Фудбалерот на Рома, Алесандро Флоренци постигна гол во 13-тата минута на натпреварот против Каљари, кој Рома го доби со 2 : 0. По погодокот отиде во публиката, се качи високо на трибините за да ја прегрне својата баба. Фудбалерот според правилата на ФИФА беше санкциониран со жолт картон.

Сподели на Facebook
пати видено