Дури и на автопат, не се обидувајте да престигнувате автомобили од десната страна. Не можете ни да претпоставите што може да тргне наопаку. Вистинско чудо е што возачов ја преживеа сообраќајката. Кога се разбуди од кома се најде во болнички кревет со фрактури на неколку пршлени и сериозно повредена рака.

Сподели на Facebook
пати видено