Не судете за силата на човекот по неговиот надворешен изглед!

Овој дечко со пивско меше се вика Рој Нелсон, личи на комичар или на камионџија, а всушност е ММА борец. Но, ќе се изненадите кога ќе го видите што прави во рингот.

Дефиниција за лош ден (32 фото)

Ако ве затера малер, понекогаш е попаметно да го преспиете остатокот од денот, отколку да заглавите уште повеќе :).

Малото дете ја откри својата сенка и тоа е престрашно!

Малото дете ја откри својата сенка и тоа е престрашно!

Како ли да му побегне на црното човече што постојано го следи? 🙂

Град во Британија инсталира „Џиновски Очи“ за да ги шпионира граѓаните! Јавноста мисли дека тоа си е супер идеја!

Град во Британија инсталира „Џиновски Очи“ за да ги шпионира граѓаните! Јавноста мисли дека тоа си е супер идеја!

Во Бирмингем, Англија се инсталирани рекламни екрани во облик на огромни човечки очи, како што известува Би-Би-Си оваа недела. Екраните, коишто се поставени над три влеза од новодизајнираната железничка станица во градот, имаат двојна улога: прво, тие ги скенираат минувачите со цел да се обидат да им ги продадат вистинските глупости коишто не им требаат, и второ – да го снимаат секое нивно движење.

Оригинална ЗАБЕГАНА мода од кинеските дизајнери

Ова е кинеската современа „висока“ мода. Уживајте во оригиналните парчиња облека на кинеските модни креатори со бујни фантазии.

Не е лесно да си секси (45 фото)

Едноставно не можеш да одолееш да се сликаш и постојано си во центарот на вниманието…

Попови во несекојдневни ситуации (35 фото)

Во никој случај не се обидуваме да ги повредиме чувствата на верниците, но факт е дека чудни работи се случуваат во светот во името на Бога.

Антиталенти со велосипеди (39 фото)

Животот е како возење велосипед, ако ти е тешко, значи одиш нагоре, ако ти е лесно – одиш по удолниница, а ако ти се смеат значи си направил некоја глупост :).

Тест на доверба за рагбисти

Целта е другарот на кој безусловно му верувате, да постигне погодок. Што значи мора да шутира многу силно. Истиот тест може да се изведе и со фудбалска топка ако некој сака да проба :).

Коко Џамбо на 300 години стара црковна оргула

Коко Џамбо на 300 години стара црковна оргула

Ако не ја знаете Коко Џамбо значи сте помлади од 30 години :).

Ученикот од првата клупа го снимал професорот секој ден

Ученикот од првата клупа го снимал професорот секој ден

Еве го резултатот од влегувањето на професорот :).

Ова НЕ Е Фотошоп! Иако фотографиите изгледаат како да се лажни, всушност се автентични

Ако сте поминале пристојно време на интернет, веројатно се развиле здрав скептицизам – не треба секогаш да верувате на она што ќе го прочитате онлајн, бидејќи е доста лесно да се фалсификува со фотошоп. Но, овие слики вашата претпазливост ќе ја свртат наопаку – иако сите овие слики изгледаат како дека би можеле да се лажни, секоја од нив е 100% вистинска!

Ви го претставуваме моливот кој се претвора во растение

Ви го претставуваме моливот кој се претвора во растение

Рачно изработен во Минесота, САД, овој `ртечки молив е 100% нетоксичен, без никакво олово во него. Уште поинтересно е што кога ќе го истрошите, можете да го посадите и одгледате како растение.

Заборавете на Фејсбук. Еве 10 супер чудни ритуали на додворување од целиот свет

Додворувањето и излегувањето се подеднакво чудни каде и да се наоѓате, но на некои мста во светот се малку почудни и понасилни од другите.

Каде легнало, таму заспало… (37 фото)

Ако ти се работи, дремни малку и ќе ти помине :).

Можете ли да забележите што не е во ред со следниве слики? (40 фото)

Некои смешки се очигледни, а за некои треба да се сконцентрирате малку.

Сега има и кондоми дизајнирани во зависност од тоа на каква храна наликува вашиот инструмент

Ете, сега зборовите како „банана“, и „краставица“ си добија и буквално значење во сексуалниот живот. Тајванскиот дизајнер Гуан-Хао Пан видл проблем на пазарот со кондоми кој го решил со – овошје и зеленчук.

Работи кои веднаш ќе посакате да ги имате (39 фото)

Генијални изуми наменети да ни го поедностават и разубават животот.

Смешни ситуации на работа (47 фото)

Случки кои разбиваат монотонија на работното место и се паметат и раскажуваат долго време.

Зјапачи (32 фото)

Смешна колекција мажи фатени на дело како зјапаат во женски гради или задници :). Само поувежбаните ретко кој ги забележува :).

Уметник преку сатирични илустрации прикажува како различни светски лидери ја третираат Правдата

„Јустиција (Правда) е римска божица на правдата, чијшто лик често се употребува како олицетворение на моралните вредности во правниот систем. Таа се претставува со терезија во десната рака на која на двата кантари ги мери добрите и лошите постапки на обвинетиот, додека во левата држи меч со две острици кои ги симболицираат разумот и правдата. Очите ѝ се врзани, што симболизира дека правдата е еднаква за сите и е непристрасна.“

Владата не сакала да им ги поправи улиците, па луѓето решиле да ја преземат работата во свои раце

Постоењето на владата и државата како политичка организација се брани со обезбедувањето на сигурност за сите граѓани, социјална и здравствена грижа, грижа за околината, грижа за патиштата и улиците… Во многу од овие работи таа често се покажува како неефикасна…

На 27-ми септември Париз цел еден ден ќе биде без никаков сообраќај

Дали можете да си замислите голем град – како Њујорк или Париз – без еден единствен автомобил на улиците? Тешко е да се замисли тоа, но на 27-ми септември тоа ќе биде реалност во Париз.

Кога Исланд го ограничил бројот на сириските бегалци кои може да ги прими само на 50, 10.000 Исланѓани ги понудиле своите домови

Среде Сириската криза, Исланд неодамна објави дека е подготвен да помогне со растечката хуманитарна катастрофа обезбедувајќи засолниште за извесен број бегалци од Сирија, попрецизно кажано – до педесет луѓе.

Животот е краток, затоа погледнете го овој анимиран филм и размислете за вашите приоритети!

Животот е краток, затоа погледнете го овој анимиран филм и размислете за вашите приоритети!

Што е тоа што би го виделе ако животот ви мине пред вашите очи како на филмска лента? Краткиот анимиран филм наречен „Во пад“ од авторот Стив Катс раскажува приказна за последните мисли на човек кој се сопнува од покривот на една зграда и паѓа во прегратките на смртта.

Зошто не треба огледалото да се остава крај прозорец?

Девојкава или бегала од часови по физика или едноставно не помислила што може да се случи ако огледалото стои крај прозорецот.

Како една ученичка од Новосибирск отиде на првиот училишен час?

Учебната годината само што започна, а таа веќе стана славна на интернет.

WTF ситуации (50 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Ова се новите чадори специјално дизајнирани за зависниците од мобилни телефони

Ова се новите чадори специјално дизајнирани за зависниците од мобилни телефони

Светот почна да се врти околу мобилните телефони.

Ефикасна финта за хранење мали деца

Ефикасна финта за хранење мали деца

Важно е двајцата родители да се сконцентрирани, а особено мајката, која мора да го погоди моментот.

+