Црната дамка на долго најавуваната „Битка на векот“ во која Мејведер го победи Филипинецот Мани Пакиао на поени и стана апсолутен шампион (титулите во WBC, WBA, WBO) во полусредна категорија. Американецот заработи 150 милиони долари од мечот.

Сподели на Facebook
пати видено