Како правилно, брзо и ефикасно се чисти риба?

Како правилно, брзо и ефикасно се чисти риба?

Тајната е што наместо со нож, риба треба да се чисти со ножици. Еве како се прави тоа.

Е ова е музичар!

Е ова е музичар!

Авторот на видеото е сопственик на компанија која произведува чипс кој се вика „О!“. Случајно на улица во Монровиа, главниот град на Либерија, го сретнал овој уличен музичар со својата рачно направена гитара и го замолил во моментот да измисли песна за неговиот производ. Така настана песната „О!“, што ќе ја слушнете во продолжение.

Лада Нива лета со 90 на час, на дрва и јаглен

30-годишниот жител на Омск Кирил Бузениус и неговиот колега Дмитриј Власов успеаја да ја преправат издржливата Лада Нива да работи на дрво и јаглен. Бидејќи системот за новото гориво се покажал доста тежок и гломазен, тие му направиле специјална приколка, а моторот на возилото остана речиси недопрен.

Нула отпад: Необичниот животен стил на едно Американско семејство

Замислете да живеете живот без воопшто да фрлате ѓубре, поточно речено без воопшто да создавате ѓубре.
Во светот има луѓе со високо развиена свест за загадувањето на околината. Така ова семејство решило да го сведе на нула своето уништување на природата, на секаков можен начин. Затоа тие го одбраа начинот на живот наречен „Нула отпад“.

Одлично мотивационо видео од Антонио Димовски за сите оние кои размислуваат да започнат со улично вежбање

Одлично мотивационо видео од Антонио Димовски за сите оние кои размислуваат да започнат со улично вежбање

Антонио Димовски е искусен екстремен елосипедист со 9 годишно искуство позади себе, а веќе година и пол активно се занимава и со улично вежбање.

Старава бабичка развила своја техника за качување на воз

Старава бабичка развила своја техника за качување на воз

Кога скалите се високи, а бабата е стара и изморена од селската физичка работа…

Закон вежба на вратило од бодибилдерот Брендон Мејерс и другар му

Закон вежба на вратило од бодибилдерот Брендон Мејерс и другар му

Бидете трпеливи додека да почне рефренот на песната… Многу јако!

Бразилскот крадец го погреши дедото кого се обиде да го ограби на улица

Следува видеото од казната која стигна експресно брзо, и фото сторија која ќе ви открие кој е всушност 72-годишнипт јунак од видеото. 72 годишниот старец Франко Пентеадо е мајстор во Џиу Џитсу и тоа 8 степен.

Магионичар со 2 топчиња и ги чита мислите на девојката

Магионичар со 2 топчиња и ги чита мислите на девојката

Прво и направи прост трик со двете топчиња во една рака, а потоа и рече да помисли на нешто убаво. Откога девојката помисли, тој и ја прочита мислата со помош на магија.

Како да се одбраниш од напаѓач со ладно оружје?

Како да се одбраниш од напаѓач со ладно оружје?

Вака Русите полагаат возачки испит :).

Оваа 77-годишна баба може да крене повеќе тежина од тебе!

Оваа 77-годишна баба може да крене повеќе тежина од тебе!

Вили Марфи е 77 годишна кревачка на тегови која започнала да тренира пред 4 години, на возраста на која многумина веќе се откажуваат од животот. Од тогаш станувала се посилна и поздрав и сега се натпреварува со младите жени од нејзината категорија.

“Заштита” при работа (44 фото)

Работници на кои поимот „безбедност на работното место“ не им значи ништо.

Чак Норис против лизгавата снежна улица

Чак Норис против лизгавата снежна улица

Мирно ги гледаше од страна како се мачат и на крај реши да ја презеде работата во свои раце.

Кои се предностите да имате еластична секретарка? (13 фото)

Предности има многу, а Злата ќе ви покаже само неколку од нив ;).

Мини Мајкл Џексонче растура на училишното талент шоу

Мини Мајкл Џексонче растура на училишното талент шоу

Детево има само 6 години и ќе биде главен виновник за вашето убаво расположение денес.

Најлудата реклама на сите времиња! Човек скока од авион БЕЗ ПАДОБРАН за да ја промовира трамболината

Да се каже дека овој тип е луд би било премалку. Да се каже дека флертува со смртта исто така нема да го опише целосно овој негов подвиг. Најсоодветното опишување би било – на секој начин се обидува да си го одземе животот. На видеото е прикажан човекот по име Тревис кој скока од авион […]

Човеков го исчисти снегот пред зградата и се пошегува со сите соседи

Човеков го исчисти снегот пред зградата и се пошегува со сите соседи

Им направи патека како во видео игра :).

Бестрашен дечко од Романија без опрема се качува на оџак висок 280 метри

Бестрашен дечко од Романија без опрема се качува на оџак висок 280 метри

Оџакот е втората највисока градба во Романија. Предупредување: Не е препорачливо за луѓе кои се плашат од височина!

Што се случува кога авионот во Сибир не сака да запали?

Што се случува кога авионот во Сибир не сака да запали?

На -50 степени во Сибир, на аеродромот во градот Игарка, авионот замрзнал и не може да мрдне. Но, тоа не е никаков проблем за Русите.

Опасен карате нокаут

Опасен карате нокаут

Тинејџеров го покажа својот таен удар кој го вежбал дома со месеци.

Момциве сакаа да му помогнат на некој ЧЕСЕН бездомник

Момциве сакаа да му помогнат на некој ЧЕСЕН бездомник

За да најдат чесен бездомник, едниот од нив се преправаше дека го губи паричникот. Што мислите, дали некој воопшто му го врати?

Двајца опасни јапонски жонглери прават трикови со традиционалната јапонска играчка кендама

Двајца опасни јапонски жонглери прават трикови со традиционалната јапонска играчка кендама

Играчката кендема се состои од чекан кој е вдлабнат од двете страни и топче кое е врзано со конец за чеканот. Уште во 17-тиот век Јапонците им ја давале играчката на децата, за да вежбаат око-рака координација.

Како да фатиш риба со пластично шише?

Како да фатиш риба со пластично шише?

Стариов рибар ќе ви покаже еден интересен и едноставен трик кој секој може да го направи. Се што ви треба е едно пластично шише и малку леб.

Запознајте го Кацуми Тамакоши, светскиот рекордер во трчање на 100 метри на сите 4, како животно

Запознајте го Кацуми Тамакоши, светскиот рекордер во трчање на 100 метри на сите 4, како животно

Ова е 100 пати поинтересно за гледање од спринтот на 100 метри каде што цело време гледаме само забавени снимки :). Јапонецот Кацуми Тамакоши усепа да претрча 100 метри за 15,86 секунди.

Лудачки скок во базен од 25 метри височина

Лудачки скок во базен од 25 метри височина

Само од гледање на видеото те фаќа страв, а камо ли да изведеш ваков скок превртен со главата надолу…

Е ова е вистински уличен забавувач, а не некој кој научил еден трик со карти

Е ова е вистински уличен забавувач, а не некој кој научил еден трик со карти

Видеото со овој неверојатен човек е снимено на плоштад во Италија.

Девојка ги имитира славните личности во својата кола

Девојка ги имитира славните личности во својата кола

Гледајте ја, има неверојатна моќ на трансформација!

Таткото му направил на синот едноставна играчка багер, каква што секое дете посакува да има

Таткото му направил на синот едноставна играчка багер, каква што секое дете посакува да има

На играњето и забавата со ваква играчка им нема крај. Секоја почит за таткото!

Еден обичен работен ден во Индија

Еден обичен работен ден во Индија

Ако сакаш да стигнеш на работа на време, треба да тргнеш 2 часа порано.

Како крадат професионалните џепчии?

Како крадат професионалните џепчии?

Во некои од случаите во видеото треба неколку пати да ја погледнете снимката за да го видите моментот на крадење.

+