Моторџија прави трикови со Харли Дејвидсон на влажен коловоз

Едно е да го кренеш огромното чудовиште на едно тркало, а сосема друго е да го направиш тоа на влажен коловоз.

Зошто да плаќаш влечна служба, кога може и вака?

Да го повикаш другар ти да те влече е забрането, но за ова ништо не пишува во законот.

Жена мајсторски излегува од паркинг, вечерта после прославата на 8-ми март

Штом другите возачи ја блокирале и не ѝ оставиле место ни да мрдне, таа сама ќе си го направи, затоа што денес е нејзин ден!

Пијаниот возач си ги собира најнеопходните работи од колата, после сообраќајната несреќа

Можеби немал среќа да излетал од патот, но имал среќа и ниту едно од шишињата не му се скршило :).

Бугати го направија „La Voiture Noire“, најскапиот автомобил во светот!

На саемот во Женева беше претставен уникатниот хиперавтомобил Bugatti La Voiture Noire, направен во еден единствен примерок. Автомобилот чини неверојатни 11 милиони евра, а со тоа стана и најскапиот автомобил во светот. Покрај тоа, ја објавија и веста дека автомобилот веќе е продаден.

Вака се оди на работа со Тесла!

Вклучуваш автопилот и легнуваш да доспиеш уште половина час.

Нова финта за паркирање, за да не може да ве крене пајакот!

Ова е навистина добро смислена финта, но пред да ја изведете мора да бидете сигурни дека пајак службата не работи со канџи туку само крева возила.

Како НЕ се паркира BMW i8?

Предупредување: Ако сте љубител на брзи и бесни автомобили, срцето ќе ве заболи!

Колку се силни жените од Балканот?

Да беше некоја госпоѓа од западните земји, ќе гледавме драми, полиции, возила за брза помош, но оваа госпоѓа е научена да преживее на Балканот!

Таксист фатен на дело како ограбува пијан човек

Врз основа на оваа снимка од безбедносната камера, полската полиција го уапсила 63-годишниот таксист, а тој објаснил дека кога застанал имал добри намери, но не може да објасни зошто му го украл телефонот на човекот. Максималната казна за вакво дело во Полска е 5 години затвор.

Тенкот нема ретровизор затоа што не е наменет за движење во градски сообраќај

Но, Русија и сѐ е можно!

Смешна шега со моторџија

Наеднаш носот му порасна и почна да не гледа каде вози :).

Ентузијаст со камионче предизикува Ламборгини на улична трка

Дури му даде предност на возачот на Лаборгинито, тој да брои до 3.

Госпоѓа од Лос Анџелес оди на пица со автомобилот

После инцидентот жената била уапсена затоа што имала значително поголемо количество алкохол во крвта од дозволеното.

Ова е новиот џип на 10 тркала на шеикот од Дубаи, принцот Хамад Бин Хамдан Ал Нахјан

Компанија од Дубаи го создаде ова монструозно возило на десет тркала, кое е големо колку автобус. Целосното возило е создадено специјално за принцот Хамад Бин Хамдан Ал Нахјан. Возилото тежи дури 24 тони, долго е 10,8 метри, широко е 2,5 метри, а високо 3,2 метри. Влечната сила на моторот е 600 коњи или на арапски […]

Африкански трактор-подморница

Ова гарант е ИМТ 539-ка :).

Со вакви гуми, дури ни љубоморните комшии ништо не ви можат! Не се бушат ни со шајка!

Додека Америка троши милијарди долари на лажни војни ширум светот, Кинезите ја згазија со иновациите и работиливиот народ. Не е ни изненадување што Кинезите ги измислија првите автомобилски гуми што не се бушат, дури ни со шајка.

Две жени паркираат автомобил, па добија генијална идеја да излезат двете надвор и да го решат проблемот

Моментот е после 1:20 :).

Русите уште во 1992 направиле електричен автомобил, произвеле само 20 такви, а ова е еден прилично добро зачуван примерок

ВАЗ-1111Е е руски експериментален мал модел на електрично возило, создадено врз основа на мини-автомобилот Ока. Произведен е во фабриката на Лада, АвтоВАЗ во далечната 1992 година.

Вака руските возачи на градски автобуси го решаваат проблемот кога ќе им испадне некое тркало

Важно е патниците да стигнат на време на посакуваното место.

Бразилците имаат чувство за ритам, а тоа се гледа дури и кога се тепаат кој на кого стигне во дискотека

Ритамот пред сѐ, па потоа следат боречките вештини и одбранбените тактики :).

Американката не дозволува туку така пајак службата да ѝ го одвлече возилото

Поука: Никогаш не се предавајте без борба, кога некој сака да ви одземе дел од парите што со мака сте си ги заработиле.

Турчин со BMW ќе ви покаже како се брза на прометен автопат

Неговото возење многу личи на играње видео игра, со тоа што ако овде загуби живот, нема да може да почне пак од почеток.

Шофериште на денот: Си купил моќен автомобил, но никој не му кажал кој педал е за гаста а кој за кочницата

Затоа најдобар шофер се станува кога се учиш на старото југо на татко ти. И да сакаш ваква глупост да направиш, нема да можеш.

Мирно ли спиеш Илон Маск?

Може да возиш каков сакаш автомобил, но ако мама ти рече да ѝ го пренесеш компирот од нивата, ќе го пренесеш!

ВНИМАНИЕ! Хумор на патот! (47 слики)

Мотика ситуации на патиштата ширум светот :).

Руските криминалци измислија нов начин на изнудување пари од луѓето кои наутро одат на работа

Во текот на ноќта врзуваат со катанци два автомобили еден за друг, а на катанците стои залепена порака: „Уплати ми 5000 денари на следната сметка, испрати доказ на e-mail адресата, а јас ќе ти кажам каде е скриен клучот. Ако не платиш или ако пријавиш во полиција ќе ти ја запалиме колата.“

Ова е веројатно единствениот начин да продадеш Fiat Multipla

Тешко е да се отарасиш од автомобилот кој многу пати е прогласуван за автомобил со најлош дизајн, но за се има решение. Вака личи како да го возел Макс Верстапен :).

Еластичен браник, кој ќе направи револуција во сообраќајот и значително ќе ги ублажи несреќите во иднина

Браникот е така дизајниран што постепено го ублажува ударот, а со тоа и ја намалува веројатноста сообраќајката да заврши фатално.

Девојка тестира нов автомобил во автосалон

Младата Индијка беше во автосалонот во придружба на нејзините родители, кога реши да седне и да го проба автомобилот за да се осигура дека родителите треба да го одврзат ќесето. И така и се случи, родителите ќе мораат да го одврзат ќесето.

+