Кога тато е електро инженер…

Кога тато е електро инженер…

Му направил на синот уникатна играчка, контролна табла која постојано ја надоградува. Со неа синот ќе може да вози се, од кола до ракета и да игра безброј други игри.

Работи кои веднаш ќе посакате да ги имате (48 фото)

Генијални изуми наменети да ни го поедностават и разубават животот.

Го правиш тоа… погрешно! (42 фото)

Се насмеа ли денес?

Најлошиот пожарникар на сите времиња

Најлошиот пожарникар на сите времиња

Коефициент на интелигенција -20 :).

Атрактивна девојка фатена на дело како краде паричник

Атрактивна девојка фатена на дело како краде паричник

Социјален експеримент со скриена камера кој ќе ви покаже колку мажите замижуваат пред женската убавина.

Руски идиотизам (61 фото)

Работи кои можат да се видат само и само во Русија.

Што е BODYTEC и зошто во Македонија?

Сведоци сме една голема технолошка револуција која се повеќе зема замав во целокупното опкружување, олеснувајќи го севкупното наше живеење и фукнционирање. Токму тоа сега се случува и во светот на вежбањето. BODYTEC e иднината на фитнес светот.

Најдобриот начин да се заврши акционен филм

Најдобриот начин да се заврши акционен филм

Негативецот мора да биде убиен, но најважен е начинот на кој позитивецот ќе го направи тоа.

Тежок е студентскиот живот (47 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

Како се игра турскиот популарен танц „Колбасти“ со високи потпетици на калдрма?

Како се игра турскиот популарен танц „Колбасти“ со високи потпетици на калдрма?

Стрпете се или премотајте на 2:00 кога дојде плавушата.

Плејбој кралот на Инстаграм: Ден Билзариан (42 фото)

33 годишниот Ден е професионален покер играч, а еве зошто со гордост го носи прекарот “Instagram’s Playboy King”.

Необични работи се случуваат на музичките концерти (40 фото)

Моменти кои се паметат и раскажуваат долго време.

Екстремно брз грабеж во џамија

Екстремно брз грабеж во џамија

Крадецот го искористи моментот додека сите се молеа.

Како да си ја повратите самодовербата

Од нашата самодоверба зависи начинот на кој се гледаме себеси, но често таа се обликува и од надворешни чинители. Време е да си ја повратите контролата и да си ја осознаете сопствената вредност.
Прочитајте ги овие десет реченици кои ќе ви помогнат во постигнувањето на тоа.

Како да ги препознаете „отровните“ луѓе и да ги држите надвор од вашиот живот?

Да бидеме искрени – сите во некој момент сме се однесувале на отровен, лош начин кон некого. Никој од нас не е имун на промени во расположението, но многу луѓе еволуираат, стануваат поурамнотежени и посвесни и многу ретко си дозволуваат испади. Но, има и луѓе кои се со послабо емоционално здравје, луѓе кои манипулираат, лажат […]

Во вистински момент (68 фото)

Секунда до катастрофа.

Искрената реакција на дечкото кога дозна дека девојка му е трудна

Искрената реакција на дечкото кога дозна дека девојка му е трудна

Девојката му ставила натпис на пивото во фрижидерот „Пивото на тато“.

Дечко си го заборавил телефонот, но наредниот ден му го вратиле со оваа видео порака внатре

Дечко си го заборавил телефонот, но наредниот ден му го вратиле со оваа видео порака внатре

На светот сеуште има луѓе на кои поважно им е да му го разубават денот некому отколку да имаат финансиска корист од него.

Како индиските мајки ги капат своите бебиња

Како индиските мајки ги капат своите бебиња

Кога се работи на сериско производство, мора така :).

“Заштита” при работа (42 фото)

Работници на кои поимот „безбедност на работното место“ не им значи ништо.

Супер селфи фотографии (35 фото)

Тренд кој го освои интернет просторот. Во продолжение само најубавите ;).

Само во Јапонија (44 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Јапонија.

Папата Франсис доби пица во Неапол

Папата Франсис доби пица во Неапол

Најголемото достигнување во животот на пица мајсторот :).

Патетичен обид на Грците да се прикажат пред светот како толерантни луѓе кои ги почитуваат човековите права

Патетичен обид на Грците да се прикажат пред светот како толерантни луѓе кои ги почитуваат човековите права

Снимиле видео „Социјален експеримент“ за да ги видат реакциите на луѓето кога на автобуска станица во Атина еден постар Грк се помижува дечко од Бангладеш. Ај што од километар се гледа дека целово видео е местено и монтирано за да се прикаже одредена слика, ама барем да ги исклучеле коментарите. Под видеото објавено на YouTube има над 1400 коментари од кои голем дел неонацистички, кои даваат јасна слика што се случува во Грција. Впрочем, македонското малцинство во Грција најдобро го знае тоа.

25 селфи фотографии од последните 100 години кои покажуваат дека селфи фотките не се ништо ново

Иако се чини дека селфи фотографиите се нешто ново, но во реалност тие се дел од нашата култура со децении. Еве примери за тоа.

Силни моменти (50 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Скарфејс добива уште еден римејк, но дали ни е потребен?

Јуниверзал решија да ги остварат нивните планови да ја уништат прекрансата изведба на Ал Пачино во улогата на Тони Монтана во филмот од 1983г. Пренапишувањето на сценариото му е доделено на Џонатан Херман, а зад режијата ќе застане чилеанскиот режисер Пабло Лорен.

Добредојдовте во светот на виртуелната реалност

Добредојдовте во светот на виртуелната реалност

Ова е најавата за новата видео игра „Eve: Valkyrie“ која ќе се игра со очила за виртуелна реалност. Погледнете како изгледа да се биде во вистинска Вселенска војна.

Само во Русија (43 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (46 фото)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

+