Тато, најдобар си!

Татковци кои безрезервно се дале во улогата на најдобар другар на своите деца.

Руски туристи (44 фото)

Еве зошто никој не ги сака руските туристи, a редовно во хотелите ги сместуваат на првиот спрат, затоа што пијани скокаат во базентите :).

Само во Тексас (43 фото)

Ситуации кои можат да се видат само во Тексас и никаде на друго место.

Овие луѓе живеат во куќи помали од вашата спална соба

Како би ви се чинело да живеете во куќа од 18m²? Toa e помало и од просечната спална соба. Овие мали специјално уредени живелишта на сопствениците им овозможуваат финансиска слобода и минималистички стил на живот. Опремени се со мали кујни, минијатурни бањи, спални на таванот и повеќенаменски мебел, овие мали куќички го редефинираат западниот стил […]

Девојкава е професионален крадец, нема ниту чанта ниту џебови, а носи куп алати за „оперирање“

Што мислите, каде ги крие клучевите?

Двајца другари се обидуваат да ослободат рис фатен во стапица

Двајца другари се обидуваат да ослободат рис фатен во стапица

Среќа што едниот не беше плашлив како другиот, па собра храброст да му пријде на разгневеното животно.

Елена и Кристијан го прават најновиот предизвик #DontJudgeMeChallenge

Елена и Кристијан го прават најновиот предизвик #DontJudgeMeChallenge

Предизвикот има цел да ги натера луѓето да не судат по надворешниот изглед, а се состои во тоа што ќе снимиш видео од 10 секунди, првите 5 секунди ќе се направиш грд, а следните 5 ќе изгледаш убаво. Слободно испраќајте ги вашите #DontJudgeMeChallenge видеа тука.

Бендот на неколку сиромашни, африкански деца со голем мерак за музика

Бендот на неколку сиромашни, африкански деца со голем мерак за музика

Кој сака да им отиде на концерт? Гледајќи ги децава не можеме а да не помислиме, колку многу имаат нашите деца, а колку малку го ценат тоа.

Епски незгоди и киксови (42 фото)

Ако мислевте дека вие сте најнесреќниот човек во светот, во голема грешка сте! Следува огромна колекција губитници.

Писмо од таткото: Драги сине, вака треба да се однесуваш со жена

Драги сине,
Ми кажа дека си се допишувал со некоја девојка и дека планирате да се сретнете некаде на училиште. Сакав да те прашам да не е состанок, но не сакав да те засрамам. Сакав да те прашам каква е. Дали е фина? Дали е умна? Каква музика слуша? Дали е како мајка ти?…

20 етички кодови на американските Индијанци

Индијанците живееле во склад со Мајката Природа и често биле нарекувани „Чувари на Земјата“. Тие сакале да „чекорат лесно на Земјата и да живеат во склад и хармонија.“ Можеби ако останале повеќе Индијанци да послужат како пример на останатите народи, нашата планета немало да се соочува со такви проблеми.

Ситуација во која ниту еден тинејџер не би посакал да се најде

Мајката на девојката се вратила многу рано, па дечкото морал да се скрие под креветот. Погледнете како си помина :).

Се заљубил на прв поглед во библиотека. По 2 години го поканила на роденден, а тој направи нешто Шекспировско

Се заљубил на прв поглед во библиотека. По 2 години го поканила на роденден, а тој направи нешто Шекспировско

Погледнете ја оваа кратка, современа романтична приказна.

Камерманот се преплаши од изненадувањето на патот

Камерманот се преплаши од изненадувањето на патот

Ја наместил камерата точно на сред пат, а патот прав како пушка и нема воопшто сообраќај.

Одмарање на отворено КАКО ГАЗДА (51 фото)

Лежење на кауч и неправење ништо – омилена занимација на современите луѓе од целиот свет :).

Како група воени пилоти го прославија денот на руското воено воздухопловство?

Како група воени пилоти го прославија денот на руското воено воздухопловство?

Со многу алкохол и многу акција на улица.

Правењето крофни на автопат е најнов хит меѓу американските разгалени детишта

Правењето крофни на автопат е најнов хит меѓу американските разгалени детишта

Останатите учесници во сообраќајот мораат да чекаат додека се прават крофните.

Како се живее во Меѓународната Вселенска Станица?

Како се живее во Меѓународната Вселенска Станица?

Девојкава детално ќе ви објасни се, од спиење, станување наутро, миење заби, до одење во тоалет и што уште не. Видеото трае 30 минути и потребни се основни познавања на англиски јазик за да го гледате.

Смешни свадбени моменти (74 фото)

Моменти кои се раскажуваат и ги прават венчавките и свадбите незаборавни.

Еден човек го изгубил својот телефон во река, но потоа уредот почнал да постира слики на Фејсбук

Кога на 29-годишниот инженер Натан Бјулер случајно му паднал телефонот во реката Боу на 2. август, тој не се ни мачел да го бара. Но две недели подоцна, некој почнал да постира слики од телефонот на Фејсбук профилот на Бјулер.

Работи кои веднаш ќе посакате да ги имате (39 фото)

Генијални изуми наменети да ни го поедностават и разубават животот.

Зјапајќи во мобилните телефони, ги заборавивме најважните работи во животот

Зјапајќи во мобилните телефони, ги заборавивме најважните работи во животот

Видео со многу силна порака! Преземете нешто сега, за да не жалите подоцна!

Иднината на бодибилдингот

Иднината на бодибилдингот

Нозете не им се омилен дел за вежбање на бодибилдерите, па така оваа направа добро ќе им дојде :).

Искривена историја: Европјаните мислат дека американската армија била таа која го ослободила континентот за време на Втората светска војна

Само тринаесет отсто од Европјаните мислат дека советската армија играла водечка улога во ослободувањето на Европа од нацизмот за време на Втората светска војна, како што открива неодамнешна анкета во која биле опфатени 3000 луѓе од Франција, Германија и Европа.

Девојка снима видео за бившиот дечко, за да му покаже од што се откажал

Девојка снима видео за бившиот дечко, за да му покаже од што се откажал

Малку секси долна облека и малку стрииптиз со стол = победничка комбинација :).

Тајните, подмолни и креативни оружја во арсеналот на секој нинџа

Во феудална Јапонија, во петнаесеттиот век, имало тајни платеници коишто служеле како шпиони, извидници и атентатори. Тоа биле познатите нинџи, и на нив им било потребно посебно оружје за да се заштитат себеси и да ги извруваат своите задачи. Еве што сѐ имало во нивниот арсенал.

Што се случува кога мажите ќе ја видат новата восочна фигура на Ники Манаж?

Позата во која е претставена Ники Манаж е извор на инспирација за посетителите на музејот Мадам Тисо во Лас Вегас, па интернетот го преплавија вакви фотографии. Поради тоа, музејот реши да постави стражар крај восочната фигура.

Морбидно дебели сестрички го направија првиот чекор со сопствени нозе откако успеаја малку да ослабат

Две морбидно дебели сестри за првпат ја доживеаја радоста да зачекорат сами, откако успеаја да изгубат дел од ненормалната тежина со која беа оптоварени нивните млади животи.

На што се спремни професионалните фотографи за да направат прекрасна свадбена фотографија?

Сакате романтична фотографија ноќе и крај езеро? Нема проблем! Вистината:

Опасни Фејсбук билдеришта (20 фото)

Ова не се фотомонтажи!

+