Јута Џез потпишаа договор со 5-годишниот ЏејПи Гибсон еднодневен договор и малиот шампион заигра заедно со своите идоли. На ЏејПи Гибсон неодамна му е дијагностицирана леукемија и му претстои голема битка. Ова секако ќе му биде мотивација да истрае и да не се предава.

Сподели на Facebook
пати видено