Плавушата се шета низ градот со своето ново електрично Пежо, сериозна конкуренција на Тесла

Ви се допаѓа ли во кој правец забрзано почна да се движи автомобилската индустрија?

Знаеш дека имаш јако озвучување во автомобилот, ако прозорецот ти игра вака

Останува мистерија дали нечии ушни тапанчиња можат да издржат ваков притисок или возилото е празно.

Човекот од снимката, цела ноќ заедно со полицијата си го барал украдениот автомобил, за на крај да ги вратат камерите и да дознаат што се случило

Протагонистот на видеото го оставил својот автомобил само 5 минути пред влезот на една продавница, но кога се вратил, автомобилот не бил таму. Веднаш тој повикал полиција и заедно ја поминале цела ноќ во потрага по крадците… но од крадците и од автомобилот не можеле да најдат ниту трага ниту глас. Бидејќи утрото е попаметно […]

Ова се новите робот-полицајци, кои наскоро ќе почнат да не запираат на патиштата во развиените земји

Со помош на овој изум, полицаецот ќе разговара со вас без да го напушти возилото, а сѐ со цел, да не си го ризикува животот, бидејќи секоја година голем број полицајци се жртви на криминалци кои не размислуваат два пати пред да нападнат.

Возачот се скамени кога забележа опасен патник, кој тајно влегол во неговиот автомобил

Нежно успеа да ја притисне гаста со ногата за да се тргне на страна од патот, за да може да го реши проблемот на многу хуман начин.

Необична верижна реакција при сообраќајка на булевар

Како во цртаните филмови со Пинк Пантер, само што ова е во реалноста и е многу опасно по живот.

Идиотот во сред тунел на автопат сфати дека го згрешил патот

Со самото застанување за малку ќе предизвикаше две сообраќајќи, а тоа што го направи потоа е чист обид за самоубиство.

Град е ова или цели тули паѓаат од небото во Романија? (Жестоко!)

Чекај, чекај, ова не личи само како град, туку изгледа градот уништува и дел од зградата, за да ги дотолчи автомобилите.

Девојката знае да вози само право, затоа паркира од прва, а како излегува, гледајте!

Излегувањето од паркинг знае да биде ноќна мора за некои возачи… За несреќниците кои паркирале во близина на девојката :).

Децата – возачи предизвикаа сообраќајка и дим да ги нема!

Откако ја направија бељата, ги запалија патиките и летнаа да бегаат. Другата опција беше да останат и да јадат ќотек, па изборот и не беше така тежок.

Вториот роденден на возачот, кој за чудо останал жив откако преку шофершајбната му влетала метална шипка

Тој најнормално си возел по патот, која наеднаш „метално копје“ преку шофершајбната поминало на милиметар до неговата глава.

Кинезите изградиле многу чуден пат, кој го збунува човечкиот мозок

На прв поглед личи како некоја нереална оптичка илузија, но после некое време гледање и мислење станува јасно за што се работи.

Мал, но снаодлив човек, со голем џип

Погледнете каква финта прави за да си влезе внатре!

Нема доволно голем бран, кој што може да го спречи Камазот да помине од другата страна на брегот

Руските камиони се едни од најиздржливите во светот, а возачот на овој Камаз очигледно од искуство го знае тоа или пак е опериран од страв.

Кога ќе ти дојде преку глава од плаќање патарини и паркинзи на секој чекор

На кој каде ќе му текне става рампа и почнува да наплаќа пари. Ова е решението!

Како да избегнеш казна за паркирање? Вака се прави тоа!

Фраерот си набавил едни таблички за паркирање, а сосема други за возење :).

Жената со моторче застанала на сред пат и го блокирала цел сообраќај, но има добра причина за тоа

А причината е што за инает решила да прави муабет на телефон на сред пат. Тогаш на сцена стапи еден маж, кој очигледно има искуство во справување со инаетливи жени.

Нервозниот тепач со Ауди скокна да им го дотера умот на двајцата чувари, затоа што не го пуштаа да влезе

Чуварите имаат елегантно решение за ваквите тепачи.

Како да возите со 200 км/час низ град и тоа без никаква опасност?

Илон Маск, сопственикот на Тесла го реши проблемот, а ова е само еден тест, како да стигнете од една до друга точка на градот со неверојатна брзина. Неговата втора компанија „Boring Company“ има цел да изгради подземни тунели под Лос Анџелес и веќе интензивно работи на тоа.

Кога возачот ќе се изнервира на патот, тоа го покажува на необично насилен начин

Видеото е снимено во Манчестер, а слично нешто до сега не сме виделе.

Конфискуваните автомобили на мексиканските нарко-босови ќе се продаваат на аукција, а парите ќе им се поделат на најсиромашните. Браво за идејата!

Мексиканската влада најави аукција на која ќе се продаваат скапи супер-автомобили, куќи, па дури и накит конфискуван од криминалци и дилери на дрога. Сите приходи од продажбата ќе бидат наменети за добротворни цели, за да им се помогне на најсиромашните жители на земјата. Според „Ројтерс“, на првата аукција ќе бидат продадени 77 автомобили, меѓу кои […]

Корејскиот фраер лудува низ градот со својот нов Форд Мустанг

Бидете трпеливи додека да дојде моментот кога секој ќе си го добие она што го заслужил.

Автопилотот на Тесла малку потпивнал

Автопилотот на Тесла малку потпивнал

Колку и да е интелигентно испрограмиран, сепак постои веројатноста дека некој пат може да го збуни и да забега, како во случајов. Еве го и целото видео

Флертувањето на црвено на семафор започна како во бајка…

Љубовта е насекаде околу нас, само треба да ѝ дадеме шанса.

Фраерот си го паркира своето Ламборгини на автомобилско шоу, без сензор за паркирање

Се стискало ли толку на гаста на таква моќна машина?

Шизикот качи не една, туку две девојки на моторот

Наместо најголем фраер во селото, испадна најголем идиот.

Тракторист враќа во рикверц трактор со 3 приколки

Вакво нешто ретко се гледа и ретко кој мозок може да сфати како да го изведе.

Како да им избегаш на полицајците кои те запреле пуштајќи ги сирените зад тебе?

Финтата е многу едноставна, но мора да одбереш точен тајминг, за полицајците да немаат време да изреагираат.

Индиските железници воведоа систем за миење на возовите, кој се покажа дека има и друга, воспитна намена

Системот ќе ги научи луѓето да не излегуваат додека не застане возот :).

Другарот слуша дека моторот нешто му тропа, но не може да открие од каде точно доаѓа звукот

Авторот на видеото знае што му е, ама не му кажува :).

+