Смешни незгоди на свадби (58 фото)

Овие моменти се паметат, се раскажуваат и го продолжуваат животот.

Девојки во смешни ситуации 61 (45 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Руси на Фејсбук (50 фото)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Мажи во смешни ситуации 37 (44 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Ефектот ПРЕПИЛЕ (45 фото)

Ред Бул ти дава крилја, а пивото ти го дава ова:

Што прават Бугарите на одмор на море?

Што прават Бугарите на одмор на море?

Малку фитнес на плажа не е на одмет :).

Смешни ситуации во продавниците на Apple (23 фото)

Популарните Ајфони и Ајпади привлекуваат секакви фрикови :).

Родителите ги зафркаваат ќерката и нејзиниот дечко со имитирање на нивните селфи фотографии

Кога студентката Емили Масон почнала да споделува на Фејсбук селфи фотографии на кои е заедно со нејзиниот дечко, тогаш сфатила колкави зафрканти се нејзините родители.

Тежок е студентскиот живот (43 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

11 искрени љубовни картички за двојки со смисла за хумор

Љубовта е универзала, но различни луѓе ја изразуваат на различни начини. Ако вие и вашата поубава половина имате добра смисла за хумор, ќе ви се допаднат овие урнебесно саркастични љубовни картички. Изберете ја вашата омилена.

20 пати кога студентите со празни џебови докажале дека се најумните луѓе на светот

„Направи сам“ проектите можат да ви заштедат многу пари и оваа листа на штедливи решенија за секојдневните проблеми е совршен пример за тоа! Било да сте студент кој само се обидува да ги намали трошоците или сте само љубопитни, оваа листа ќе ве инспирира да мислите пошироко. Дали и вие некогаш сте решиле проблем на […]

Вака се прави моминска вечер во Лас Вегас

Професионалната кечерка и модел Барби Бленк знае како да се забавува заедно со своите другарки.

Еве зошто мажите и жените размислуваат различно! Овој човек дошол до срцевината на проблемот

Марк Гунгор е еден од најбараните говорници и мислители по однос на бракот и семејството во САД. Тој е свештеник, но и исклучително смешен човек. На неговите семинари присуствуваат многу луѓе, и тој знае како да ги прилагоди своите говори за религиозните како и за нерелигиозните. Во редовите кои следуваат, Марк ги истражува разликите помеѓу мажите и жените, и тоа го опишува на смешен начин:

Дали можете да разликувате женски од машки задник само со фаќање?

Дали можете да разликувате женски од машки задник само со фаќање?

Интересен експеримент со неочекувани резултати.

Родителиве успеале на своите деца да им приредат незаборавно, идиличното лето, без компјутерни, ТВ и мобилни

Ова беше фантастино лето и моите момчиња ужасно многу се забавуваа. Споделувам мала колекција од моите омилени семејни фотографии кои ги направив ова лето. Летото е отелотворување на некои од најубавите моменти кога и ние самите сме биле деца. Затоа се надевам дека ќе уживате во овие фотографии и дека ќе ви разбудат спомени од деството на вашите деца, како и од вашето сопствено детство.

19 џиновски цветни скулптури во чест на Ван Гог, изработени за најголемата цветна парада во Холандија

Овогодинешниот Bloemencorso Zundert, или Цветната парада на Зундерт, собра 19 тимови кои дизајнирале огромни цветни венци инспирирани од Винсент Ван Гог. Славниот пост-импресионистички сликар се родил во Зундерт пред 162 години. Традиционално парадата се организира и изведува целосно од волонтери, се употребува единствено цвеќето ѓургина и е најголемиот фестивал на цвеќето во светот.

Како американската полиција истерува издрогиран човек од Мекдоналдс?

Како американската полиција истерува издрогиран човек од Мекдоналдс?

Електричните пиштоли се многу моќна алатка, но и многу опасна во рацете на погрешен полицаец.

Пред да го исушат базенот на крајот на летото, направија еден несекојдневен настан

Пред да го исушат базенот на крајот на летото, направија еден несекојдневен настан

Последниот ден беше ден за капење на кучињата, кои се познати како големи љубители на базени. Сопствениците на кучиња заедно со нивните миленици поминаа еден незаборавен ден.

11 секс пози чиишто називи звучат многу поперверзно на другите јазици

Како звучат послободните секс пози на разни јазици? Еве неколку примери.

Смешни слики од Азија 13 (51 фото)

Азијците повторно ќе ве расположат и насмеат со својот чуден хумор и необичен стил на живеење.

Жена во осмиот месец на бременоста била присилена да стои во воз повеќе од половина од час бидејќи некој бизнисмен одбил да стане од местото за кое таа купила билет

Жена во осмиот месец на бременоста била присилена да стои повќе од половина час бидејќи некој си бизнисмен не сакал да ѝ го отстапи местото коешто таа го резервирала. Дваесет и деветгодишната Мари-Клер Дулан му го покажала билетот како доказ дека резервирала, но тој „ѝ се насмеал в лице“ и одбил да стане сѐ до […]

Мрзи левел 90 (35 фото)

Смешни ремек дела создадени од мрза и мала доза на идиотизам 🙂

Кога почнав да се сакам себеси – прекрасна поема на Чарли Чаплин, која си ја посветил себеси

Чаплин стана светска икона преку неговата екранска персона на „Скитникот“ и се смета за една од најважните фигури во историјата на филмската историја, но тој бил многу повеќе од актер…

Како се рангирани американските универзитети од гледна точка на љубовта и сексот

Американските млади луѓе се многу поопуштени од младите во останатите земји во светот, особено кога ќе отидат на факултет. Но, сите универзитети не се исти и не ги бие ист глас. Еве ги најдобро и најлошо рангираните кога во прашање е љубовта и сексот.

Најдобриот лек што можат да ви го препишаат докторите за стрес, умор и нервоза!

Гледајте добро и најдете начин како да си го набавите лекот. 100% делува!

Девојка психопат го натера дечкото да се помоча на првиот состанок

Девојка психопат го натера дечкото да се помоча на првиот состанок

Се запознале преку апликацијата Тиндер, направиле малку муабет и во 12 часот на полноќ девојката го поканила кај неа дома „да гледаат ТВ“.

Фотографии од социјалните мрежи на руските војници во Сирија

Колку и да не им се допаѓа на Американците, Русите решија да се вклучат во конфликтот во Сирија од страната на претседателот Башар Асад, за да му помогнат да се бори против екстремистите од Исламската Држава.

Детево носеше камера на првиот ден во градинка и ќе ве натера да посакате никогаш да не порасневте

Детево носеше камера на првиот ден во градинка и ќе ве натера да посакате никогаш да не порасневте

Штета што на времето немавме ваква технологија, па толку малку се сеќаваме на прекрасните, безгрижни моменти поминати во игра и дружење.

Што прават Арапите кога им е досадно во пустината?

Смешна финта со врзани очи му направија на човекот.

12 од најдобро чуваните холивудски тајни на сите времиња

Да се биде славен прави неверојатно тешко да се скријат тајните од обожавателите, а особено од медиумите. Но, поради некоја причина, овие славни личности успеале досто долго време да кријат некои нивни приватни работи од очите на јавноста, и покрај тоа што се работи за исклучително шокантни и скандалозни личности.

+