5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

Таткото намерно ја провоцираше без да се штити со ракавиците, но малава е жестока...

Девојкава ќе ви покаже како се пие кригла пиво за 5 секунди без раце

Да ја држиш криглата со забите и да голташ во исто време, тоа е уметност...

Најоригиналната и најсмешната комичарка вентрилоквист до сега

Најоригиналната и најсмешната комичарка вентрилоквист до сега

Вентрилоквисти се луѓе кои можат да зборуваат од стомакот, без отворање на устата. Комичарката се вика Нина Конти и ќе ве насмее со своите доброволци од публиката. Гледајте како го...

Верувале или не, оваа супер згодна жена родила 6 деца (26 фото)

Ако мислите дека после раѓањето дете жената не може да има идеална фигура, грешите. Запознајте ја 33-годишната Дебора Гудмен, мајка на 6 деца. Нејзината тајна е во активното и редовно...

Кога ресторанот е преполн со гости и сите сакаат да јадат од специјалитетот на куќата

Кога ресторанот е преполн со гости и сите сакаат да јадат од специјалитетот на куќата

Тогаш готвачот го пали авионскиот мотор и шоуто може да започне...

Сте виделе ли вертикално играње? Погледнете го танцот на ѕидот на зградата на овие двајца воздушни танчери

Сте виделе ли вертикално играње? Погледнете го танцот на ѕидот на зградата на овие двајца воздушни танчери

Танчерите својата прекрасна, екстремна кореографија ја одиграа на зградата на собранието на градот Оукленд, САД....

Машина за делење на белката од жолчката на јајцата

Машина за делење на белката од жолчката на јајцата

Идеален изум за готвачите во големите кујни и пекарите кои мака мачат и трошат многу време за делење на белката од жолчката на јајцата. Сфати некој како работи...

Рибарот фати огромен сом од 58 килограми… и го пушти назад во водата

Рибарот фати огромен сом од 58 килограми… и го пушти назад во водата

Ова можат да го разберат само вистинските рибари! Борбата на рибарот Димитриј Лебедев, кој ловел риби на реката Дњепар, со огромното рибиште траела скоро 1 час. Откако сомот се предаде,...

Вежбање на систем вратила во дворот во слободен стил

Вежбање на систем вратила во дворот во слободен стил

И после некој ќе рече дека не сме настанале од мајмуни...

Група „гумени“ улични забавувачи Совето, Јужна Африка

Луѓево прават навистина добри и смешни трикови користејќи ја еластичноста на своите...

Русокоса девојка игра лесно како пердув на фестивалот Tomorrowland

Русокоса девојка игра лесно како пердув на фестивалот Tomorrowland

Фестивалот Tomorrowland се одржа од 18-27 јули во Бом, Белгија, а темата на фестивалот беше „Клучот на...

ММА борец предизвикува непознати луѓе на улица да се обидат да го удрат в лице. Човеков е брз!

ММА борец предизвикува непознати луѓе на улица да се обидат да го удрат в лице. Човеков е брз!

Целта му е да покаже дека со добро движење на главата може да се избегне секоја опасна улична...

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Маниак Деблокс е талентиран велосипедист, кој вози на малку поекстремен начин од другите велосипедисти. Погледнете го што им прави на возачите и на пешаците на...

Чудесните руски гимнастичарки

Чудесните руски гимнастичарки

Ова го нема ниту во најдобрите светски циркуски претстави! Како физичките закони да не важат за...

Што направи таткото за да ја поддржи својата ќерка, која е поинаква од нејзините врсници?

Што направи таткото за да ја поддржи својата ќерка, која е поинаква од нејзините врсници?

Многу важно во периодот на адолесценција е младите луѓе да почувствуваат дека имаат поддршка и дека не се сами на овој свет. Големо браво за потегот на овој...

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Луда идеја. Да видиме дали ќе успее да се симне на едната станица и да го фати истиот воз на...

Магија во фабрика со клучеви кои играат

Магија во фабрика со клучеви кои играат

Како ли им успева на работниците така да ги наместат клучевите? Ајде некој физичар да се обиде да ни го објасни овој...

Одлична техника за брзо кревање онесвестен човек од земја

Одлична техника за брзо кревање онесвестен човек од земја

Да го направиш ова сам на регуларен начин ќе се изнамачиш, а може и да не успееш. Еве како го прават тоа нинџите...

Кинезите почнаа да прават патеки за зависниците од мобилни телефони (8 фото)

Во туристичкиот град Чонгкинг во Кина, неодамна беше направена нова пешачка патека за зависниците од мобилни телефони. Така, сега зависниците можат слободно да одат со главата надолу, без страв дека...

Луд Русин си ја проба силата против автомобил

Луд Русин си ја проба силата против автомобил

Да го направи ова против Лада Нива, тогаш може да му симнеме капа...

Еве како луѓето од Аризона се справуваат со поплавите

Еве како луѓето од Аризона се справуваат со поплавите

Ја извадија опремата од гаражите и стапија во...

Ова е рокенрол!!!

Ова е рокенрол!!!

Ова е всушност стара реклама за синтисајзер, во која јапонскиот презентер покажува дека синтисајзерот може да се користи и како замена за тапани. На почеток изгледа смешно, но дајте му...

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Таткото го снима камиончето од картон што го направил за својот...

Како да излупиш киви за 3 секунди со помош на чаша?

Како да излупиш киви за 3 секунди со помош на чаша?

Одлична финта која ќе ви заштеди многу време и...

Како сами да си направите клима уред со вентилатор и стиропор?

Многу едноставна и ефикасна финта за ладење во летните...

Оставете се што правите и погледнете што прави човеков од чоколадо

Оставете се што правите и погледнете што прави човеков од чоколадо

За ова не треба да си готвач, за ова треба да си...

Дуото украински улични музичари „Донбас арена“: Најважно е да се останете млади во срцето!

Дуото украински улични музичари „Донбас арена“: Најважно е да се останете млади во срцето!

Двајцава музичари се од градот Донецк и за ваше подобро расположение ќе отсвират нешто од Deep Purple. Секоја почит за луѓево, кои и покрај сите тешкотии што со себе ги...

Холанѓанката која се пошегува со сите свои роднини и пријатели со помош на социјалните мрежи (11 фото)

25 годишната Зила Ван Дер Борн од Амстердам ова лето беше на одмор во југоисточна Азија без да го напушти родниот град. Девојката се фотографираше себе си во блискиот парк...

Забеган турист-егзибиционист патува по светот и се фотографира како прави стој на раце гол

Типот веќе 5 години го прави ова и до сега има пропатувано низ многу држави ширум светот. Еве како изгледа неговиот фото...

Русин измислил начин како да си го заштити автомобилот од пајак службата

Русин измислил начин како да си го заштити автомобилот од пајак службата

Можеби изгледа примитивно, но пајак службата е немоќна кога ќе наиде на ваква пречка...

+