Како да препознаеш возач кој заспива зад воланот и како треба да изреагираш во таква ситуација?

Возачот кој е автор на видеото во вистински момент примети дека возачот пред него заспива, па веднаш почна да му свири за да го...

Нова германска техника на супер-брза испорака на пакети преку DHL

Пакетот го добивате на рака, без разлика каде се наоѓате вие. Работа на поштарот е да ве...

За секој „паметен“ возач, ќе се најде некој уште „попаметен“! Полукружното вртење, на прав, отворен пат, не е баш добра идеја!

Идејата е особено лоша, затоа што останатите возачи кога ќе видат прав пат, стискаат на гаста, а кога ќе забрзаат, тешко се...

Вака ќе паркираат жените во иднина и ќе го прават тоа подобро од мажите!

После ова видео, ниту еден производител на автомобили нема да може да продаде автомобил на жена, без ваква опција за...

Моторџијата се наоружал специјално за справување со лошите возачи

Возачот слуша некакво тропање, а дури дома сфаќа што му се случило, а подоцна на интернет гледа и...

Инструкторот во авто-школа во Мумбаи му одржа лекција на возачот на автобус

Што треба да научи новиот возач од ова? Ако те изнервира некој возач на автобус, засукај ги ракавите и...

Најамериканското видео што ќе го видите денес: Скок со пикап со огромни тркала

Американците кои што живеат во руралните области имаат специфичен, каубојски начин на...

Мажот многу се разочара што си ја удри новата кола

Уште не ѝ ги научил ни брзините, а веќе е без задно стакло. Срце да те...

Девојката си игра со своето милениче „Ламбо“

А кој не би сакал да има вакво убаво и послушно...

Возачот на пикапот се изнервира и реши да му одржи лекција на камионџијата

Понекогаш камионџиите, затоа што се големи, мислат дека имаат предност во сообраќајот, па другите возачи треба да ги...

Има ли некој идеја што сакаше да направи жената со Мерцедесот?

Изгледа само сакаше да излезе на улица или пак можеби мажот ѝ и рекол „Жено земи ја колата и заглави ја пред зградата за никој да не може да ја...

Не се зјапа во мобилниот телефон додека се вози, особено ако возите на две тркала

Лекцијата е научена и сигурно ќе му остане во глава барем некое време, додека го...

Бентли наполни 100 години, а јубилејот го одбележаа претставувајќи го елегантното техно чудовиште EXP 100 GT

Автомобилот е електричен, што кажува во кој правец ќе се движи компанијата во...

Блиска средба на двајца моторџии на планински пат

Директен судир на мотори ретко се гледа, но и тоа се...

Ја снема за 20 секунди: Крадци крадат Тесла од 100.000 евра без клучеви

Со помош на некаков кабел и праќање сигнали, успеаја да го хакнат тимот на мозоци на Илон...

Е ова е мајка! Детето во раце и гази со 140 км на час!

Ај што својот живот си го става во опасност, секој со својот памет, но да немаш до толку мозок и да си играш со животот на детето, е тоа ги...

Уште еден автопилот на Тесла забега за сите пари

Овој инцидент се случи во Порто Рико, каде електричното возило Tesla Model X предизвика сериозна сообраќајна несреќа. Според возачот, тој само што паркирал зад пикапот, кога неговата Тесла наеднаш започнала...

Дамата зад воланот малку се збуни и ги помеша педалите

Во ред е ако си почетник да стиснеш на гаста наместо на кочницата, но да не ја тргаш ногата е моментот кој не можам да го...

Кога возачот на огромен камион ќе заборави да ја крене рачната кочница

Трча кутриот, не се откажува, но камионот од тежината забрзува се повеќе и...

Девојката реши да сврти едно крукче со моторот во маалото

Знае како да ја постави камерата, за сите да бидат среќни...

Искусниот возач си го спаси животот со навремената реакција на прав и навидум безопасен пат

Додека возите, во секој момент треба да бидете 100% внимателни. Во секој момент животот ви виси на конец, затоа што не знаете каква будала седи од другата страна на...

Камионот кој носи автомобили заглавил на шините, а возот само што не дошол…

Инцидентот се случи во американската држава Тексас. Возачот и совозачот на камионот на време се евакуирале, па немаше...

Полицајците мислат дека сѐ им е дозволено во сообраќајот, па дури и да престигнуваат камиони од десната страна

Возачот на камиончето воопшто не ги видел, а не ни очекувал некој со толкава брзина да му излета од десната...

Некој го излажал човеков дека ако стави камчиња во моторот, автомобилот ќе му работи поубаво

Глупиот го послушал советот, па сними што се случува кога ќе згазне на...

Камионџијата го згрешил патот, па реши полукружно да сврти на автопатот и да се врати назад (Гледајте до крај!)

Самото свртување е опасно по живот, а камо ли да возиш во спротивна насока на автопат. На крај си го доби...

Мажот ѝ рекол на жената убаво да му го испере автомобилот, но изгледа претходно нешто ја налутил

Ако не е плавуша, тогаш ова видео го снима за да му се одмазди за...

Гледачот се обиде да му ја земе водата од устата на велосипедистот Марко Хелер

А на Марко кога ќе му пукне филм, секундите и пласманот на трката повеќе не му се...

Возачот заборавил да наполни бензин, па се врати назад

Чудна работа, идејата личи како да е на жена, но вози многу...

Автомобилот на Џејмс Бонд опремен со митралези, штит за заштита од куршуми и уништувачи на гуми се продаде за рекордни 6,4 милиони долари

Aston Martin DB5 опремен со сите гаџети на Џејмс Бонд користени во класичниот филм Голдфингер од 1964 година, се продаде на аукција за неверојатни 6,4 милиони...

Лудак на мотор му прави опасен трик на огромниот камион

Некои очигледно израснал играјќи GTA и слични видео игри, па си купил мотор. Видеото е снимено во главниот град на Малезија, Куала...

+