Два зајаци со еден удар

Два зајаци со еден удар

Колку и да внимаваш во сообраќајот понекогаш е залудно, кога другите возачи не...

Јако дрифтање со ново Хјундаи Генезис Купе, особено крајот :)

Јако дрифтање со ново Хјундаи Генезис Купе, особено крајот :)

Камерата ја постави на совршен агол за поубаво да се види...

Меѓу илјадници бесни мотори, овој моторџија е главна атракција на мото шоуата

Ова е најлудиот дизајн на мотор во светот на сите времиња, а типот што го вози е најоткачен моторџија што некогаш сте го...

Ѕверско пикап камионче со 800 коњи

Ѕверско пикап камионче со 800 коњи

Погледнете што прави чудовиштето на улиците во градот Енсенада, Мексико, во рацете на вистинскиот...

Интересни мали детали кои не сте знаеле дека ги имаат новите Мерцедеси

Интересни мали детали кои не сте знаеле дека ги имаат новите Мерцедеси

Некој во Мерцедес многу добри знае дека убавината е во деталите. Навидум мали и безначајни, но даваат чувство дека возиш навистина луксузен...

Држач за чаша во кола кој секој возач ќе посака да го има

Држач за чаша во кола кој секој возач ќе посака да го има

Ако до сега пиењето на течност од чаша во кола беше речиси невозможно, овој пронајдок е на пат да го смени тоа. Со држачов слободно ќе можете да фаќате кривини,...

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Маниак Деблокс е талентиран велосипедист, кој вози на малку поекстремен начин од другите велосипедисти. Погледнете го што им прави на возачите и на пешаците на...

Сообраќајот во Адис Абеба, главниот град на Етиопија

Сообраќајот во Адис Абеба, главниот град на Етиопија

Затоа што семафорите се за шоферите аматери од богатите земји...

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Луда идеја. Да видиме дали ќе успее да се симне на едната станица и да го фати истиот воз на...

Сообраќаен метеж во Аргентина

Сообраќаен метеж во Аргентина

Краток филм на режисерот Фернандо...

Борбата за чист град на еден моторџија

Борбата за чист град на еден моторџија

Овие неколку дела што ги направи моторџијата вредат многу, затоа што видеово ќе го видат луѓето од целиот град и ќе размислат два пати пред да фрлат ѓубре на улица...

Не сака да плаќа паркинг, а уште помалку сака да плаќа пајак служба

Не сака да плаќа паркинг, а уште помалку сака да плаќа пајак служба

Човеков се заинаети, реши да турка ѕид со глава и му...

Кога на колата ќе и ставиш ауспух од моторче

Кога на колата ќе и ставиш ауспух од моторче

Тојота Корола Турбо Фарт...

Како сам да запалиш булдожер со слаб акумулатор?

Како сам да запалиш булдожер со слаб акумулатор?

Луѓето од западните земји нема да го разберат ова. Дури и кога нема кој да турка и нема кој да влече, има начин да се запали булдожерот. Само треба мозок...

Снаодлив руски шофер

Снаодлив руски шофер

Знае финта како да го намали времето на чекање на раскрсница...

Дрифтање на улица со ганц нов мустанг

Дрифтање на улица со ганц нов мустанг

Типот штотуку си ја купил колата и реши да ја тестира. Да се искршеше немаше да го боли толку. Вака ќе се чувствува како најголем баксуз...

Скап е бензинот овие денови, а треба да се фаќаат девојки на училиште :) (2 фото)

Наобичен патник во градски автобус...

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Огромен проблем во Лисабон беше навиката на пешаците да не ги почитуваат светлосните знаци на семафорите. Наместо со сила и казни, властите смислија многу покреативно и повесело решение. Поставија кабина...

Аеромобил 2.5 – летачкиот автомобил на еден словачки инженер и иноватор

Словачкиот инженер и иноватор Стивен Клајн го покажа во јавност својот најнов проект, насловен како Аеромобил 2.5. Овој револуционерен изум може да му даде на својот сопственик целосна слобода на...

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Гледајте што се случува после...

Забеган спектакл на турска свадба

Забеган спектакл на турска свадба

Изгледа и Турците ги прифати лудилото од Арапите...

Најдрската кражба на автопат што некогаш сте ја виделе

Најдрската кражба на автопат што некогаш сте ја виделе

Крадците се со мотор и некое време скенираат додека да најдат погодна жртва. Обично мета им се мобилни телефони и...

За ова треба храброст: Дрифтање со BMW на кружен тек пред очите на полицијата

На полицијата во Варшава, Полска, и требаа само неколку секунди да пристигне на кружниот тек каде што дрифташе возач на BMW M3 E92. Што се случи потоа,...

Како кола преминува надојдена река во северна Русија?

Како кола преминува надојдена река во северна Русија?

Нема мост!? Не е проблем!...

Тежок камион преминува преку слаб дрвен мост

Тежок камион преминува преку слаб дрвен мост

Изгледа камионџијата немаше избор, па реши да му верува на своето искуство и да си ја проба...

Баксуз: Го згазија две коли едно по друго

Баксуз: Го згазија две коли едно по друго

И замислете, тоа не е најчудниот дел во видеото. Од каде ги извадија стаповите е навистина нејасно...

Најдобриот и најевтиниот начин да ги прекриете гребнатините на бојата на вашиот автомобил

Најдобриот и најевтиниот начин да ги прекриете гребнатините на бојата на вашиот автомобил

Да не ти се верува дека постои нешто вакво, кое како магија може да ги отстрани гребнатините на вашиот автомобил....

Сообраќаен метеж во Холандија?!

Ова видео е снимено во 8:30 наутро во градот Утрехт, четвртиот по големина град во Холандија. Во ова време е најголемиот сообраќаен метеж, кога сите одат на...

Како НЕ се гасне запален автомобил?

Како НЕ се гасне запален автомобил?

Во моментите на очај, кога кофите вода воопшто не помагаат, луѓево смислија едно сосема поинакво...

Лудо дрифтање со трактор: Орање без плугови!

Лудо дрифтање со трактор: Орање без плугови!

Малку го префорсира на 51-ва секунда, но другарите го оправија...

+