Погледнете ја новата реклама на Волво камионите снимена со скриени камери

На дечково му е прв ден на работа во хотелот и очекуваше дека само ќе ги паркира спортските автомобили на госите во Казиното, но…

Си направил мотор што оди на дрва! Само запали го огнот и шибај со 80 на саат!

Еден мајстор од белорускиот град Гомел си направил мотор кој оди на дрва. Восхитува фактот дека моторот достигнува брзина од 80 км/час, а за да поминете растојание од 100 километри ви треба само една вреќа дрва.

Крајно идиотска сообраќајка со тројно престигнување

Крајно идиотска сообраќајка со тројно престигнување

Шоферот си го бараше, но настрадаа и тие со него, а најверојатно и еден од камините.

Возачот на BMW X5 реши да му одржи лекција на возачот на 40 тонскиот натоварен камион

Возачот на BMW X5 реши да му одржи лекција на возачот на 40 тонскиот натоварен камион

Возачот на камионот се престрои на брзата лента од коловозот, а тоа не му се допадна на возачот на BMW X5. Ваква лекција не се заборава лесно :).

Вака изгледа сообраќајка при брзина од 595 км/час

Возилото се вика Speed Demon, а максималната брзина која до сега ја достигнало е 706 км/час.

Како да запалиш спортски мотор за 1 минута?

Како да запалиш спортски мотор за 1 минута?

Престижната титула „идиот на денот“ му припага на дечкото со моторот :).

Најсреќниот велосипедист во Русија, а веројатно и во светот

Најсреќниот велосипедист во Русија, а веројатно и во светот

Како точно да знаеше со која брзина да ја поминува улицата. Неверојатна случка.

Во меѓувреме во источна Македонија: Лада против запрежна кола

Во меѓувреме во источна Македонија: Лада против запрежна кола

Падна кладба во ромското маало, дали коњот е посилен или ладата.

Како да си ја поправите испуканата шофершајбна со едноставна домашно приготвена смеса?

Како да си ја поправите испуканата шофершајбна со едноставна домашно приготвена смеса?

Не сме сигурни дали ова делува, но вреди да се проба со оглед на тоа дека многу евтино и лесно се приготвува смесата. Ако некој пробал нека каже.

Натпревар помеѓу хостесите на автомобилските компании за најдобро селфи

Кои се вашите фаворитки? Гласајте во коемтнари.

Два зајаци со еден удар

Два зајаци со еден удар

Колку и да внимаваш во сообраќајот понекогаш е залудно, кога другите возачи не внимаваат.

Јако дрифтање со ново Хјундаи Генезис Купе, особено крајот :)

Јако дрифтање со ново Хјундаи Генезис Купе, особено крајот :)

Камерата ја постави на совршен агол за поубаво да се види настанот.

Меѓу илјадници бесни мотори, овој моторџија е главна атракција на мото шоуата

Ова е најлудиот дизајн на мотор во светот на сите времиња, а типот што го вози е најоткачен моторџија што некогаш сте го виделе.

Ѕверско пикап камионче со 800 коњи

Ѕверско пикап камионче со 800 коњи

Погледнете што прави чудовиштето на улиците во градот Енсенада, Мексико, во рацете на вистинскиот возач.

Интересни мали детали кои не сте знаеле дека ги имаат новите Мерцедеси

Интересни мали детали кои не сте знаеле дека ги имаат новите Мерцедеси

Некој во Мерцедес многу добри знае дека убавината е во деталите. Навидум мали и безначајни, но даваат чувство дека возиш навистина луксузен автомобил.

Држач за чаша во кола кој секој возач ќе посака да го има

Држач за чаша во кола кој секој возач ќе посака да го има

Ако до сега пиењето на течност од чаша во кола беше речиси невозможно, овој пронајдок е на пат да го смени тоа. Со држачов слободно ќе можете да фаќате кривини, да кочите нагло, без да се грижите дека полната чаша сок или кафе ќе ви ја направи лом цела кола.

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Маниак Деблокс е талентиран велосипедист, кој вози на малку поекстремен начин од другите велосипедисти. Погледнете го што им прави на возачите и на пешаците на улиците.

Сообраќајот во Адис Абеба, главниот град на Етиопија

Сообраќајот во Адис Абеба, главниот град на Етиопија

Затоа што семафорите се за шоферите аматери од богатите земји :).

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Луда идеја. Да видиме дали ќе успее да се симне на едната станица и да го фати истиот воз на наредната.

Сообраќаен метеж во Аргентина

Сообраќаен метеж во Аргентина

Краток филм на режисерот Фернандо Лившиц.

Борбата за чист град на еден моторџија

Борбата за чист град на еден моторџија

Овие неколку дела што ги направи моторџијата вредат многу, затоа што видеово ќе го видат луѓето од целиот град и ќе размислат два пати пред да фрлат ѓубре на улица нареден пат.

Не сака да плаќа паркинг, а уште помалку сака да плаќа пајак служба

Не сака да плаќа паркинг, а уште помалку сака да плаќа пајак служба

Човеков се заинаети, реши да турка ѕид со глава и му успеа.

Кога на колата ќе и ставиш ауспух од моторче

Кога на колата ќе и ставиш ауспух од моторче

Тојота Корола Турбо Фарт :).

Како сам да запалиш булдожер со слаб акумулатор?

Како сам да запалиш булдожер со слаб акумулатор?

Луѓето од западните земји нема да го разберат ова. Дури и кога нема кој да турка и нема кој да влече, има начин да се запали булдожерот. Само треба мозок и брзина.

Снаодлив руски шофер

Снаодлив руски шофер

Знае финта како да го намали времето на чекање на раскрсница :).

Дрифтање на улица со ганц нов мустанг

Дрифтање на улица со ганц нов мустанг

Типот штотуку си ја купил колата и реши да ја тестира. Да се искршеше немаше да го боли толку. Вака ќе се чувствува како најголем баксуз :).

Скап е бензинот овие денови, а треба да се фаќаат девојки на училиште :) (2 фото)

Наобичен патник во градски автобус :).

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Огромен проблем во Лисабон беше навиката на пешаците да не ги почитуваат светлосните знаци на семафорите. Наместо со сила и казни, властите смислија многу покреативно и повесело решение. Поставија кабина во центарот на градот во која секој може да влезе и да ги позабавува малку оние луѓе кои во тој момент чекаат на семафор.

Аеромобил 2.5 – летачкиот автомобил на еден словачки инженер и иноватор

Словачкиот инженер и иноватор Стивен Клајн го покажа во јавност својот најнов проект, насловен како Аеромобил 2.5. Овој револуционерен изум може да му даде на својот сопственик целосна слобода на движење, и на земјата и на небото.

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Гледајте што се случува после 1:40.

+