Мажи во смешни ситуации 33 (48 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Сте играле ли некогаш Марио Карт со музика во живо?

Сте играле ли некогаш Марио Карт со музика во живо?

На момциве им дошла интересна идеја да го поддржат нивниот другар во играњето видео игри.

Што ќе се случи ако паричникот ви испадне во Дубаи?

Што ќе се случи ако паричникот ви испадне во Дубаи?

Што мислите зошто резултатите од ваков социјален екперимент се поинакви во Дубаи отколку во сите други места во светот?

Во Италија се продаваат куќи за 1 евро и ова не е шега!

Соочени со фактото дека цели села во руралните делови на Италија се запустени, а скоро сите жители преселени во големите градови, властите смислија мудар начин како да ги вратат луѓето на село.

Смешни фармерки (45 фото)

Поминаа 162 години од кога ги измислија фармерките и уште се најносена облека во светот.

Во далечните 80-ти Вин Дизел бил брејк денсер. Ова е еден негов настап со својот другар

Во далечните 80-ти Вин Дизел бил брејк денсер. Ова е еден негов настап со својот другар

Можете ли да препознаете кој од двајцата е Вин Дизел?

Таинствената метална кутија од под креветот (10 фото)

Дечкото се вселил во стан под кирија и под креветот забележал една заклучена метална кутија. Со надеж дека ќе најде пари или друго богатство од претходниот потстанар, дечкото решил да ја отвори кутијата и да го документира целиот процес. Погледнете што нашол внатре.

Мажена и мајка на 3 деца умрела во Индија откако отпатувала за да се сретне со љубовникот кој го запознала на Фејсбук

45-годишната Анџела Слин од Англија не му кажала на нејзиниот отуѓен сопруг дека ќе лета во Индија за да се сретне во живо со 30-годишниот Џаспал Синг со кого се запознала на Фејсбук. Но, недела по слетувањето, мајката на три деца починала во болница како последица на пневмонија. Г-ѓа Слин, која работела како медицинска сестра, […]

Мајка Тереза во 2016 ќе биде прогласена за светица

Според високо свештено лице на римокатоличката црква, прогласувањето на Мајка Тереза за светица е закажано за септември 2016. Архибискупот Салваторе Фисикела е цитиран од италијанските медиуми дека папата Францис ќе ја канонизира познатата монахиња и добродетелка.

Во вистински момент (40 фото)

Секунда до катастрофа.

Човекот на кого му се гледаат коските на раката

Човекот на кого му се гледаат коските на раката

Не само што му се гледаат, туку и другарите му се потпишале на нив.

Македонија заедно со Русија го држат последното место на мапата за правата на геј популацијата

Меѓународната асоцијација на хомосексуалци, лезбејки, бисексуалци, транссексуалци и интерсексуалци (ILGA-Europe) секоја година прави ваква мапа и ние заедно со Русите, Украинците и Турците цело време сме си на дното на листата. Имате некој коментар?

Владата на Нов Зеланд побара помош во преосмислувањето на националното знаме, и како одговор доби серија мајтапења од сопствените граѓани

Знамето на Нов Зеланд не е променето уште од кога земјата станала господство во рамките на Британската империја. Поради тоа владата на Нов Зеланд сега на јавноста ѝ дозволува да учествува во преосмислувањето на националнот знаме. Но, најверојатно не претпоставувале дека ќе добијат вакви предлози.

Шварценегер се врати и се живо крена во воздух

Шварценегер се врати и се живо крена во воздух

Како што вети пред точно 31 година во филмот Терминатор „I’ll be back“. И навистина се врати.

Смешни слики од Азија 11 (65 фото)

Азијците повторно ќе ве расположат и насмеат со својот чуден хумор и необичен стил на живеење.

Тинејџерка со Даунов синдром е решителна во својот сон да стане манекенка

Осумнаесетгодишната Медлин Стјуарт неодамна реши да стане манекенка. Нејзината приказна ги полни насловните страници бидејќи таа сепак на определен начин е особена. Имено, Медлин има Даунов синдром.

Авионски патник испуштил толкава смрдеа при вршењето голема нужда, што морале да го приземјат авионот

Да морате да го користите авионскиот тоалет е само по себе непријатно. Можете ли да замислите што би значело за вашето самопочитување авионот да мора принудно да слета бидејќи премногу сте засмрделе?

Ловење риби со динамит во Либан

Ловење риби со динамит во Либан

Дури ни рибарите не очекуваа ваков развој на настаните.

Само во Русија (47 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Како Американците ги решаваат своите проблеми?

Како Американците ги решаваат своите проблеми?

Видеово е вистинска слика за американската надворешна политика. Во македонскиот случај ние сме жители во зградата.

Им покажувам на луѓето дека можат да читаат книги кога било и каде било

Името ми е Јакуб Павловски, имам 21 година и сум голем поддржувач на читањето книги. Роден сум во Словачка, но неколку години живеам во Чешка. Пред неколку месеци увидов дека луѓето повеќе не читаат како порано. Во денешно време тие ги претпочитаат сите тие современи технологии наместо некоја убава и интересна книга. Се разбира, сѐ уште има многу луѓе кои никогаш не забораваат за убавината која се крие во печатените страници. Но за жал, повеќе се тие кои не го ценат тоа.

Смешни семафори од ширум светот (49 фото)

Сите семафори не се исти затоа што ги програмираат полицајците, а и многу креативни луѓе немаат што да прават додека чекаат :).

U2 спектакуларно ја започнаа турнејата 2015 во Ванкувер

U2 спектакуларно ја започнаа турнејата 2015 во Ванкувер

Ова е моментот од вчера кој сите ќе го паметат, кога на почетокот на концерот гитаристот излезе на сцената.

Глупав крадец се обидува да ограби банкомат

Глупав крадец се обидува да ограби банкомат

Планот е да го врзе банкоматот и да го одвлече со камиончето, па дома да најде начин како да ги извади парите.

Тежок е патот до средношколската диплома

Тежок е патот до средношколската диплома

Мислевте дека лесно се зема диплома? Гледајте колку мака претрпе девојкава за парчето хартија.

Госпоѓата откри таен премин во самопослугата

Госпоѓата откри таен премин во самопослугата

За малку ќе преминеше во друга димензија :).

2 годишно дете не сака многу мајмуни на колата

2 годишно дете не сака многу мајмуни на колата

Семејството возеше кога забележаа дека на покривот на колата имаат мајмун. Реакцијата на малиот шизик е гангстерска :).

Генијални или глупави изуми? (47 фото)

Некои од работиве навистина ќе ве стават во дилема :).

Руси на фејсбук (56 фото)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Фотоилузии (44 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во илузии.

+