Навивачите на Манчестер Сити навиваат за гулабот

Навивачите на Манчестер Сити навиваат за гулабот

Интересен, спонтан момент од последниот натпревар на Манчестер Сити со Астон Вила.

Многу интересен тренинг на jуниорска ракометна екипа

Многу интересен тренинг на jуниорска ракометна екипа

Момците се поделени во 2 тима и играат X-0, но погледнете како.

Нов азиски спорт: Клекни-скокни

Нов азиски спорт: Клекни-скокни

Натпреварувачов немаше многу среќа на крајот на играта :).

Од херој до најголем губитник за 1 минута, тоа е фудбалот!

Од херој до најголем губитник за 1 минута, тоа е фудбалот!

Трагикомична ситуација од јапонското фудбалско првенство, која се случува еднаш во кариерата.

Кога ски-скокачот ќе направи грешка, ниту најдобриот хирург не може да ја поправи!

Кога ски-скокачот ќе направи грешка, ниту најдобриот хирург не може да ја поправи!

Ве предупредуваме за жестока содржина!
24-годишниот австриски скијач Томас Дитарт заврши во болница со сериозни скршеници и повреда на белите дробови после оваа хорор несреќа во германскиот скијачки центар Бротерод.

Луд крај на кошаркарски натпревар во првата шпанска лига

Луд крај на кошаркарски натпревар во првата шпанска лига

На 3,9 секунди пред крајот на мечот Валенсија – Реал Мадрид, резултатот е нерешен 92:92. Валенсија е во напад.

Томас Милер е безмилосен на тренинг на Баерн Минхен

На терен изгледа како мирно и дисциплинирано човече, но погледнете го каков е на тренинг.

Голман – херој го спаси мечот во последната минута на неверојатен начин!

Голман – херој го спаси мечот во последната минута на неверојатен начин!

26-годишниот голман Џејми Батлер кој брани за Хемел Хемпстед во една од пониските англиски лиги го одигра мечот на кариерата. Погледнете го голот што го постигна за да извади нерешен резултат за својот тим.

Бесценето: Новинар на BBC на улиците на Ливерпул прашува случајно одбран старец дали се сеќава на дербито 1967 година

Бесценето: Новинар на BBC на улиците на Ливерпул прашува случајно одбран старец дали се сеќава на дербито 1967 година

Дербито од 5-тото коло 1967 година помеѓу Ливерпул и Евертон на Гудисон парк било за паметење. Новинарот сосема случајно налета на вистинскиот човек со вистинското прашање.

Смешно: Голманот прави ѕвезди за да го збуни изведувачот на пенал

Смешно: Голманот прави ѕвезди за да го збуни изведувачот на пенал

Едно од најсмешните изведувања пенал на сите времиња!

Неверојатното забивање на навивачот на NBA Dunk Contest

Неверојатното забивање на навивачот на NBA Dunk Contest

Ваква финта не им текнала дури ниту на најголемите мајстори на забивањето.

Малиот седи на погрешна трибина во погрешни алишта

Малиот седи на погрешна трибина во погрешни алишта

Детето има свое јас и не сака да го прифати она што му го наметнува неговиот татко, за разлика од брат му.

Херој на денот: Златан Ибрахимовиќ ја исправи неправдата која стариот се обиде да му ја направи на момчето

Требаше да му плесне и една воспитна шлаканица, ама доволно е што цел свет ќе го види колку е расипан.

Рагби е многу жесток спорт, дури и кога се игра во домашни услови

Рагби е многу жесток спорт, дури и кога се игра во домашни услови

Избор жестоки и смешни незгоди и киксови при играње рагби.

Жесток нокаут во фудбал и тоа од соиграч

Жесток нокаут во фудбал и тоа од соиграч

Не сакајќи го ресетира :).

Како после ова да не го сакаш фудбалот?

Како после ова да не го сакаш фудбалот?

Ако судијата не гледа, Господ гледа И ВРАЌА :).

Грчки фудбалери протестираат на оригинален начин во знак на поддршка за бегалците

Грчки фудбалери протестираат на оригинален начин во знак на поддршка за бегалците

Вака фудбалерите на клубовите Лариса и Ахарнаикос го изразија своето незадоволство од третманот на грчката влада на бегалците.

„Удри и бегај“ тепачка на кинески кошаркарски натпревар

„Удри и бегај“ тепачка на кинески кошаркарски натпревар

За чудо овој пат Американецот не започна прв :).

Гол кој мора да се види! Мајсторија на Златан Ибрахимовиќ и колегите

Гол кој мора да се види! Мајсторија на Златан Ибрахимовиќ и колегите

Голманот се шеташе како мува без глава, не знаеше што се случува. Напаѓачите на Париз Сен Жермен викендов освен убедливата победа од 5:1 на своите навивачи им приредија вистински спектакл. Ова е најубавиот момент од натпреварот против Анжер.

Фудбалерите на Арсенал и на Манчестер Сити ќе ви покажат неколку фудбалски трик шутови

Фудбалерите на Арсенал и на Манчестер Сити ќе ви покажат неколку фудбалски трик шутови

Интересно е да се видат големите фудбалски имиња во едно поопуштено издание, без притисокот на натпреварите позади кои стојат тешки пари.

Месут Озил прави финта со гума за џвакање

Фудбалерот на Арсенал забележа дека го снимаат и реши да му одржи лекција на камерманот.

Новак Ѓоковиќ вели дека му биле понудени 200.000 долари да намести меч

Новак Ѓоковиќ за прв пат јавно проговори дека пред осум години му биле понудени 200.000 долари да намести меч, иако тој жестоко го бранеше својот спорт од обвинувањата дека местенките се широко распространети во светот на тенисот. Ѓоковиќ и Серена Вилијамс, кои се највисоко на ранг листата во белиот спорт, цврсто стоеја на ставот дека освен помалите инциденти, во тенисот не се случуваат никакви лоши работи, и истакнуваа дека не постојат цврсти докази дека се прават такви работи.

Кошаркарот на Орегон Стејт го среди судијата во еден потег

Кошаркарот на Орегон Стејт го среди судијата во еден потег

Се разбира ова е против правилата и Џeрмал Реид беше исклучен, но видеото ќе се врти по интернет уште долго време.

Јака јапонска финта за давање гол од слободен удар

Јака јапонска финта за давање гол од слободен удар

Збуни го непријателот, покриј му го видното поле на голманот и лежи доле :).

Сиромашен хендикепиран африкански фудбалер, на кој и Меси ќе му подзавиди

Сиромашен хендикепиран африкански фудбалер, на кој и Меси ќе му подзавиди

Да му дадеме македонско државјанство и пристојна плата и нека игра за нашата репрезентација.

15 годишен дечко крева 175 килограми

15 годишен дечко крева 175 килограми

Што разбира дете од тежина? Грабне тегови од 175 килограми и си ги носи дома :).

Во петок одиме во Полска да ја освоиме Европа

Во петок одиме во Полска да ја освоиме Европа

Иако групата ни е многу тешка, сепак ние веруваме во квалитетот и единството на нашите ракометари и со нетрпение го очекуваме почетокот на Европското првенство во ракомет во Полска. Првиот натпревар го играме ние во 18:00 часот со Франција, актуелниот европски и светски првак. Но, не им се плашиме!

Првиот бестрашен скијач кој се осмели да скија по речиси вертикална снежна падина во Швајцарија!

Овие чудесни фотографии прикажуваат бестрашен скијач како се спушта по речиси вертикалната падина од врвот Дент Бланш на швајцарските алпи, нешто што се случува за прв пат во историјата на скијањето. Швајцарскиот скијач Жил Сиеро се искачи до врвот, што е исто така опасно по живот, по што направи спуст од кој застанува здивот. Се […]

Јака финта во ММА тепачка

Јака финта во ММА тепачка

Нема станување после ваков удар! Го измами противникот да се залета и го начека на волеј.

Кога двајцата противнички NBA тројкаши ќе се заинаетат на натпревар, блазе си и на публиката!

Кога двајцата противнички NBA тројкаши ќе се заинаетат на натпревар, блазе си и на публиката!

Спектакуларен Дуел на Стивен Кари од Голден Стејт Вориорс против Омри Каспи од Сакременто Кингс.

+