Овa момче не само што успеало да го победи ракот, туку исто така и да ги следи своите сништа

Во 2010 година, кога имал само 15 години, на Зак Зајлер му бил дијагностициран прв степен на Хоџкинова болест, кој претставува рак на белите крвни клетки. Во подоцнежните стадиуми на...

Херој спасува стар човек од запалена куќа

Херој спасува стар човек од запалена куќа

Пламенот беше во полна сила и никој не ни помислуваше да влезе внатре, а ќерката постојано викаше „Татко ми е сеуште...

Погледнете ги фотографиите на овој човек пред и по неговото планинарење по позната Апалачиска патека во САД

Последните пет месеци поранешниот маринец Гери Сајзер го пробивал својот пат низ Апалачиската патека - планинарска патека во источниот дел на САД во должина од 3500 километри. Фотографиите дури не...

Човек без нозе се искачи на најопасната планина во Кина

Човек без нозе се искачи на најопасната планина во Кина

Жу тргнал на пат кон врвот од 2080 метри, по падини од кои некои се под агол од 96 степени без нозе. Ако ова не ве натера да се запрашате...

Човеков реши да направи спонтана забава во воз. Многу јако патување!

Австралиецот Питер Шарп, кој многу сака да се забавува, и неколку негови пријатели решиле да шират добра енергија на било кој начин на кој би можеле да го направат тоа....

Хендикепиран каратист кој ќе ве остави со подотворена уста

Хендикепиран каратист кој ќе ве остави со подотворена уста

Бидете трпеливи додека почне делот каде што се бори сам против двајца каратисти. Човекот е закон, од Мароко е и дефинитивно треба да сними некој акционен...

Како лудак поминува мост со мотор?

Како лудак поминува мост со мотор?

Дечково е професионален каскадер, дел од групата „Stunt Freaks Team“, кој преминувањето на мост со мотор го однесе на едно сосема ново ниво. Не се обидувајте да го...

Плавуша се облекува без раце за помалку од 10 секунди

Тајната е во избалансираните движења на градите и задникот. Гледајте внимателно...

Најдобрите ММА нокаути од свртување

Најдобрите ММА нокаути од свртување

Потезите кои се празник за очите на сите љубители на боречките...

Е ова е професор по географија!

Кинесково училиште немало пари, директорот не дозволил или професорот заборавил да ја донесе картата на светот, не е битно, а и не е проблем, кога професорот е...

Млад магионичар му го краде паричникот на полицаецот

Млад магионичар му го краде паричникот на полицаецот

Ако не му тргне бизнисот со правење магионичарски трикови, нема гајле… Тој веќе испекол уште еден...

Мистеријата „Кој го стриже берберот?“ конечно е откриена!

Мистеријата „Кој го стриже берберот?“ конечно е откриена!

Дали отсекогаш сте се прашувале кој им ги прави фризурите на берберите? Сам не може, а да плаќа пари на друг за работата која што по цел ден ја работи...

Како паметен градежен работник качува ќерамиди на покрив со својот мотор?

Како паметен градежен работник качува ќерамиди на покрив со својот мотор?

Зошто да се мачи кога има...

Што мислите, колку години има оваа атрактивна девојка?

Кристи Бринкли е американска актерка, фотомодел, писателка, илустратор, фотограф и пејачка. Таа го привлече виманието на јавноста со тоа што се добива впечаток како да се подмладува наместо да старее....

Свадбениот фустан ја инспирираше оваа девојка да направи нешто неверојатно (12 фото)

25 годишната Кристи Томас нашла совршена венчаница за нејзината свадба, но фустанот ни од далеку не ја собирал затоа што била премногу дебела. Идната невеста цврсто решила дека мора да...

Арнолд Шварценегер, најдобриот боди билдер на сите времиња!

Арнолд Шварценегер, најдобриот боди билдер на сите времиња!

Секоја почит за човекот кој постигна се што сакаше во животот. Дури и во моментите кога никој не верувал во него, никој не верувал дека може, тој бил упорен и...

Обична претстава на децата од една градинка во Северна Кореја

Обична претстава на децата од една градинка во Северна Кореја

Колку и да сте голем противник на нивниот систем на уредување, сепак мора да признаете дека убаво е децата да се научат од мали на работа, ред и дисциплина. До...

Диџеј – самоук со бебешко пијано 90-ти левел

Диџеј – самоук со бебешко пијано 90-ти левел

Одлична спонтана забава им направи дечкото на...

Направете си едноставен универзален берач на овошје (9 фото)

Изум на месецот. Есента е време кога се берат овошките и веруваме дека овој изум ќе им заштеди многу труд на оние кои сеуште имаат некоја јаболкница или дуња за...

Ова е Мориц Милер, млад и талентиран, германски магионичар

Ова е Мориц Милер, млад и талентиран, германски магионичар

Детево е одлично за своите години, а омилени му се триковите со пари....

Поправено 50-ти дел (20 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни....

Човекот кој отиде во секоја земја во светот без да лета

Човекот кој отиде во секоја земја во светот без да лета

Грем Хјуџис е британски авантурист, кинематограф, тв водител и гинисов рекордер. Хјуџис во 2008 година започна авантура, која ја заврши во ноември 2012 година. Цели 4 години авантуристот патуваше без...

До сега необјавени колор снимки од Брус Ли како ја демонстрира својата техника и сила

До сега необјавени колор снимки од Брус Ли како ја демонстрира својата техника и сила

Наместо вовед ќе го цитираме големиот мајстор кој ја открива неговата тајна: „Не плаши се од човек кој вежбал 10.000 удари… плаши се од човек кој вежбал 1 удар 10.000...

Како да запалиш камперски оган со рачно направена базука?

Направата се користи за пукање огномети, но дечкиве добија генијална идеја да пробаат со неа да си го запалат камперскиот...

Дали можете да погодите колку години има оваа симпатична Тајванка?

Женг Тингжуан е симпатична Тајванка, која станува вистинска атракција на интернет медиумите, затоа што луѓето не можат да им поверуваат на своите...

16-годишен полиглот од Америка, течно зборува 20 јазици

16-годишен полиглот од Америка, течно зборува 20 јазици

Еве како се прави тоа. Дел од јазиците сеуште ги учи, но очигледен е неговиот...

Силно 5 годишно момче прави склекови какви што ретко кој човек на планетата може да направи

Силно 5 годишно момче прави склекови какви што ретко кој човек на планетата може да направи

Ова е 5 годишниот Клаудио Стро, брат му на Џулијано Стро, кој веќе има 10 години, а пишувавме за него кога имаше 6 и е познат како најсилното дете на...

Компилација улични спортистки од просторот на бившиот Советски Сојуз

Компилација улични спортистки од просторот на бившиот Советски Сојуз

Патот до совшено тело е само преку спортот и здравиот начин на...

Сиромашното момче од Филипините со моќен глас, идната ѕвезда со светска слава

Сиромашното момче од Филипините со моќен глас, идната ѕвезда со светска слава

Ако ја имаш искрата во себе, не мора да си роден во богато семејство, не мора дури ни да имаш добар телефон за да се снимиш како пееш. Талентот ќе...

Во руската област Архангелск жените се рамноправни со мажите (17 фото)

Наместо да работат во топли канцеларии, да пијат по 10 кафиња на ден и да се жалат дека ја имаат најлошата работа во светот, жените во руската област Архангелск работат...

+