Кајли Џенер заврши на насловната на Форбс и наскоро се очекува да го победи Марк Закерберг и да стане најмладиот милијардер во светот

Кајли Џенер е најбогатиот член на семејството Кардашијан. 20-годишната реалити ѕвезда се наоѓа на насловната страница на Форбс во број посветен на „Американските жени милијардери“....

На 22 години ѝ поставиле страшна дијагноза, но таа не се откажала и станала модел за Гучи

Олга Запавохина е ново име во светот на модата. Иако девојчето било ниско (167 см) за да се пробие во светот на модата, има необичен изглед, сепак Олга го остварила...

Дали е ова најголемото семејство во светот? 87-годишен дедо од Украина има 346 живи потомци

Маж од Украина аплицирал за Гинисовата книга на рекорди, за најголемото семејство во светот. 87-годишниот Павел Семенјук секогаш сонувал за големо семејство и бил воодушевен кога неговата сопруга родила 13...

Фотографиите од „девојчето на баскет“ станаа познати во целиот свет, но малку луѓе знаат што постигна таа кога порасна! Секоја чест!

Ние често ја слушаме фразата „Не се откажувај“ но за многумина, тоа се само зборови кои не се поткрепени со дела. Но, за Кјан Хонгјан од Кина, оваа фраза ѝ...

Упорноста се исплати: Студент кој аплицирал на 100 работни места онлајн и не добил ниту еден одговор, решил директно да си ја проба среќата

21-годишниот студент, Камран Хусеин, од североисточен Лондон, решил директно да му пристапи на неговиот проблем со невработеност, откако аплицирал на околу 100 работни места преку интернет и не довил одговор...

Маж ја преминува реката Хадсон на штица за веслање за да не задоцни на состанокот на работа

Патниците на ферибродот од Њу Џерси до Њујорк забележале човек кој во лоши временски услови пловел на штица за веслање низ реката Хадсон. Збунетоста била предизвикана од фактот дека тој...

Комшијата херој спасува куче кое што паѓа од 9-ти кат

Ова е неверојатниот момент кога херој од Бразил го спасува кучето на неговите соседи кое паѓа од 9-тиот кат на зградата. Жолао Агусто тргнал да влезе во зградата кога забележал...

Како американски спортист усреќи еден африкански народ, ослободувајќи го од ропство

„Се борев со луѓе, но морав да се борам и за нив.“ Овој цитат му припаѓа на американски борец во мешани боречки вештини Џастин Рен. Во еден момент успешниот спортист...

Професорка експериментално спровела тоталитарен режим во нејзиниот клас, но учениците ја изненадиле

Професорката Дијана Лејгерман од САД креативно пристапува кон наставата по литература. На пример, пред да го изучуваат романот на Џорџ Орвел „1984“ со децата, таа спроведува необичен социјален експеримент: пресоздава...

На надарените девојки им е лесно да пијат пиво без раце :)

Само треба да ја знаат оваа...

Ова момче станало познато изведувајќи неверојатни трикови, но има нешто многу посебно во врска со него

Арон Фотерингем е роден со болест на 'рбетот, па дури и 23 операции не му овозможиле да прооди. Но, на возраст од 18 години тој стана првиот хендикепиран спортист во...

Девојката брзо смисли финта како да ја натера некултурната патничка да си го собере ѓубрето во градскиот автобус

Кога „Девојко ти испадна нешто“ не ја засрами ниту малку, мора да се применат поинтелигентни методи...

Кога другарот ќе те викне да гледате фудбал кај него и ќе ти рече да донесеш опрема

Фудбал не оди без пиво и...

Секоја чест: Последната желба на смртно болна наставничка била да се збогува со сите свои познаници на необичен начин

Теми Водел не била наставничка само по професија, туку и по вокација. Дури и кога сфатила дека не ѝ останува многу од животот, наставничката одлучила малку да го подобри животот...

Човекот кој го напушти своето високо платено работно место за да го промени светот

Адам Браун имал сѐ што му требало: работа на Вол Стрит, стан, и можност да патува низ целиот свет. Но секој има свој пат кон среќата. И откако се сретнал...

Младоженецот и невестата цели 3 месеци ја вежбале кореографијата за да ги воодушеват гостите (Позитив на денот!)

Линдзи Нили и Остин Латрел од Јужна Каролина им приредиле големо изненадување на присутните гости кога го започнале првиот свадбен танц. Линдзи и Остин не живееле во ист град и...

Погодете колку години има Србинката Жаклина? Мала помош: Веќе е баба!

Да, Жаклина Беридо Писано е баба од Србија, која живее во Италија со својата ќерка и двете внуки. Таа на стари години стана славна на интернет, поради својот младешки изглед....

Некогаш овој човек спиел на улица, а сега игра на Светското првенство и го блокира Роналдо

Во иранскиот национален тим има еден необичен играч, Алиреза Бејранванд. За да го исполни својот сон, овој човек морал да замине од дома и да живее на улица, да работи...

Ова дефинитивно е најдобриот машки тоалет во Русија!

Кога не сакаш да пропуштиш ниту секунда од натпреварот, а имаш повик од...

Волшебна кригла за пиво, специјално дизајнирана за светското првенство во фудбал

Криглата можете да си ја нрапавите и вие сами, но ретко кој ќе може да ја користи...

„Не сум видел толку пари во животот“: Чистачот на Универзитет се „тресеше од шок“ кога студентите му го приредија најубавото изненадување

Носталгичниот Херман, хигиеничар на Универзитетот во Бристол,  им раскажувал на студентите како му недостасува неговиот дом и семејството во Јамајка, а особено неговиот вујко Џорџ. Тој заминал од Јамајка кога имал...

На 6 годишно дете му дадоа 1000 долари да ги потроши како сака и резултатот беше прекрасен (Гледајте до крај!)

Децата се чисти и искрени суштества, кои што сѐ уште светот на парите не успеал да ги расипе. Гледајте што направи детето кога му останаа 400 долари, а си купи...

Полицајци во хумана мисија за спасување на две кучиња оставени во „вжештен“ автомобил

Драматичните фотографии покажуваат како двајца полицајци од Англија провалиле во вжештен автомобил, во кој биле оставени две кучиња. Сопственикот на лабрадорите кои биле оставени во автомобилот на паркингот повеќе од...

Генијалецот смислил начин како да ја искоси тревата без да се умори – чиста физика!

Кога мрзата е доволно голема, и Ајштајн може да ти подзавиди на креативноста...

Куче-душкач пронајде повеќе од 700 килограми марихуана во вредност од 10 милиони долари за време на рутинска контрола во автомобил во Чикаго

Полицијата случајно го стопирала возилото на 42-годишниот Џејсон Танер, кој ја шверцувал марихуаната од Калифорнија....

Најкреативниот Јутубер до сега: Оди во живо додека си учи за испити и собира следбеници!

“Bot-No-Jam” успеа да собере повеќе од 300.000 следбеници за само 2 месеци со најневеројатната можна видео содржина за собирање...

Конечно некој ѝ најде примена на лентата за трчање и за време на викенд

Од сега па натаму скапата справа повеќе нема да служи само за сушење алишта кога надвор врне дожд...

Овој човек се откажал од најдобрата работа во светот со плата од 1 милион долари и се преселил во сиромашните квартови на Камбоџа

Некогаш Скот Нисон беше еден од највлијателните луѓе во Холивуд. Работел како претседател на филмското студио 20th Century Fox и работел на блокбастери како „Титаник“, „X-Men“ и „Храбро срце“. Имал...

Две „обични“ девојчиња спасиле цел остров, а сега станаа познати низ целиот свет

Оваа година, Бали целосно ќе ги забрани пластичните кеси. И оваа одлука беше донесена од две обични девојки. Сестрите Мелати и Изабел Вијсен беа на возраст од 10 и 12...

Како колумбиските шверцери внесуваат алкохол на стадионите во Русија?

Оди па фати ги ако си маж...

+