Мажи на годината (88 фото)

И мажите во 2014 правеа многу киксови. Ова се најсмешните и најзабеганите ситуации кои ќе се паметат долго време.

Жени на годината (99 фото)

Само најдобрите, специјално за вас, за подобрување на новогодишното расположение.

Куќата на книгите: величествени фотографии на библиотеки од целиот свет од Френк Бобо

Францускиот фотограф Френк Бобо го цени едноставното задоволство на читањето книги, па така решил да го пропатува светот за да ги документира најубавите фотографии. Во моментов живеејќи во Њујорк, Бобо ја започнал својата серија „Куќа на книгите“ во 2012г. и веќе ги посетил некои од најотмените библиотеки, како Нациолната библиотека на Франција, „Библиотека Анџелика“ во […]

Контроверзната фотосесија на отец Кирил од Украина

Отец Кирил е со својот народ во областа Донбас, каде што се води војна. Отец Кирил не е само обичен свештеник туку има и висок чин – епископ на одредена област.

Човеков на својот брат му направил шаховска табла направена од парички

Особено во овој период на годината особено се цени кога ќе одвоите дел од вашето време и набиен распоред за да направите нешто убаво за член од вашето семејство. А особено кога ќе подарите нешто кое на личноста ѝ значи и го посакува. А кога ќе се потрудите тоа да го направите сами, со сопствени […]

Побрзајте! Големи Роденденски попусти во СЕТЕК се Од Техника!

По повод 21-виот роденден на малопродажниот ланец за техника-Сетек Се Од Техника,денес и утре во сите салони ке има значителни намалувања на цените на сите светски брендови за Бела техника, Грејни тела, Телевизори, Таблети, Лап топи, Мобилни телефони и сите преостанати артикли. Количините на промотивните артикли со најголеми попусти ке бидат со ограничен број. Работното […]

Како генијалец јаде чоколадни бонбончиња?

Како генијалец јаде чоколадни бонбончиња?

Уште еднаш: Тенка е границата помеѓу генијалноста и лудоста.

27 парчиња бебешка облека за коишто два пати ќе размислите пред да ги облечете во нив

Теоретски овие маички може да се сметаат за смешни, но сепак не би требало да го облечете во вакво нешто. Но, секакви нѐ има…

Зјапачи (27 фото)

Смешна колекција мажи фатени на дело како зјапаат во женски гради или задници :). Само поувежбаните ретко кој ги забележува :).

Само во Русија (45 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Русија.

Најголемите антиталенти за 2014 (45 фото)

Годината е при крај па време е да сумираме 🙂

Традиционални Божиќни деликатеси од целиот свет

Во тек е сезоната на Божиќните празници во христијанскиот свет. Вчера Божиќ го прославија верниците кои слават според Грегоријанскиот календар, а за неполни две седмици ќе се слави и според Јулијанскиот календар. Ова, заедно со Новогодишните празници, се денови кога сите по малку ја зголемуваме телесната тежина. Едноставно е тешко да се одолее на сите вкусотии кои се приготвуваат во текот на празниците, каков што е случајот со овие деликатеси од целиот свет.

Колку остар може да биде еден нож?

Колку остар може да биде еден нож?

Мало ноже, ама и сатар не му е рамен :).

Грабање пари на автопат во Хонг Конг, пред да дојде полицијата

Грабање пари на автопат во Хонг Конг, пред да дојде полицијата

Поради сообраќајка на возилото кое пренесувало пари, парите се разлетале на улицата, а луѓето не чекаа покани, туку се пуштија во акција.

Малите куќички се јака работа, но малите бродчиња-куќички се уште подобри

Дали некогаш сте посакале едноставно да ја напуштите вашата работа (ако ја имате), да си направите/купите брод и да го пропатувате светот? Можеби ви се чини како малку екстремно, но во секој случај е дел од сништата на многу момчиња. Рој Шрајер решил да си го исполни тој сон од детството, и го споделува тоа со целиот свет.

Новогодишни смешни ситуации (55 фото)

Продолжуваме со подобрување на празничното расположение.

Мотика фрик мода (20 фото)

Што се мора да трпи оваа планета!?
Не само што не им е гајле што ќе речат другите, туку мислат дека се најмодерни, а сите други се само обични овци кои следат трендови :).

Руски гламур (44 фото)

Добри обиди 🙂

Девојките и снегот (54 фото)

Додека со нетрпение чекаме да заврне и кај нас, во други делови на светот девојките веќе се забавуваат на снегот.
Позитивно и убаво…

Мажи во смешни ситуации 24 (52 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Девојки во смешни ситуации 33 (46 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Истражување кое ги отвора очите докажува дека брзата храна ги уништува децата умствено и телесно

Знаеме дека брзата храна ги дебелее децата. Но изгледа дека покрај тоа и ги заглупавува. Неодамнешно истражување покажало дека децата коишто три или четири пати неделно јадат брза храна, освојуваат помали резултати на тестовите од нивните соученици кои се хранат поздраво.

Како да запалиш оган со обична батерија?

Како да запалиш оган со обична батерија?

Одлична финта која може да ви се најде кога најмногу ќе ви треба.

Кралица на сите пици, со над 90 видови на сирење

Џони Ди Франческо е сопственк на “400 Gradi”, ресторан во Брансвик, Австралија. Ди Франческо е автор на најпознатата и најбарана пица во светот и актуелен пица светски шампион. Направил пица маргарита со којашто победил на 600 пријавени на натпреварот, и оттогаш никој не успеал да го надмине.

Украс за во соба – илузија што се врти

Украс за во соба – илузија што се врти

Начинот на кој ја рефлектира светлината создава анимирана илузија. Генијално смислено.

Огромни смешни предмети и по некое животно (34 фото)

Дневна доза позитивна енергија.

Само во Канада (33 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Канада.

Нова мода: Невести во црни венчаници

Црната боја во модата е врвот на елегантноста и грациозноста, но кога станува збор за венчаница, изгледа малку чудно и невкусно. Фустаните сами по себе се убави, но сите ние во себе имаме предрасуди спрема црната боја која е боја на тагата, а не на радоста.

Како генијалец врти страна од весник?

Како генијалец врти страна од весник?

Тенка е линијата помеѓу генијалноста и лудоста :).

Овие едноставни продукти кои секојдневно ги употребувате се производ на робовски труд!

Во денешно време купувањето е толку лесно. Можете да си купите сѐ што ќе посакате во убаво уредената продавница со пријателски расположениот и пријатен персонал. И не само тоа, можете да си порачате и по телефон и истото да ви биде испорачано дома за помалку од 24 часа. Со овие современи погодности, толку е лесно […]

+