историјата на Фудбалот

Во Босна се случи до сега невиден пораз во историјата на Фудбалот

Презентерката на вести ќе ви објасни за што всушност се работи. 0

Ова е најавата за новиот филм за Кристијано Роналдо

Ова е најавата за новиот филм за Кристијано Роналдо

Филмот ќе започне да се емитува во кината ширум светот на 9-ти ноември. 0

Погледнете го ова видео од 30 секунди и одговорете: ДАЛИ ТРЕБА ДА ИМ СЕ ВЕРУВА НА ЖЕНИТЕ?

Погледнете го ова видео од 30 секунди и одговорете: ДАЛИ ТРЕБА ДА ИМ СЕ ВЕРУВА НА ЖЕНИТЕ?

Видеото е исечок од женски спортски натпревар. 0

Лионел Маси и Дани Алвеш прават „тика-така“ финти

Меси е мајстор за популарниот стил на игра на Барселона, но за тоа се потребни и спремни соиграчи како што е Дани Алвеш. 0

Годините се само бројка: 62-годишен со тело на 20-годишен маж (но за тоа тој вежба СЕКОЈ ДЕН до 23:00)

Со неговите силни раце, челични стомачни мускули и бујни нозе, Лазаро Алманарас има тело со кое може да се носи со мажите двапати помлади од него.62-годишниот Лазаро од Лондон е шампион во бодибилдинг – и нема планови да се пензионира во догледно време.

Ова го може само Левандовски: 5 гола за 5 минути

Напаѓачот на Баерн Минхен го одигра натпреварот на својот живот. 0

Девојките на плажа во Бразил се појаки фудбалери од нашите репрезентативци

Девојките на плажа во Бразил се појаки фудбалери од нашите репрезентативци

Не е лоша идејата да ја замениме цела репрезентација со вакви, барем ќе има што да гледаме :). 0

2 неверојатни факти за новиот голман на ПСЖ

2 неверојатни факти за новиот голман на ПСЖ

Новиот голман на ПСЖ, Кевин Трап имаше ноќ за заборавање на натпреварот против Бордо. 0

Необичен спорт (36 фото)

Затоа што традиционалните спортови се досадни 🙂 0

Кога ќе ја завршиш трката како газда…

Кога ќе ја завршиш трката како газда…

Снаодливиот дечко иако последен, сепак ја собра сета слава. 0

Марадона во сукња на тенискиот терен

Марадона во сукња на тенискиот терен

Французинката со босанско-српско потекло, Кристина Младеновиќ, покажа дел од своите фудбалски мајстории на US OPEN 2015. 0

Луд спуст со велосипед по тесна планинска патека

Луд спуст со велосипед по тесна планинска патека

Не ми е јасно како будалава не се забоде во ниту едно дрво и не искрши глава на карпите. 0

Најдоброто враќање во историјата на ММА борбите

Најдоброто враќање во историјата на ММА борбите

Кога сите мислеа дека борбата е загубена и веќе го прогласија Пат Бери за победник, Чек Конго не се предаде. 0

Подгответе се за адреналински спектакл од светски размери! Skopje City Mall домаќин на Macedonia X-Tream 2015: Balkan Bike Festival!

Игралишта и скокалници околу целиот трговси центар, светски натпреварувачи, адреналинско шоу, супер награден фонд, спортска поставка која ги обиколи Велика Британија, Канада, Франција, Шпанија, Австрија, Швајцарија, Автралија, Полска и многу други, од 18-ти Септември и во Македонија во нашиот омилен Скопје Сити Мол.

+