Мароканскиот интернационалец Хаким Зијеч имаше момент за заборавање, после одличниот гол постигнат во холандското првенство против екипата на ПСВ Ајнтховен. Хаким игра за ФК Твенти и е мајстор за голови од слободни удари.

Сподели на Facebook
пати видено