Ризично е да заспиеш во градски автобус, особено ако живееш во место со градоначалници како нашиве

Секоја дупка на патот е потенцијална опасност, а оваа беше...

Плавушата заглави во дрвото на смешен начин

Кога си дете лесно ти одат овие работи, но кога ќе пораснеш и кога ќе ти пораснат, може да имаш сериозни...

Две другарки ќе ви покажат одлична финта за да ја проверите цврстината на ламинатот

Освен цврстината на ламинатот ја проверија и цврстината на главата на една плавуша...

Жител на Јужна Африка слушнал шум во дворот, па излегол да провери што се случува

Како да изреагираш во ваква ситуација освен малку да се поднакашлаш...

Руски специјалци во акција: Да не се ова плавуши облечени како полицајци?

Според зборовите на снимачот, изгледа го погрешија и станот...

Селфи сас козата

„Гледај гледај, сака да ми удри една...

Зет како мед: Бабата си го храни пијаниот зет на свадбата!? И ова го имало!

Обично бабите и зетовците се на различни страни од бојното поле, но секоја чест на...

Бабата по грешка си каснала од „магичните колачиња“ на нејзиниот внук и сега не ѝ е јасно зошто е на „7-мо небо“

По правило бабите прават колачиња а внуците ги јадат. Оваа баба прилично се изненадила кога забележала дека нејзиниот внук направил колачиња и од „мерак“ решила да ги проба. Набрзо сфати...

Таткото се изнервира кога виде како научила да игра неговата мала ќеркичка

Мајката снима и се згази од смеење, затоа што таа ја научила на техниката. А човекот врие, му иде да ја искрши...

Како изгледа кога случајно ќе добиеш „приватен лет“? Овој човек ќе ви покаже

Кога станува збор за летањето можат да иритираат многу работи, како на пример бројните турбуленции, одложување на летот и секако оној хор на луѓе кои ракоплескаат откако авионот ќе слети...

Будала на годината: Чичко полицаец, може ли да ми кажете каде е најблиската банка?

Полицаецот најкултурно го упати дечкото кон банката, но не очекуваше ваков пресврт на настаните...

Плавушата има една јасна порака за вас! (Задолжително гледајте до глас!)

Слушајте ја добро што ќе ви каже на крајот на...

Ученикот заспал на последниот час, па кога ѕвони скокна, си го стави ранецот на грбот и тргна да си оди дома

Цел живот ќе му го паметат овој смешен кикс...

Кога конечно ќе ти го донесат ладното пивце на +40 и ќе забележиш дека другарка ти те снима

Не успеа да се напие ни една голтка кутрата...

Играње какво што само вистински маж може да издржи!

Фраерот ја дочека дури и без раце...

Покажувањето на новата пушка на интернет не е паметна идеја

Наместо да се исчаламиш, може да се изрезилиш, па цел интернет да ти се...

На радио новинарот некој му пушти интересно клипче на мобилен, додека одеше во живо

Секогаш исклучувајте го звукот пред да кликнете на нечија провокативна...

Бразилските спасувачки служби покажаа дека се многу големи професионалци

Особено возачот на брзата помош се истакна меѓу...

Тројцата фраери знаат како се фаќаат девојки на техно журката на отворено на ливадата до нивното село

Сега е моментот во селото да не остане ниту еден неженет ерген...

Воздушните перничиња не ви се секогаш гаранција за мек судир, особено ако сте пијана Англичанка

А воздушните перничиња ѝ се прилично импресивни и се активираа при судирот...

Што прави фризерката во салонот додека нема муштерии?

Што се чудите, домаќинка си е жената. Ручекот нема сам да се...

Не ти е крива вратата, празна ти е главата!

Кај главата празна, па уште и се начукал… Лоша...

Доказ дека пушењето е нездраво (и се друго што прави овој млад човек)

Ако светот продолжи како што тргнал, вакви ќе бидат поголем дел од луѓето после 20-30...

Легендарниот српски рапер Ајс Нигрутин во својата нова песна ги исмева балканските турбо фолкери

Отишол ни помалку ни повеќе туку во Абу Даби за да го сними спотот на песната наречена „Абу...

Заљубен дечко на улица се препознава по начинот на кој ја држи девојката

Вака некако изгледа тоа...

Бразилски наркобос гледал премногу „шпионски филмови“ и решил да изврши бегство од затвор кое заврши комично

Клавино да Силва е познат наркобос од Бразил веќе некое време бил во затвор со максимална безбедност, но секако сакал да излезе од таму на секаков можен начин. Така тој...

Шах-мат атеисти! Пасторот со помош на моќта на Исус оживеа мртов човек!

Слушајте сите! Човеков е мртов уште од петокот! Ова му се наблиските роднини, кои како што гледате, целите се завиени во тага и солзи. Дури и жена му е тука....

Човекот слушнал дека си ги тетовираат жените на рака, па и тој посака да си го истетовира имилениот дел од неговата

Ако ова не е вистинска љубов, не знам што е...

Фраерот најде начин како да “фаќа” непознати девојки на плажа без да го направат манијак

Смешни финти и направи а таа не е ни свесна што се...

Што претствува идеално лето со другарите за еден типичен Србин?

И ние сме слични, со тоа што не сме толку мераклии на печени прасиња како...

+