По правило бабите прават колачиња а внуците ги јадат. Оваа баба прилично се изненадила кога забележала дека нејзиниот внук направил колачиња и од „мерак“ решила да ги проба.

Набрзо сфати дека нејзиниот внук има „златни раце“ затоа што колачињата ја вивнаа во облаците. Очигледно внучко талентот за готвење го добил од баба, но користи подобри „зачини“.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено