Необичен спортски дуел: Фудбалер против пингпонгари

Финскиот фудбалер Ласи Хурскаинен беше предизвикан од група пингпонгари на дуел во правење трикови. Резултатот е интересен за гледање.

„Шефе, еве ти 100 денари, префрли ме до целта“

„Шефе, еве ти 100 денари, префрли ме до целта“

Необична сообраќајка на мото трка, со уште понеобична завршница

Поинтересна женска штафета 4×400 метри немам гледано во животот!

Трката е во рамките на Универзитетот во Даблин, Ирска, а целата драма се одвиваше во последниот круг, кога победникот беше речиси познат.

Забегано: Најнеспортското однесување после примен гол на фудбалски натпревар

Забегано: Најнеспортското однесување после примен гол на фудбалски натпревар

Не беше голот проблем, туку фудбалерот што од мерак ја шутна топката во воздух :).

Топ 10 најдобри дриблачи во фудбалската сезона 2015/2016

Топ 10 најдобри дриблачи во фудбалската сезона 2015/2016

Секогаш е интересно да се гледа како милионер прави трикови :).

Топ 10 невозможни голови

Топ 10 невозможни голови

Голови какви што најдобрите светски фудбалери даваат еднаш во животот.

Во меѓувреме во бугарската втора фудбалска лига

Во меѓувреме во бугарската втора фудбалска лига

Моментот на 30 секунда кога противничкиот играч реши да помогне = ТИПИЧНО БАЛКАНСКИ :).

Судијата џабе ѝ даде црвен на голманката, а на топка одеше!

Вакво нешто може да се види само во женски фудбал.

Не можете ни да замислите зошто може да се прекине фудбалски натпревар во Саудиска Арабија

Некој забележал дека голманот имал антиисламска фризура и погледнете што се случи! Во кој век живеат луѓево?

Топ 10 најестетски градени бодибилдери во светот

Топ 10 најестетски градени бодибилдери во светот

Тела за какви што сонуваат сите оние кои редовно одат во теретана. Тема за дискусија: Колку мускули се доволно мускули?

Кога голманот сам ќе си даде автогол, потегот мора да е крајно идиотски

Типот е изгубен во просторот и во времето, а оваа негова постапка покажува зошто столчињата на стадионот се празни. Снимката е од Лигата на шампиони на Океанија.

За овој удар со нога аргентинскиот рагбист беше суспендиран на 99 години

За овој удар со нога аргентинскиот рагбист беше суспендиран на 99 години

Ако Киприано Мартинес поживее малку повеќе, може и пак да заигра рагби :).

Кога на рагбистите ќе им фали играч па ќе примат фудбалер

Кога на рагбистите ќе им фали играч па ќе примат фудбалер

Типот е шампион! Гледајте каков тач-даун направи!

50 моќни голмански паради

50 моќни голмански паради

Меѓу другите ќе ги видите и големи голмански имиња како Кан, Касиљас и Буфон.

Најчудниот пенал во историјата на фудбалот

Најчудниот пенал во историјата на фудбалот

Вакво нешто може да се случи само во бразилската лига.

Кога Кристијано Роналдо дава гол, никој не може да остане рамнодушен

Кога Кристијано Роналдо дава гол, никој не може да остане рамнодушен

Интернет шеги на сметка на начинот на кој Роналдо ги прославува своите голови.

Вака се лови риба!

За ваква среќа сонува секој рибар.

Фудбалскиот голман Скот Стерлинг заплива во одбојкарските води (И тоа како!)

Дозволено ли е удирање на топката со глава во одбојка? Погледнете го најновото видео на Скот, а потоа да се присетиме и на неговото легендарно видео од пред 2 години.

Африкански голман – камиказа развил техника за провоцирање фаули за црвен картон

Африкански голман – камиказа развил техника за провоцирање фаули за црвен картон

Голманот Глен Вербаувед кој брани за јужноафриканскиот клуб Маритзбург Јунајтед е многу забеган.

Промашување на годината!

Промашување на годината!

Кој од напаѓачите на холандскиот фудбалски клуб Спарта беше поголем виновник за промашувањето?

Ова кинеско дете е идниот светски шампион во пинг-понг

Вака треба ние од мали нашите деца да ги тренираме ракомет.

Како да препознаеш вистински фудбалски фанови?

Интересна споредба на луѓе кои дошле да гледаат фудбал и луѓе кои дошле од сосема други причини.

Топ 5 голови од Европското првенство во мал фудбал 2016

Првенството се одржа во Белград на почетокот на минатиот месец, шампиони станаа Шпанците, кои во финалето ја победија Русија со 7:3.

Сте слушнале ли за трик-куглање? Постои и таква работа, а ова е најдобриот трик-куглач на сите времиња Енди Варипапа

Сте слушнале ли за трик-куглање? Постои и таква работа, а ова е најдобриот трик-куглач на сите времиња Енди Варипапа

Видеото е од 1948 година, а триковите што ги прави Енди Варипапа се навистина импресивни.

На кого бе ти црвен картон? Знаеш ли ако ти шутнам една?

На кого бе ти црвен картон? Знаеш ли ако ти шутнам една?

Натпреварите од пониските фудбалски лиги се 200 пати позабавни за гледање од тактизирањето на тренерите на големите фудбалски клубови.

Девојче прави брливо салто наназад со јога топка

Девојче прави брливо салто наназад со јога топка

И јас можам вака ама немам топка :).

Сте виделе ли поконтроверзна одлука на судија од оваа?

Сте виделе ли поконтроверзна одлука на судија од оваа?

Судијата на мечот од втората англиска лига меѓу Вимблдон и Акрингтон на крајот на првото полувреме донесе една од најконтроверзните одлуки во историјата на фудбалот. Изгледа некој бил во кладилница пред мечот :).

Добар голман си е добар голман!

Добар голман си е добар голман!

Само еден ваков голман може да ја крене Македонија до 100-то место на ранг листата :).
Инаку голманот е Италијанецот Алесандро Капарцо, а брани за романскиот прволигаш од градот Исаси.

Смешна шега со моторната санка на другарот

Смешна шега со моторната санка на другарот

– Другар, ајде да се тркаме!

Штафета на бразилските специјалци

Брзината, силата и техничката подготвеност на момците се импресивни.

+