Типот со џипот застана да се расправа на патот, но совозачот има решение за вакви „фраери“

Визачот ја снима ситуацијата, затоа што знае колкава будала седи до него :).

18-годишен возач не знае како да се вклучи на автопатот и предизвика страшна сообраќајка

Најлошо во возењето е некористењето на кочницата, особено кога имате ваков идиот од камионџија веднаш крај себе. Технички камионџијата беше во право, но некои возачи би подзастанале или би се престроиле на друга лента. Тоа не го пишува во книгите, но се прави заради претпазливост и толерантност.

Брзо и ефикасно растоварање автомобил од камион на влечната служба

Можеби случајно, но важен е резултатот и газдата да не примети дека сам си му го „растоварал“ автомобилот.

Тестираме колкав познавач на автомобили сте: Од кој производител е овој автомобил и кој модел е?

Сопственикот го преправил, се разбира, но сепак искусен познавач на автомобили ќе го препознае и производителот и моделот.

Враќањето во рикверц не му оди баш најдобро на камионџијата

Не дека е лесно да вратиш камион со приколка во рикверц, но кога не знаеш, во најмала рака треба да бидеш многу внимателен.

Што се случува во моментот кога моторџијата ќе реши да погледне назад само 1 секунда?

Особено кога вози многу брзо во населено место. Од каде се појави ова?

Мостот го победил глупавиот камион

На видеото не е прикажан моментот на несреќата, туку чудниот резултат од кој точно се гледа што се случило.

На пријателот му испадна нешто додека возеше, а потоа следува смешниот дел

Како во единствената епизодата на Пинк Пантер која ја даваа на МТВ на времето :).

Тесла Модел 3 ги фати на дело криминалците и ги натера да платат за своето однесување

Веројатно од љубомора, вандалите решија да го изгребат автомобилот со клучевите, но немаа поим дека си имаат работа со паметен компутер, а не со автомобил. Компјутерот во автомобилот детектира движење и успеа да ги сними двајцата, после што ќе се соочат со судот и ќе мора да платат соодветна парична казна за штетата што ја […]

Двајца иноватори од сиромашните земји си направиле смешен мотор

НАСА треба да учи од сиромашните. Кога немаш пари, а имаш два стари мотори, мора да се снајдеш за од нив да направиш еден. Очигледно задниот дел им бил расипан на двата :).

Брат, ајде да се тркаме!

Моторџијата го прифати предизвикот, а трката излезе многу интересна за гледање.

Возачот на овој ганц нов Џип, штотуку донесен од фабрика, не дозволува пајакот да му го одвлече така лесно

Колку треба да бидеш ладнокрвен и без срце за да работиш во пајак службата? Мисла која му поминала низ глава на секој од нас, во моментот кога пајакот ни го кревал возилото :).

Двајцата возачи се обидоа да го извадат третиот од автомобилот за да се пресметаат, но овој не се дава лесно

Забегана улична тепачка снимена некаде во Русија.

Како автопилотот на Тесла автомобил се снаоѓа кога зајак ќе му истрча на патот?

Возачот се обидел да закочи, но пред да му успее, автомобилот веќе ја реши ситуацијата на паметен начин. Со ваквата нова технологија, која ќе мора да ја следат и другите производители, нема повеќе да гледаме смачкани животни на патиштата.

Жена-возач излегува од автоматска автоперална. Што може да тргне наопаку?

Треба да имаш голем талент да возење, за да изреагираш вака вешто во толку сложена ситуација.

Го можете ли ова? Најголемиот фраер од сите моторџии реши да се исчалами со едно болно возење на едно тркало!

Е ова гарант никој не може да го повтори :).

Ова ти се вика да ѝ погледнеш на смртта в очи, да се насмееш и да продолжиш да трчаш

Девојката треба да почне да го слави денот како свој втор роденден.

Младите фармери од едно холандско село им одржаа лекција на активистите, кои дошле да се борат за правата на свињите

Активистите тврделе дека во фармата на еден од земјоделците има неколку повредени свињи и инсистирале да ги земат со нив за да ги третираат похумано. Ова што ќе го видите подолу е автомобилот на активистите. Повелете на коментари.

Ова се петте најдобри автомобили во историјата на автомобилската индустрија според „Top Gear“, а на наше големо изненадување шампионот е најмакедонскиот автомобил

Изборот го направи најпопуларното автомобилско ТВ шоу на планетата. Според експертите, во оваа листа не мора да влезат само суперавтомобилите, туку и некој скромен хечбек како нам добро познатото Фиќо. Место број 5. Lamborghini Miura (1966 – 1969) Моќен спортски автомобил со 350 коњски сили. Најбрзиот автомобил во сериско производство на своето време. Место број […]

Жената не сакајќи порано си отиде од автосервисот и не можете да замислите колку на лошо тргна работата

Нема полоша работа од паника зад воланот. Едно кревање на рачната кочница или ставање на возилото во брзина, ќе ја спречеше целата катастрофа.

Русинката Олга ќе ви покаже како таа сама си ја менува гумата на автомобилот

Се дотерала таман како за работа, а и камерманот си ја знае својата работа.

Дедото со количката за тешко подвижни луѓе залутал на автопатот за Мелбурн

Кај залутал, уште па и не сака ни да го ислуша возачот кој се обидуваше да му помогне.

Возачот сврте ептен полукружно

Смешна сообраќајна несреќа во која очигледно возачот испаничи и ептен ја оплеска работата.

Обичната расправија на патот во Дагестан се претвори во жестока масовна тепачка

Ситуацијата личи како на оние во кафеаните во вестерн филмовите. Сите одвај чекаат некој да започне тепачка за да се „испукаат“ сите.

Пијаниот комшија се враќа дома со автомобилот

Сме виделе правење 8-ци пешки и тоа изгледа смешно, но со автомобил е уште посмешно.

Ѕверски трактор лета со 100+ на час! (Гледајте до крај!)

Аха, значи тоа било причината зошто производителот под хаубата не ставил многу повеќе коњски сили.

Футуристички автомобили од 70-тите со јаки дизајни, кои никогаш не ја видоа светлината на денот (26 слики)

Футуризмот беше популарен жанр во 60-70-тите години. Научната фантастика беше тренд не само во литературата и кинематографијата, туку и во автомобилската индустрија. Иако денес има многу навистина неверојатни технолошки откритија, сепак овие автомобили воодушевуваат со својот футуристички изглед. Особено се импресивни кога ќе помислите дека се правени пред 50 години. Lancia Stratos Zero – 1970 […]

Будалата му ставил мотор со 50 коњски сили на Барби Џипот на својата ќерка

Па кога седна да го тестира на едно „offroad“ возење, душата му ја извади.

Кинеските производители на автомобили се мајстори за CTRL-C, па CTRL-V

Не, ова не е Мерцедес AMG G63, туку кинеска копија на истиот, претставена на авто-саем во Пекинг. Копи-пејст возилото се продава за 40.000 долари наместо за 140.000, колку што треба да платите за вистински нов Мерцедес AMG G63.

Јужноафриканецот многу се изнервира затоа што не можеше да си излезе од гаражата заради паркираниот автомобил

Наместо да вика полиции и пајак-служби, тој правдата ја истера на свој начин и го научи возачот вредна лекција. Единствен проблем е дали сопственикот ќе знае зошто некој му го демолирал автомобилот?

+