Не можете секој ден да видите некој да шета вакво нешто на улица…

Сите сакаме миленичиња. Ги сакаме толку многу што трошиме за нив како за уште еден член во семејството. Но кога би живееле во Пакистан и би го виделе миленичето на...

Улична тепачка на австралиски начин: Наместо луѓе се тепаат кенгури

Улична тепачка на австралиски начин: Наместо луѓе се тепаат кенгури

Најјак им е потегот кога ќе се потпрат со опашката и удираат со двете нозе...

Запознајте го Гарфи, најлутиот мачор на светот

Замислете си се будите во два часот ноќе, мачоров ви седнал на гради и ве гледа со тој зол поглед. Морничаво малку, нели? Персискиот мачор Гарфи може да се опише како „лут“,...

Не пипкај таму бе!

Не пипкај таму бе!

Кучето добро си ја чува газдарицата...

Добро утро мопси!

Добро утро мопси!

Убав утрински ритуал на еден Русин со неговите мали слатки кученца. Позитив на...

Маче домаќинче му донесе на сопственикот вистински деликатес дома

Ако мислевте дека мачките дома може да донесат само глувци или болви, се...

Човекот се обидува да ги шета своите мачки како кучиња

Човекот се обидува да ги шета своите мачки како кучиња

Но, Сем е многу горд и не сака да соработува...

Гледајте ја реакцијата на родителите, кога малото слонче се лизна и падна на грбот!

Гледајте ја реакцијата на родителите, кога малото слонче се лизна и падна на грбот!

Интересна случка од зоолошката градина во Цирих,...

Специјална мисија: Спасување на мачето на комшијата

Специјална мисија: Спасување на мачето на комшијата

Несреќното маче се закачило на жиците за сушење алишта и не знае што понатаму. Ова е акцијата на двата соседи кои ги здружија силите за да го спасат кутрото...

Прериено со катран, без да може да се движи… Чудесното спасување на животот на едно куче!

Прериено со катран, без да може да се движи… Чудесното спасување на животот на едно куче!

Видео кое го стоплува срцето и ја враќа вербата во човештвото. Кучето паднало во жежок катран и ако не го најдеа луѓево, сигурно ќе беше...

Барајќи ја Ирис, бездомното повредено куче, наидовме на неочекувано изненадување!!!

Барајќи ја Ирис, бездомното повредено куче, наидовме на неочекувано изненадување!!!

Спасувачите од еден центар за згрижување бездомни животни добиле повик во ноќта за едно повредено бездомно куче и излегоа на терен да му помогнат. Но Ирис криеше едно неочекувано...

Домашно магаре, ама ептен домашно…

Бат и Крис Вегенер од Мисури, САД имаа повеќе љубов во срцата отколку што може да издржи нивното куче, па ја посвоија...

Малото мече му бега на своето поголемо другарче

Прашање: Што ќе направите ако во шума почне да ве брка мечка? Пред да одговорите дека ќе се качите на дрво, погледнете го видеото...

Позитив: Нема да ме измамиш пак, знам дека пак си ги чистела стаклата

Позитив: Нема да ме измамиш пак, знам дека пак си ги чистела стаклата

Кој еднаш се изгорел од жешко млеко, дува и во матеницата. Кученцево мисли дека стаклената врата е затворена...

Моите мали јазовичарчиња се преслатки кога трчаат и скокаат во тревата

Моите мали јазовичарчиња се преслатки кога трчаат и скокаат во тревата

Позитив на...

Како малото кученце Софи, постојано се снаоѓа да излезе од кафезот?

Како малото кученце Софи, постојано се снаоѓа да излезе од кафезот?

Кога сопственичката ја видела Софи надвор од кафезот, прво помислила дека не ја затворила добро, но подоцна открила што е финтата. Постави камера и снимаше за да ги потврди своите...

Запознајте ја Естер, необичниот домашен љубимец (40 фото)

Кога сопственикот ја посвоил Естер, таа имала само 2 килограми и му кажале дека естер е од сортата минијатурни прасиња, кои не растат големи и се чуваат дома. Но како...

Смешни свињи (46 фото)

Дали сте знаеле дека 98% од генетскиот код на свињите е ист со човечкиот? Во одредени ситуации овој податок и не изгледа така чуден...

Секој пат кога ќе ја искористам машината за мраз, моето куче ја напаѓа мачката

Секој пат кога ќе ја искористам машината за мраз, моето куче ја напаѓа мачката

Кутрата мачка, редовно ја тепаат, а не знае зошто...

Како сокол лови врана?

Како сокол лови врана?

Акција снимена со камера монтирана на главата на...

Како кучето на Златко си игра со мачки?

Како кучето на Златко си игра со мачки?

Кучето на Златко не е како резилот на Жарко од пред неколку дена :)....

Кога кит-ајкула ќе ти се прикраде од зад грб

Кога кит-ајкула ќе ти се прикраде од зад грб

Иако кит-ајкулите не се опасни затоа што се хранат само со планктон и со мали риби, сепак тоа е најголемата риба во светот, а устата и е толку голема што...

Фаќањето на 5 метри долгата анаконда која го изела кучето на комшијата

Фаќањето на 5 метри долгата анаконда која го изела кучето на комшијата

Човеков има 39 години, од Француска Гвајана е и цел живот се справува со змии и влекачи. Анакондата ја фатил за да ја однесе на побезбедно место, подалеку од луѓето,...

Пијан маж јаваше овен и ја плати цената

Пијан маж јаваше овен и ја плати цената

Овенот стрпливо ја планираше својата одмазда и го чекаше...

Необичен натпревар во јадење: Кобајаши против Хрчакот

Необичен натпревар во јадење: Кобајаши против Хрчакот

Такеру Кобајаши е еден од најбрзите натпреварувачи во брзо јадење во светот, но до сега не се соочил со вистинска конкуренција. Следува необичниот натпревар во брзо јадење хот...

Куче спасува дете кое си играше во водата

Куче спасува дете кое си играше во водата

Добро е, добро е Џони, го спаси :). Малиот најобично си се капеше во овдата, кога Џони помисли дека се дави...

Чувате мачка дома? Тогаш мора да го видите ова!

Чувате мачка дома? Тогаш мора да го видите ова!

Ова е најдобрата техника за чистење на влакната од мачката од перница. Едноставно, ефикасно и...

Кој е најдоброто куче на светот?

Кој е најдоброто куче на светот?

Амелија е многу симпатично, мрзеливо куче од сортата Бретонски...

Што се случи со мачката која ја удри девојка возач со брзина од 120 км/час?

Погледнете го резултатот од оваа тешка сообраќајка и ќе ви стане јасно зошто се вели дека мачките имаат 9...

Моментот кога питбулот повторно го сретна својот спасител ќе ви го растопи срцето

Моментот кога питбулот повторно го сретна својот спасител ќе ви го растопи срцето

Човеков го спасил бездомното кученце од улица и го однел во центар за згрижување на животни. После неколку дена човекот се врати да го посети малото питбулче. Никој не очекуваше...

+