Пред да започне мечот Роналдо вежбаше изведување слободни удари, го промаши голот и го удри младото момче. Потегот што славниот фудбалер го направи потоа заслужува секоја почит.

За да си ја поправи грешката, Роналдо отиде кај момчето и му го подари својот дрес.

Сподели на Facebook
пати видено