Моторџијата шири позитивна енергија со тоа што ги поздравува сите што ќе ги сретне

Убаво е кога некој непознат човек ќе те поздрави пријателски, онака без причина. Браво за идејата!

Тројца забегани Руси на германски мотор од Втората светска војна

На почеток беа тројца, но набрзо природата се обиде да си ја поправи грешката :).

Кога на паркингот во трговскиот не можеш да најдеш слободно место

А можеби во прашање е чист чалам или пак чиста глупост?

Благодарение на возачот на автобусот, човекот ќе може да си отиде дома повторно

Реакцијата на возачот помогна само малку, но онолку колку што треба, за човекот да си го спаси животот.

Чудна сообраќајна несреќа: Совозачот го прашува возачот да не заспа

Или заспал или некаде одлетал со мислите. За среќа совозачот изреагира а време, па си ги спасија животите.

Контејнери со автопилот, работат на обновливи извори на енергија

Контејнери со автопилот, работат на обновливи извори на енергија

Треба само да задува малку посилен ветер и автопилотот им се активира, па тргнуваат во потрага по ѓубре од градот.

Кога девојка ти инсистира да го проба моторот сама

Девојката пука од самодоверба, а тебе не ти се пушта сама затоа што си го сакаш моторот :).

Бидејќи во Бугарија цената на бензинот ја надмина цената на зејтинот, луѓето почнаа да се снаоѓаат

Ја пробал ли некој оваа финта кај нас? Можеби треба да го прашаме вработениот на кочанската бензинска од вчера?

Кога ќе си купиш автомобил со сензор за багажникот

По правило треба само да ја ставиш ногата под автомобилот за да се отвори, но новите технологии понекогаш знаат да се инаетат. Ајде да видиме кој е поголем инает :).

Возач на McLaren 720S ја предизвикува полицијата на прав пат

Чудото крева 340 км/час и има 720 коњи, секако дека нема да се плаши да ги предизвика. Плус, штом имал пари за ваков автомобил, сигурно нема да му биде проблем да плати една казна за брзо возење.

Фраерот со Ламборгини реши да провери што е поцврсто, неговиот супер автомобил или дрвото крај патот!

Татко ти може да ти даде куп пари, но ако Господ не ти дал малку мозок, џабе ти се.

Гром удира 2 пати по ред во истата Toyota RAV4

Веројатноста гром да удри два пати во исто место е решиси нула, но ете и тоа се случува. А можеби сопственикот носи многу злато, па го привлече громот.

Автомобил од пеколот дојде во градот!

Скитникот повеќе не е бездомник, туку си живее во својот автомобил. 21 век е нели…

Ако некој ти блендира, значи дека има „куче“ на патот, кое ќе те запре и ќе ти „кења“

Буквално тоа му се случи на возачот во следното видео.

Уникатен начин на паркирање во Амстердам

Oва се случува еднаш во животот и никогаш повеќе не може да се повтори, ниту случајно, ниту пак намерно.

Кога ќе му дадеш на Арап мотор, ќе најде начин како да се убие и уште два-тројца други

Екстремното управување со моторни возила им е во крвта, а и пустинта така ги тера.

Колку е тешка обуката за пилоти и колку лесно неподготвен човек може да падне во несвест?!

Среќа што ова беше само тренинг во симулатор, популарно наречен High-G трениенг. При големи брзини, поради гравитацијата, се случува мозокот на пилотот да остане со помалку крв, па затоа и пилотот може да се онесвести. Оваа машина симулира токму таква ситуација, па да видиме како го поднесе тоа овој млад пилот.

Камионот фаќа кривина, ама малку го поткачи автомобилот

Нешто слабо логиката, штом се врати назад и ја направи истата грешка, дури и полоша.

Возачот го изнервира велосипедистот со свирењето, па овој му одржа јака лекција

Како би изреагирале вие да сте на местото на возачот?

Спиеш ли мирно Луис Хамилтон? Чешката полиција го бара фраерот кој вози Формула 1 автомобил на автопат

Добро е да се воведе малку возбуда во секојдневниот живот, барем така мислел овој обожавател на Формула 1, но и луѓето кои го сретнале на автопатот.

Жена-возач лета на автопатот за Зрењанин и тоа по берзата лента, а не сфаќа што прави

Очигледно не сфаќа дека цело време е на влакно од смртта. Не само што го загрозува својот живот, туку ќе настрада и некој невин возач, кој си вози правилно.

Дрифтање на раскрсница во центарот на Кавадрци

Како во видео играта GTA, со таа разлика што дури и во играта полицијата се појавува по некое време, а тука никаде ги нема.

Искусен турски полицаец ќе ви покаже како се наоѓа кокаин скриен во специјална преграда во автомобил

Шверцерот веројатно мислел дека го има најскришното место на светот, но полицајците виделе секакви можни финти.

На кружен тек со 160 километри на час!

Комплицирано е да фатиш кривина со толкава брзина, а особено ако воопшто не знаеш дека на патот има кружен тек и ги игнорираш знаците.

Жестокиот судир со голема брзина и не излезе така лош за моторџијата

Да не беше таква нинџа, можеше на место да загине од ваков удар.

Со моторот можеш да пренесеш сѐ, само треба да си доволно мудар

Овој човек на пример смислил како да пренесе огромен лим, без да го оштети.

Детето си игра во дворот, со новата машина за играње бејзбол

Машината е безмилосна, ако случајно направиш мала грешка.

Ова е болно за гледање, особено ако сте возач!

А на почеток баш делуваше надежно, ти се чини ќе успее да се паркира од прва.

Нема рампа на патот, која што може да спречи жена-возач да помине, кога ќе ја фати инает

Другарката е појака од шоферката, па ја реши ситуацијата во два потега :).

Одлично паркирање госпоѓо, кој ве научи така, да ви ги врати парите!

Не е проблемот да паркираш вака, проблемот е како да излезеш од „паркингот“ и воопшто од автомобилот.

+