Госпоѓата со скапиот спортски автомобил удира шамари и има летачки шешир

Видеото е снимено во Кина, а Кинезите не толерираат многу шмизли што мислат дека се им е дозволено.

Возачот имаше мала незгода и тоа баш пред полицијата, кога сакаше да се направи трезен

Барем нема потреба да го тераат да дува.

На моторчето му се расипало светлото, но со ваква батериска ламба, дури и Стиви Вондер може да го најде патот

Погледнете колку свети чудото. Неверојатно!

Полицаец запира бизнисмен со BMW кој возел пребрзо затоа што имал многу важна презентација

Причината за пребрзото возење била тоа што човекот не знаел сам да си ја врзе вратоврската, па побрзал да помине од кај другарот. Другарот не бил дома, па човекот решил да оди на состанок без вратоврска. Што мислите, како изреагира полицаецот на оваа приказна? Пред да одговорите, имајте на ум дека ова не е во […]

Руски возач решава проблем со пешак кој се влечка на пешачкиот премин

Возачот е малку нестрплив, а пешакот си ги знае своите права. Го решија недоразбирањето дури да трепнеш.

Трпението попушта кога чекаш премногу долго во сообраќајот

Но убаво е да си ги знаеш и можностите. Да не мислиш дека возиш џип, кога возиш 101.

Директен судир на двајца моторџии ретко се гледа

Инцидентот се случи на автопат во Мексико, а причината беше затоа што едниот моторџија возееш во спротивна насока на автопатот, а другиот не очекуваше такво нешто и се збуни, не знаеше како да изреагира во моментот.

3 пијани девојки со Ауди А4 бегаат од полицијата во живо на Фејсбук (Гледајте до крај!)

Трите Русинки од градот Уфа бегството го извршија во 6 часот наутро, а крајот беше особено спектакуларен, затоа што наидоа на човек со Лада кој одел на работа.

Мала кола лесно се паркирала, како па да не!

Прашањето е како успеала да го положи практичниот возачки испит, особено делот со паралелно паркирање?

Изум на месецот: Автомобил што може да се „паркира“ на ѕидот!?

Компанија од Естонија претстави автомобил кој изгледа ретро и ќе ги изненади дури и искусните возачи. Запознајте го „Нобе 100“ – автомобилот што можете да го „закачите“ на ѕидот. Можеби во иднина ова ќе биде решението за вечниот недостиг на места за паркирање. Нобе личи на автомобил од 70-тите години, и има само три тркала. […]

Разговорот на мобилен телефон на мотор не водеше никаде

Да разговарате на мобилен телефон додека возите е лоша идеја, а ако превозното средство е мотор и се наоѓате во сообраќаен метеж, тоа е екстремно лоша идеја.

Во меѓувреме во Русија наврна многу дожд, а Русите се справуваат со поплавите на свој оригинален начин

Еден турка, а останатите се грижат за водата што ќе влезе во Ладата :).

Паметен човек со моторче му избега на полицискиот автомобил со 20 на час

Ако се обидуваш со сила, нема да успееш да им избегаш, а мозокот им е слаба страна, па човекот лесно се спаси :).

Нервозниот возач нагло закочи пред булдожерот, за да му одржи лекција

Понекогаш, пред да преземете акција, треба да се погледнете во огледало, да размислите за големината и за можните последици по вашето здравје.

Мајсторот од 2 тенка направил тенк-лимузина и сега го изнајмува за матурски, свадби, па дури и за погреби

Ова неверојатното возило е дизајнирано од Ник Мед, сопственик на компанијата во Нортхемптоншир, Велика Британија, која им нуди возење со тенкови на луѓето.

Дури и со еден круг повеќе од другите, Макс Верстапен успеаа да победи на F1 трката во Германија

Ова е видото од „дополнителниот“ круг кој го направи Верстапен поради лизгавата патека, но изгледа условите на патеката беа потешки за другите отколку за него, штом успеа да победи.

Со спортски мотор на работа, ама овој е ептен спортски!

Од што е толку спортски, за 1 година во нозете ќе се направиш како Јусеин Болт :).

Искусен камионџија го прави предизвикот за отвирање шише вода

Кој некогаш имал шанса да седне во огромен камион во приколка, знае колку е тешко да се биде волку прецизен.

Преморениот возач колабираше на патот и се исклучи малку да одмори (Гледајте со звук!)

По кратко време пак се вклучи и продолжи да вози :).

Жената возач направи смешна сообраќајка обидувајќи се да сврти полукружно

Се возбуди кутрата затоа што правеше нешто непрописно и не знаеше како да изреагира.

Камионџијата мааалку порано ја фати кривината

Прашање е дали возачот на автомобилот можеше нешто да направи за да се спаси од катастрофата.

Мостот е висок 3 метри, а автобусот 3 и нешто, но возачот е упорен

Да погледнеме како се реши оваа безизлезна ситуација во која се нашол градскиот автобус.

Возењето мотор на едно тркало ноќно време не е препорачливо, затоа што задното светло не ви се гелда!

Бразилскиот моторџија ја научи лекцијата и никогаш повеќе нема да му се случи ова, ако воопшто е способен да вози.

Не можел да си купи Ферари, па си направил со свои раце, но толку добро што ретко кој може да препознае дека не е оригинал

Приказната за автомобилот од соништата на Сергеј од белоруското село Береза започнала со еден стар 2.5-литарски V6 мотор од Форд Кугар Спорт Купе, кој не сакал да го фрли. Автомобилот го потсетил на стариот и заборавен концепт модел на Ферари од детството, наречен Изолда. Така ентузијастот, бивш воен радио-инженер, решил да се фати за работа […]

Авторот на видеото со Ферарито под камионот (100 милиони прегледи за 3 дена), призна дека било монтажа, а еве како ја направил

Авторот е професионален видео монтажер и објави друго видео, во кое објаснува што и како всушност направил, со многу часови напорна работа.

Жестоко: Што ќе се случи со автомобилот при верижен судир, ако го удри камион со брзина од 43 км/час?

Се разбира, ова е само тест за да се покаже опасноста и нема жртви, но судејќи според последиците, во реални ситуации патниците на автомобилот би немале никаква шанса да преживеат. Вреди да се напомене дека брзината на движење на камионот е само 43 км/ч. Навистина страшна глетка!

Бразилски херој му го спасува животот на возач во запален камион, додека другите возачи гледаа од страна

Несреќникот беше заглавен откако неговиот камион се превртел и почнал да гори. За среќа, во тој момент на патот се најде еден херој, кој го ризикуваше својот живот за да го спаси животот на непознатиот човек.

Еве зошто е паметно да носиш кацига кога се враќаш од работа со моторот во сообраќајниот метеж!

Затоа што и другите возачи се враќаат од работа и обично се многу нервозни :).

Вака ќе изгледа новото Бентли, 100% електрично, луксузно и како да излегло од некој научнофантастичен филм

Ова е Бентли „EXP 100 GT“, концептот кој го претстави компанијата како своја визија за правецот во кој ќе се движат во иднина. Тесла ќе треба сериозно да поработи пред се на дизајнот, ако сака да остане на врвот.

Го забележаа царот како ја гази старата Лада со 180 на час, па го натераа да им покаже што има под хаубата

А Ладата изгледа била на „пресадување органи“ :).

+