Нема сомнение дека чевлите со високи потпетици ја прават секоја жена поелегантна, но кога ќе се претера може да настанат и физички проблеми. Некои од регионите што можат да бидат зафатени се стапалата, потпетиците, глуждовите, колената и ‘рбетот. Дамата во продолжение ептен претерала.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено