Првиот 100% соларен воз во светот, го направија Австралијците и тоа од стар воз од 1949

Возот функционира беспрекорно веќе 16 месеци, се полни од соларните панели на покривот, ако закочи, таа сила исто така се користи за да се полнат батериите, а исто така дополнително...

Неколку Руси направија улична трка, идентична како оние во видео играта „Need For Speed“

Видеото го нарекоа Need For Speed во реалниот живот, само фалеше уште полицајците да им дојдат да ги уапсат...

Новото еколошко BMW 0-Серија е на пат да направи револуција во автомобилската индустрија

Има значително помалку коњски сили од неговите претходници, поточно само една, што го прави многу економично, а згора на тоа работи на еколошко гориво. Емисијата на издувни гасови е речиси...

Тежок е фраерскиот живот на две тркала! Ве предупредуваме за жестока содржина!

Другарот во автомобилот го снима, додека овој вози на едно тркало. Што може да тргне наопаку сите знаеме, но колку лошо може да биде никој не можеше ни да...

Дедото го нагази скапиот олд тајмер по брзата лента на автопатот

Не очекуваше дека некаков џип се влечка од таа страна на патот, а рефлексите со текот на годините...

Пијана жена со автомобил бега од унгарската полиција на кружен тек! Ви препорачуваме да погледнете!

Ова го нeма ни во најсмешниот холивудски...

Фраерот со ПАТИКИ прескокнува Ламборгини, затоа што е ниско, но заборави дека е и брзо

Обратете внимание на патиките! Еве го видеото од два други...

Другарска шега со возачот кој не паркирал баш најдобро на празен паркинг

Со вакви пријатели, кому му требаат непријатели. Извини брат, зафрканција беше, купи си нова...

Одмаздата на возачот кон подмолните полицајци кои му испратиле фотографија и казна на домашна адреса

Полицајците поставиле радар крај патот и само си седат во автомобилот и пишуваат казни. Радарот ги фотографира автомобилите кои возат пребрзо и казната заедно со фотографијата им стигнува на возачите...

Женски инает: Подобро ќе си го уништи џипот, отколку да плати 50 евра казна за непрописно паркирање

За волја на вистината, никој не претпоставуваше дека обидот за бегство од пајакот може да заврши вака...

Фраерот конечно качил девојка на моторот, но физиката сега е малку поинаква

Навистина бил тежок фраерскиот живот, особено кога сакаш да се покажеш пред...

Не е Порше за секоја будала!

Со вакво Порше и да возиш 30 низ град, пак ќе бидеш фраер, само нема секој мозок да го сфати...

Вториот живот на стариот автомобил: Погледнете што направил газдата со своето Ауди од 1984, наместо да го продаде за старо железо

Бидејќи ремонтот чинел неразумна сума пари, а за автомобилот го врзувале многу убави спомени, сопственикот нашол решение. Автомобилот го претворил во...

Полициската брканица со пијан возач со украден автомобил заврши брутално

Брканицата е снимена во гратче во Полска со тесни улички, а најдебелиот крај го излече...

Спасување на џиновски багер од 750 тони, кој заглавил на островче

Понекогаш силата на природата може да им направи големи проблеми на луѓето, но за сѐ има решение, само треба да се...

Дали вие мислевте дека имате импресивна скара? Погледнете го овој ѕвер креиран од техничкиот тим на авио компанија

Оваа рачно направена „моторна скара“ е направена од тимот на Delta Airlines TechOps во Атланта, Џорџија. Скарата е изградена од делови од отпадот на авион на Pratt & Whitney PW2000...

Комбето кое што носи затвореници во затворот очигледно превезувало некој спремен крадец

Дури кога ќе стигнат во затворот ќе сфатат што им се случило...

Таткото прв пат сфати какво чудовиште од автомобил вози неговиот син

Тешко дека некој татко може да ја сокрие искрената насмевка на своето лице во ваква...

Страшна за гледање несреќа на тајландски автопат можеше да заврши далеку полошо

Жената возач сепак имаше голема среќа, што не ја погоди...

„Колку чини превозот?“ Царот нашол финта како да патува за 0 денари!

Снајди се па живеј е мотото на секој човек кој преживува во посиромашките држави како...

Вака најсигурно се кочи со мотор од 1800 кубици!

Кога ѕверот на две тркала ќе се залета, оди па запри го, ама и за тоа има...

На возачот на автобусот му пукна филмот од патниците кои сите насобрани фрустрации ги истураат врз него

Жената си дозволи да му дојде над глава и да му се дере на цел глас. Сето ова пропратено со пцовки и навреди, кои ретко кој може да ги...

Жестоко: Не е лесно да возиш теренец по врвот на ридот

Најчудно во случката снимена во Владивосток, Русија е што сите патници преживеале, дури и оној кој летна неколку метри во...

Жената-возач: „Што ти е тебе бе? Јас на зелено си поминав!“

А таа изгледа не виде ни дека има семафор...

Женава си направила пикап од својот Тесла автомобил и снимила смешна реклама за пикапот во стилот на Тесла

Рекламата започнува со исмевање: „Пристигна, камионот за кој што светот не ни знаеше дека го...

Во меѓувреме на еден американски автопат… Какво е ова возило?

Очигледно е тракторска приколка, но како се движи...

Херојот на денот го спаси од сигурна смрт моторџијата кој не ја виде рампата на преминот преку пругата

Не само што го спаси моторџијата, туку точно пресмета дека има уште некој дел од секундата, па му го спаси и...

Нервозниот возач на Ауди против пешакот со оштетен вид

Пешакот со стапчето случајно му ја чукна колата, а возачот мораше да застане и да почитува...

Зошто сопствениците на Тесла автомобили секогаш се полни со енергија?

Затоа што додека нивниот автомобил троши батерија, тие полнат. Автопилотот е многу корисна работа, затоа што те остава даа дремнеш кога ти се...

Ти мислиш којзнае што си измислил Илон Маск?! Русите сѐ веќе одамна измислиле!

Погледнете ја оваа Лада која на предниот дел под логото има штек за да се вклучи на...

+