Пешакот им држи лекција на возачите: Како се застанува на пешачки премин?

Пешакот им држи лекција на возачите: Како се застанува на пешачки премин?

Браво за дечково! Можеби постапката изгледа малку забегано од страна, но така треба секој да се бори за своите права за се.

Мало девојче со чудесен глас пее на улица со својот татко

Мало девојче со чудесен глас пее на улица со својот татко

Девојчето е од Мексико, се вика Јанет Гвадалупе Басера Хернандез и допрва ќе слушаме многу за неа. Штом девојчето ја објави оваа снимка на нејзиниот Фејсбук профил, реакциите на луѓето не стивнаа. До сега ја виделе над 10 милиони луѓе, за неколку дена.

Одличен трик со банана со кој ќе ги збуните вашите пријатели

Одличен трик со банана со кој ќе ги збуните вашите пријатели

Сте ја пробале ли новата сорта на банани на парчиња?

Таткото му пее песна на својот прерано роден син стар 3 дена

Таткото му пее песна на својот прерано роден син стар 3 дена

Откако мајката неочекувано и трагично починала, Ленон бил спасен од нејзиниот стомак иако бил во 24-та гестациска недела. Таткото немал што друго да направи освен да седи крај својот син да се надева дека ќе им среќа да преживее и да му отпее песна за поддршка. Ова е најтажната изведба на песната „Blackbird“ од Битлси […]

На поштаров му требале 33 години да го заврши најневеројатниот „Направи сам“ проект во историјата

Што правите со вашето слободно време? Играте видео игри? Читате? Пишувате? Сите имаме нешта со кои си го исполнуваме слободното време – некој мал проект кој не одржува активни кога нема што друго да се прави. Оваа градба во Франција е можеби најинтересниот и најинтригантен резултат кој произлегол од човечко хоби. Се работи за „Идеалната […]

Овие 60 годишни баба и дедо ќе ви покажат како се танцува со љубов

Овие 60 годишни баба и дедо ќе ви покажат како се танцува со љубов

Чарли Вомбл и Џеки Мекги имаат по 60 години, а се професионални танц партнери цели 30 години. Уживајте во нивниот настап зачинет со креативните нестандардни движења кои ги прават.

Мајкл Џексон ги копирал повеќето од своите познати танц движења од филм од 1974-та

Мајкл Џексон ги копирал повеќето од своите познати танц движења од филм од 1974-та

Ова е сцена од филмот Малиот принц од далечната 1974 година, кој очигледно извршил големо влијание врз „оригиналниот“ начин на кој што играше Кралот на поп музиката. Чудно е што никој до сега не го откил.

Опасен талент свири гитара на улица на необичен начин

Опасен талент свири гитара на улица на необичен начин

Некои луѓе едноставно живеат за музиката и не сакаат да си ја ограничат слободата влегувајќи во машинеријата наречена Шоу Бизнис. Музичарот се вика Џек Бродбент, а видеото е снимено на улиците на Амстердам.

Како еден кинески програмер ја запроси својата девојка со 99 ајфони? (4 фото)

Програмеров од кинеската провинција Гуанчжоу долго време мислел како да ја изненади својата девојка и на крај добил „генијална“ идеја да потроши 82.000 долари за ајфони. Телефоните ги нареди во форма на срце и во средината стави букет, а ги повика и другарите да снимаат. Гледајте ја реакција на девојката! Кога девојката сфати што направил […]

Играње во FULL HD со 60 слики во секунда

Играње во FULL HD со 60 слики во секунда

До сега станрд за видео беше 24 слики во секунда, но новиот формат кој го поддржува YouTube е на добар пат да го смени тоа. Ова е едно видео кое можете да го изгледате со висока HD резолуција 1920x1080px и при тоа вашите очи да примаат по 60 слики во секунда (кликнете на запченикот десно […]

Питачот инвалид од метрото: Најголемото изненадување на „Мексико има талент“

Питачот инвалид од метрото: Најголемото изненадување на „Мексико има талент“

Пабло Лопез Моралез е инвалид кој преживува молејќи ги луѓето во метрото да му дадат ситна пара. Погледнете го неговиот настап. Секоја чест!

Џејмс Браун и Мајкл Џексон се нула во играњено во споредба со овој Африканец

Џејмс Браун и Мајкл Џексон се нула во играњено во споредба со овој Африканец

Снимката е со лош квалитет, но доволно е да се види талентот. Горниот дел од телото речиси воопшто не го движи.

Импресивен удар со нога од свртување

Импресивен удар со нога од свртување

Појак дури и од ударите во филмовите на Жан Клод Ван Дам.

Куе Паркер е најдобриот забивач во американската средношколска кошарка

Куе Паркер е најдобриот забивач во американската средношколска кошарка

Висок е 188 сантиметри и му претстои блескава NBA кариера. Вистински талент!

Неверојатен магионичарски трик со карти

Неверојатен магионичарски трик со карти

Штом се спомне трик со карти веднаш знаеме дека се работи за погодување на од браната карта, но добрите магионичари тоа го прават со стил!

Кому му се потребни патики кога можете да си трчате со штикли? Оваа жена ќе трча маратон со потпетици високи 12 сантиметри!

Можеби ќе се изненадите кога ќе прочитате дека досега никој не истрчал маратон на високи потпетици. Кога ќе размислите, самиот факт дека некој ќе намисли такво нешто е просто неверојатен. Но, ова ќе се промени бидејќи мајка на пет деца ќе се обиде да трча на маратон низ Лондон носејќи пар блескави високи потпетици. Во […]

Шаолин монах во ринг: Најцврстиот борец што ќе го видите денес!

Шаолин монах во ринг: Најцврстиот борец што ќе го видите денес!

Човеков кога ќе се изнервира го спушта гардот и ништо не може да го повреди.

Колку девојки може да се соберат во Смарт?

Колку девојки може да се соберат во Смарт?

Гледајте, резултатот ќе ве изненади. Патем, ова е и нов Гинисов рекорд кој го поставија овие згодни Новозеланѓанки.

Фристајло – Најлегендарната аудиција на Казахстанскиот Идол

Фристајло – Најлегендарната аудиција на Казахстанскиот Идол

Ако може некој да препознае која е песната нека пушти линк од оригиналот во коментар.

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Одењето не е воопшто лесно затоа што не е лесно да ја измамите гравитацијата.

Нинџа пекари прават лепиња

Нинџа пекари прават лепиња

Би можел цел ден да ги гледам луѓево како прават леб.

Запознајте ја Јапонката, која е вистински волшебник на својот дигитрон

Запознајте ја Јапонката, која е вистински волшебник на својот дигитрон

Аска Камимура работи во една компанија во Нагасаки за продажба на храна на големо. Таа ги споредува планираните продажби со остварените со помош на својот дигитрон и никогаш не греши. Камимура е шампион на Јапонија во брзо и точно сметање со дигитрон.

Најдобрата мотивација за вежбање

Најдобрата мотивација за вежбање

Дечково и девојкава вежбаат заедно и знаат како да се мотивираат меѓу себе. Најверојатно вежбањето потоа продолжува во станот, но тој дел не е прикажан во видеото :).

Кога татко ти ќе седне да ти покаже како се игра видео игра

Кога татко ти ќе седне да ти покаже како се игра видео игра

Татково очигледно е професионален шофер кој цел живот е зад воланот. Импресивно!

Кога мама не е дома ремикс

Кога мама не е дома ремикс

Ова е ХАУС музика во вистинската смисла на зборот :).

Ако имаш желба има начин: Вака се станува иден светски шампион!

Ако имаш желба има начин: Вака се станува иден светски шампион!

Парите често се оправдување заради личниот неуспех, но можеби проблемот треба да се бара во неупорноста. За секој проблем има решение, ако се знае што се сака.

Парализирана уметница научила како да ја употребува нејзината уста за да слика ремек дела

Уметницата Маријам Паре само што ја почнала нејзината уметничка кариера како дваесетгодишна студентка во 1996 кога била застрелана во `рбетот и останала неподвижна од вратот надолу. И покрај тешките околности и ограничености коишто морала да ги прифати, Паре нашла начин како да продолжи по нејзиниот уметнички пат. Додека била на терапија, научила како да го […]

Лудо: Како сточарите во Етиопија ги стимулираат кравите да даваат повеќе млеко?

Лудо: Како сточарите во Етиопија ги стимулираат кравите да даваат повеќе млеко?

Овој метод го користат луѓето од племињата Нуер и тврдат дека е ефективен и ја тера кравата да уринира, но и да произведува повеќе млеко. Техниката е едноставна и нема потреба од посебни упатства. Едноставно ја крева опашката и дува :).

Ова се едни од најлегендарните жени во светот, а за некои од нив веројатно не сте ни слушнале

Кога ќе ви речат да замислите некоја јака, цврста личност, најчесто по автоматизам помислувате на маж. И покрај тоа што навистина голем број на фантастични луѓе од историјата се припадници на посилниот пол, има и голем број на жени за кои не сте слушнале или веројатно не би ни помислиле на нив во таков контекст. А зад нив се кријат неверојатни стории, какви што ќе можете да прочитате во следната листа;

Диетата од 20.000 калории на еден стронгмен натпреварувач

Диетата од 20.000 калории на еден стронгмен натпреварувач

Стронгмен е светски натпревар на кој се одредува кој е најсилниот човек на планетата. Изгледот и мускулите немаат врска, туку само силата. На натпреварот се креваат коли, огромни камења, се фрлаат дрва и слични дисциплини. Интересен момент е колку храна еден човек треба да изеде дневно за да може да се надева дека тој ќе […]

+