Голманот против навивачот кој отиде да го тепа на сред натпревар

Голманот против навивачот кој отиде да го тепа на сред натпревар

Голманот на британскиот клуб Честерфилд не сака многу мајмуни...

После овој гол на месецот, другарите му ставија прекар Меси

После овој гол на месецот, другарите му ставија прекар Меси

Не ми е јасно само зошто му го...

Само во Русија меч во борење може да се претвори во ова

Само во Русија меч во борење може да се претвори во ова

Борењето обично е пријателски спорт во кој борачите докажуваат кој е повешт и посилен, но не на ваков...

Камера-дрон за малку ќе го „средеше“ австрискиот скијач Марсел Хиршер

Камера-дрон за малку ќе го „средеше“ австрискиот скијач Марсел Хиршер

Необичен несреќен случај од новото...

Многу жесток фаул на турски фудбалски натпревар

Многу жесток фаул на турски фудбалски натпревар

Малиот се изнервира за црвениот картон и реши да си заслужи и...

Играње виенски валцер на ММА тепачките

Играње виенски валцер на ММА тепачките

Жестоко! Единствени заеднички работи со валцерот се вртењето и музиката во...

Ова е голем спортист! Она што го направи шпанскиот велосипедист Августин Наваро е пример за спортски фер плеј

Ова е голем спортист! Она што го направи шпанскиот велосипедист Августин Наваро е пример за спортски фер плеј

На неговиот ривал кој цело време водел во текот на трката му се расипал велосипедот на 1 километар пред целта. Погледнете ја реакцијата на шпанскиот велосипедист Августин Наваро, кој цело...

Необична канадска традиција на хокеарски натпревар

Необична канадска традиција на хокеарски натпревар

Традицијата се вика „Фрлање на мечиња“. Насекаде низ Канада и северните делови од САД, навивачите доаѓаат специјално подготвени со мечиња и кога домашниот тим ќе го постигне првиот гол се...

Убедливо најдобрата одбрана во борење, кога борачот стои само на една нога

Убедливо најдобрата одбрана во борење, кога борачот стои само на една нога

Еден од најубавите потези во историјата на овој спорт. Синиот е русинот...

Кошаркарскиот клуб на универзитетот Монмаут ја има најдобрата клупа во светот на кошарката

Кошаркарскиот клуб на универзитетот Монмаут ја има најдобрата клупа во светот на кошарката

Резервните кошаркари ги прославуваат поените на своите соиграчи со смешни и оригинални...

10 мајсторски дриблања за брутално понижување на голманите

Иако одбранбените фудбалери се поголеми виновници од голманите, сепак целиот срам паѓа на...

Луд алжирски голман – финташ

Луд алжирски голман – финташ

Голманот Алик Маселах, кој брани за клубот Белоиздад, знае како да ја освои публиката. Погледнете го ненормалниот каква финта...

Најдоброто од современиот аматерски фудбал

Најдоброто од современиот аматерски фудбал

Фудбалски потези какви што се поретко се гледаат на големите фудбалски случувања, поради големите тактизирања на...

Глетката е неверојатна, сѐ додека не забележите што навистина се случува

Глетката е неверојатна, сѐ додека не забележите што навистина се случува

Касл Вали, Јута, САД, веројатно е едно од највпечатливите места на оваа планета. Погледот е неспоредлив и илјадници туристи секоја година му се восхитуваат. Но Тео Сансон не се задоволува...

Најбрливиот автогол во историјата на фудбалот се случи пред неколку дена во Англија

Најбрливиот автогол во историјата на фудбалот се случи пред неколку дена во Англија

Поради овој гол мечот Тарок – Ромфорд заврши нерешено, а израмнувачкиот гол го постигна ветерот...

Кошаркарите на Харлем Глобтротерс вчера постигнаа 7 гинисови рекорди

Кошаркарите на Харлем Глобтротерс вчера постигнаа 7 гинисови рекорди

Кошаркарите ја повикаа комисијата и ја искоритија до максимум. Следува видеото со рекордите еден по...

Левандовски ПРОТИВ Тиаго ПРОТИВ Даглас Коста: Фудбалско надигрување на тренинг на Баерн Минхен

Левандовски ПРОТИВ Тиаго ПРОТИВ Даглас Коста: Фудбалско надигрување на тренинг на Баерн Минхен

Спонтано почнаа да прават мајстории. Кој е најдобар според...

ТОП 5 нокаути од женските ММА тепачки

ТОП 5 нокаути од женските ММА тепачки

Предупредување: Видеото содржи многу крв и...

Тур Д’Подрум: Како професионален велосипедист тренира зимно време?

Тур Д’Подрум: Како професионален велосипедист тренира зимно време?

Професионалниот велосипедист Френк Морк ја рекреираше целата Тур Д’Франс трка во својот подрум на оригинален начин, со снимката пуштена на...

Опасен ММА тепач – фалбаџија излегува со рап песна која сам ја испеал

На противникот му се стресоа гаќите кога виде колкав тим и колкава поддршка има ѕвездата на вечерта Џејсон...

Дечко кој никогаш не стапнал на скејтборд учи да прави „kickflip“

Дечко кој никогаш не стапнал на скејтборд учи да прави „kickflip“

„Kickflip“ е маневар во кој скокаш, го вртиш скејтбордот за 360 степени странично додека си во воздух и пак се приземјуваш на...

Луда, до сега невидена прослава на гол

Луда, до сега невидена прослава на гол

Креативна идеја која само на фудбалер може да му текне...

Смешни спортски моменти (50 фото)

Нова колекција фотографии од спортот направени во вистински момент. Не...

Кошаркарско финале на јапонски основци со НЕВЕРОЈАТЕН пресврт на крајот

Кошаркарско финале на јапонски основци со НЕВЕРОЈАТЕН пресврт на крајот

Ваков финиш не се памети дури ни во историјата на...

Ова е Павел Дацјук, кралот на хокеарското дриблање

Ова е Павел Дацјук, кралот на хокеарското дриблање

Павел Дацјук, со прекар „Магионичарот“ е руски професионален хокеар, кој моментално игра за Детроид Ред Вингс во Националната хокеарска лига на САД и...

„На мојот син не му треба мајка, ме има мене“: новиот документарен филм ви овозможува да ѕирнете во интимните моменти на Кристијано Роналдо и неговата посветеност на неговиот петгодишен син

Три пати беше крунисан како најголемиот фудбалер на плаентата, дома носи годишна заработувачка од 70 милиони евра и се забавува со врни манекенки. Но, сега нов документарен филм ги истакнува...

Видео на денот: Младо момче од Нов Зеланд истрча на теренот за да се запознае со својот идол

Видео на денот: Младо момче од Нов Зеланд истрча на теренот за да се запознае со својот идол

Она што се случи потоа е вистинска реткост на било кое спортско случување. Секоја чест за рагбистот со големо...

Пеналите се секогаш возбудливи за гледање, но ова е врв!

Пеналите се секогаш возбудливи за гледање, но ова е врв!

Натпреварот е од плејофот за купот Ауди 2015, а играа Портланд Тимберс против Спортинг Канзас...

Лудаци со костими за летање скокаат од Алпите, од 3.847 метри надморска височина

Лудаци со костими за летање скокаат од Алпите, од 3.847 метри надморска височина

Момците се од Дубаи, им се смачило да скокаат од облакодери, па решија да си ги пробаат силите на...

Фудбалерите во Индија мораат да знаат карате

Фудбалерите во Индија мораат да знаат карате

Купениот странски играч не знаеше и погледнете што го...

+