Необичен крадец го грабна пакетот од пред врата, а сопственците некако немаа желба да се побунат

Поштарите и доставувачите имаат навика да ги оставаат пакетите пред врата или на тремот, но ова може да биде лошо затоа што доколку некој лаком крадец ги види нема да...

Тројца другари од Португалија тргнуваат на летна авантура на Ибица, но мораа да го сменат планот, откако Фиестата не ги оснесе на фиеста

Тие направија интересно видео од својата авантура, во која наместо на Ибица, завршија во португалското одморалиште Алгарве, но резултатот беше подеднакво...

Да видиме што крие просјакот позади знакот со кој ги моли луѓето да му дадат пари

Изгледа и не бил баш толку патетичен како што се...

Летна забава со двете комшивки во пикапот

Што ќе ти е море и плажа, кога имаш вакви девојки во населба? Сѐ што ти треба е во багажникот на пикапот да постелеш еден најлон, да го наполниш со...

Кинезот има многу јака биоенергија, но дојде жена му!

Како сопствената жена што знае да те зафркне и понижи, никој не...

Додворување на дама крај базен, како шампион!

Типот има стил, со кој директно ѝ покажува на дамата какви му се...

На малото момче му паднала влечката, но за среќа има добар пријател од другата страна

Пријателот ти го треба и во добро и во зло, ама посветеноста на пријателството се гледа во зло. Ова мало момченце си ја изгубило влечката и да не беше неговиот...

Жената на плажа прв пат му го покажува на мажот новиот костим за капење што си го купила

Го правеле по нарачка, специјално за неа, а костимот е со две многу јаки финти, една напред и една од позади. Не за друго, да се знае чија е жената...

На Турчинот му се расипале брисачите среде силен дожд, но за сѐ има решение, кога жена ти мора да те слуша

Како што е ред во Турција, жените седат на задното седиште, а зборот на мажот им е закон....

Ајде брат, мирисни ја тортата, да видиш колку убаво мириса! Но братот ги знае тие финти!

Прашањето на крај е кој кого зафркна, тие него, тој нив или сам...

Дамата на многу елегантен начин се симнува од моторниот чамец

За среќа наоколу освен сеирџии има и по некој џентлмен, па не ја оставија да виси закачена долго...

Дали е ова најнесмасниот крадец на планетата?

Човекот дефинитивно ја згрешил професијата. Требало да биде кловн во циркус и едноставно да биде она што е -...

Се вклучуваме во живо од протестите против законот за забрана на носење бурка во Холандија

Една од протестантките беше замолена да даде изјава пред...

Сватовите забегаа со специјалните ефекти пред црквата, по венчавката на нивниот другар

Во Португалија, на крајот од црковната свадбена церемонија, постои традиција на фрлање ориз врз парот. Фрлењето ориз обично е симболично и се прави со рака, а не вака со...

Го пронајдовме вистинскиот Спајдермен! Гледајте го што прави, затоа што ова се гледа само еднаш!

Најинтересен им беше на децата, само на крај на настапот малку ги...

Снимањето на аматерски рап спот ги чинеше фраерите малку поскапо од планираното

Веројатно на гангстерите и автомобилот им е изнајмен или позајмен...

Најеколошката камп приколка на планетата!

Ако веќе сакаме да ја заштитиме околината, да ја заштитиме до крај, а не да си играме...

И наградата мајстор на годината оди кај… Заварувачот на огради!

Освен што многу добро заварува, исто така неверојатен е и неговиот коефициент на...

Депилација на носот во домашни услови… Што може да тргне наопаку?

Кога работите ги правите сами дома за да заштедите пари, обично не тргнуваат според...

Како пијаниот Супер Марио се симнува од автобус?

Отиде еден живот...

Со вакво луто џуџе на журка, никогаш не е досадно

Малиот на крај дури успеа да фати и...

Селскиот поп нашол начин како да си ја олесни работата: Прскањето со света вода никогаш не било полесно и поефикасно!

И така прскалката му фаќала прашина во визбата, па барем да ја искористи за нешто...

Девојката е пресреќна затоа што нејзиното момче ограбува таксист со нож

Каков херој, каква авантура, сега кога ќе ја видат родителите на интернет, а и полицијата, ќе биде уште...

Малиот реши да ги освои симпатиите на публиката, а воедно и да се олесни

Сестрата зажали што го поканила своето помало братче со неа на...

Моторџијата препил текила, возачите го забележале дека спие на моторот и повикале полиција

Да спиеш на моторот не е кривично дело, но полицаецот да не може да те разбуди од што си...

Ова е прв и последен пат мајката и синот заедно да пробаат некоја атракција во забавниот парк

Малиот го заболе прво главата, после „оревите“, а мајакта не знае дали самата да се држи или да проба да му помогне на...

Реакцијата на Мексиканскиот возач кој мислеше дека сите патници се симнале од автобусот

Си го возеше автобусот најнормално кон гаража, кога...

Мажот ги снима сите убави моменти од својот летен одмор… за последен пат!

Не е болен од некоја тешка болест, но изгледа си обезбеди кревет во најблиската...

Е ова е фраер! Секој може да наполни Ферари со женски, но само вистински фраер може да наполни ваков автомобил со манекенки

А го наполнил, да крца, дури за една немало место, па морал да ја смести во...

Предноста на дебелите дами летно време

Нема маж кој зажалил затоа што отишол на одмор со својата дебела жена...

+