Како еден возач на автобус во Чиле ги учи младите луѓе да не крадат?

Како еден возач на автобус во Чиле ги учи младите луѓе да не крадат?

Човекот употребува застарен, но многу ефикасен и докажан метод. Гледајте!

Витали се враќа: Сече човек на пола со моторна пила на паркинг!

Витали се враќа: Сече човек на пола со моторна пила на паркинг!

Витали Здороветски направи една од најстрашните скриени камери на сите времиња. Гледајте!

Ова е една од најстрашните кукли на сите времиња!

Ова е една од најстрашните кукли на сите времиња!

Предупредување: Не се правете храбри и не пуштајте го видеото гласно и на цел екран!

Како руските специјалци фаќаат вооружени трговци со дрога?

Акцијата е снимена со камера на главата на еден од специјалците, а снимката ја пуштија во јавност за да ги заплашат оние кои помислиле да се занимаваат со криминал.

Случаен минувач на жесток начин и го спаси животот на велосипедистката

Случаен минувач на жесток начин и го спаси животот на велосипедистката

Кога виде дека ќе се случи катастрофа, минувачот изреагира жестоко, но целта ги оправдува средствата.

Ефектот на дрогата крокодил: Дечкото се претвори во фока

Ефектот на дрогата крокодил: Дечкото се претвори во фока

Дрогата е дериват на морфинот, прв пат била добиена во 1932 година од тогаш започнува и злоупотребата. Крокодилот е познат и како дрога на сиромашните, доста е раширен во Русија, а од 2013 почна брзо да се шири и во САД.

Жестока сообраќајка при обид за престигнување од десната страна

Дури и на автопат, не се обидувајте да престигнувате автомобили од десната страна. Не можете ни да претпоставите што може да тргне наопаку. Вистинско чудо е што возачов ја преживеа сообраќајката. Кога се разбуди од кома се најде во болнички кревет со фрактури на неколку пршлени и сериозно повредена рака.

20 стари фрик шоу фотографии

Порано во циркусите во Америка и Европа често биле прикажувани морничави спектакли, меѓу кои и такви со унаказени и деформирани луѓе и животни, експлоатирајќи ги на тој начин ранливите категории. На следните стари автентични фотографии можете да видите дел од нив.

Жестока скриена камера: Смешното плашило ја вади маската

Жестока скриена камера: Смешното плашило ја вади маската

Сите сакаат да се фотографираат на улица со смешната и добро изработена маска на плашило. Но, почекајте кога плашилото ќе ја извади маската и ќе го покаже своето „вистинско“ лице.

Тепачката на албанските и српските фудбалери ОДБЛИЗУ!

Добредојдовте на дивиот Балкан!
Она што ТВ камерите го снимаа од далеку, не навивачите го зумираа, па можеме да видиме што точно се случуваше на теренот на вчерашниот инцидент на натпреварот Србија – Албанија.

Девојка му раскинува на дечкото СО СТИЛ!

Девојка му раскинува на дечкото СО СТИЛ!

Го сретна на улица, му кажа тоа што имаше и стави точка на нивната врска.

Казна за љубовницата на мажот на кинески начин (6 фото)

Сопругата заедно со двете нејзини другарки реши да ја земе правдата во свои раце и јавно да ја казни и да ја понижи љубовницата. А бидејќи ова се случува во Кина, ниту еден од случајните минувачи не се ни обиде да ги раздвои и да го спречи ова.

Јасна и недвосмислена порака од бившата девојка за возачот на скапото Bugatti Veyron (2 фото)

Очигледно девојката му ја знае слабата точка, па затоа удри на местот каде што најмногу го боли :).

Брутален мау-таи нокаут како од филмовите на Жан Клод Ван Дам

Брутален мау-таи нокаут како од филмовите на Жан Клод Ван Дам

Прашање е само колкаво оштетување на мозокот доби нокаутираниот.

10 шокантни стории за трансплантирање на органи

1. Бивш сопруг од неговата неверна жена побарал да му го врати бубрегот кој ѝ го донирал
2. Првата трансплантација на матка во светот
3. Човек донира бубрег за неговата омилена касиерка
4. Човекот кој морал да си пресади друг пенис, бидејќи не ѝ се допаѓал на неговата жена
итн. итн.

Жестока казна за силувачот од народот во Индија (4 фото)

Сесуалните престапи се многу голем проблем во Индија. Статистиката е шокантна: просекот во земјата е 92 силувања на ден. Според ова, не е ни чудо што жителите се толку гневни и што овој силувач го казнија на толку свиреп начин. Во државата Раџастан, во Шри Ганганагар случајните минувачи слушнале плач на девојка. Дотрчале, го грабнале […]

Бицепс и трицепс какви што ретко се гледаат

Бицепс и трицепс какви што ретко се гледаат

Дечково не може да пуши цигара од што му смета бицепсот. Да е жив и здрав тој што го измислил синтолот :).

Поранешната Теквондо шампионка на Велика Британија сега се натпреварува во ММА. Еве како изгледа тоа!

Поранешната Теквондо шампионка на Велика Британија сега се натпреварува во ММА. Еве како изгледа тоа!

Жестоко! На Вероника Македо и требаа помалку од 30 секунди за да ја нокаутира својата противничка. Погледнете ја колкава е во нозете и ќе ви стане јасно.

Деца играат „лист, камен, ножици“ со пластично шише

Деца играат „лист, камен, ножици“ со пластично шише

Шишето е празно и се користи само за казна на губитниците. Децава не се жалат едно со друго :).

Како Русин прави „рифреш“ после испиени огромни количини водка?

Се што му треба е да дремне 30 секунди, за да може да си отиде дома. Еве како го прават тоа професионалците.

Херојот на свадбата

Херојот на свадбата

Предупредување: Пијаниот идиот кој ја покажа сета своја злоба може да ве изнервира!

Златарот со „челични топки“ против двајцата вооружени ограбувачи

Златарот со „челични топки“ против двајцата вооружени ограбувачи

Освен храброста, златарот има и добри безбедносни камери, така што ограбувачите многу брзо ќе завршат зад решетки.

Страшната приказна на семејството кое во 1971 живеело со вистински лав

Низата интимни фотографии од 70-те со лавот Нил носи страшна приказна која би требало да не потсети дека без разлика колку може да ги сакаме или чувствуваме блиски, никогаш нема да можеме навистина да го разбереме умот на дивото животно.

1 минутен хорор филм со подобра приказна од повеќето хорор филмови денес

1 минутен хорор филм со подобра приказна од повеќето хорор филмови денес

Филмот се вика „Покриј ме“, а приказната се случува во собата на синот кој си легнува да спие, а татко му доаѓа да го покрие.

Ебола паника во САД: Што се случи во авионот кога еден човек кивна и се пошегува „Извинете, јас сум од Африка“?

Ебола паника во САД: Што се случи во авионот кога еден човек кивна и се пошегува „Извинете, јас сум од Африка“?

Ова е снимка од се што следеше после оваа шега на патникот на летот Филаделфија – Пунта Цана, Доминиканска Република.

Луда скриена камера: Отсечена рака

Луда скриена камера: Отсечена рака

Откачениов дечко бара помош од случајните минувачи затоа што некој му ја отсекол раката.

Многу јака руска ММА борба во двојки

Многу јака руска ММА борба во двојки

Правилото е следно: Во рингот влегуваат 4-ца борци и почнуваат да се тепаат еден на еден. Кога еден од борците ќе биде нокаутиран или ќе се предаде, судиите го паузираат мечот, го исфрллат од рингот и борбата продолжува двајца на еден. Гледајте што се случи во овој меч!

Јасновитка повикува духови и од кожа ги вади нејзините клиенти

Јасновитка повикува духови и од кожа ги вади нејзините клиенти

Освен мртовецот кој излегува од подот, јасновитката прво ги плаши луѓето со очите. Ова е местенка наместо реклама за хорор филмот „Ouija“ .

Кловновите убијци одат во гетото – хорор скриена камера

Кловновите убијци одат во гетото – хорор скриена камера

Ново и до сега најјако продолжение од познатата страшна скриена камера со кловнот убиец.

Жестоко: Руски тинејџер вежба на вратило

Жестоко: Руски тинејџер вежба на вратило

Предупредување: Она што му се случи ќе ве заболи дури и од гледање!

+