Што прави мачката кога машината за автоматско хранење мачки ќе се вклучи

Што прави мачката кога машината за автоматско хранење мачки ќе се вклучи

Кутрото маче сигурно е прегладнето, а мора да чека глупавата јапонска направа да се...

Работите околу куќата ќе беа 100 пати полесни да си имавме сите по едно вакво куче

Работите околу куќата ќе беа 100 пати полесни да си имавме сите по едно вакво куче

Елса е куче од расата Златен Ретривер и многу сака да му помага на својот сопственик околу домашните...

Ова се највредните кучиња во светот и ја заслужуваат секоја почит за она што го прават

Работните кучиња од целиот свет како да не го добиваат истото внимание како нивните браќа и сестри домашни миленичиња. Фотографот Ендрју Флејдбо работи на тоа да се поправи оваа неправда...

Паметен слон сака да скрши стапче

Паметен слон сака да скрши стапче

Иако слонот има добра техника на кршење, сепак стапчето не се дава. Гледајте до крај...

Прв пат во животот кученцата го открија пливањето

Прв пат во животот кученцата го открија пливањето

Позитив на...

Првите 30 дена живот на моите 2 мали папагалчиња

Првите 30 дена живот на моите 2 мали папагалчиња

Интересен факт: 30 дена раст на папагалите е еквивалентен со 5 годишен раст кај луѓето. Ако не сте љубител на животни, после видеово ќе ги засакате. Приказната започнува со љубовната...

Ракот си се шеташе на брегот кога наеднаш…

Неочекувана случка од морскиот свет, која ќе ве изненади и ќе ве натера да размислите два пати дали ќе одите на море наредното...

Овие 30 среќни миленичиња живеат луксузен живот каков што вие отсекогаш сте посакувале

Доколку сте сопственик на милениче, веројатно од време на време посакувате да го разгалите. Можеби ќе го почестите со некоја вкусна закуска, со некаква интересна играчка или со скапо легло...

Животински парови кои докажуваат дека љубовта постои и во животинското царство

Не е сигурно дали животните имаат романтични чувства едни кон други, но кога ќе ги погледнете овие љубовни двојки од животинското царство, тешко е да го одречете тоа. Овие животни...

‘Рчењето на ова мало колибри ќе ве расположи

‘Рчењето на ова мало колибри ќе ве расположи

Нема ништо полошо од тоа да спиете до некој кој ‘рчи. Секако, а почетокот може да изгледа симпатично, но потоа станува неподносливо и не ви останува ништо друго освен или...

Нашето прекрасно бушаво љубителче на снег

Нашето прекрасно бушаво љубителче на снег

Минатото лето се преселивме заедно со девојка ми во нов стан. Таа со себе ја зеде и нејзината голема бушава мачка. Еве со што се справуваме секој ден. Позитив на...

Херој на месецот: Влезе во замрзнатата река за да си го спаси кучето

Херој на месецот: Влезе во замрзнатата река за да си го спаси кучето

Веројатно забите уште му се тресат, но не го изневери својот најдобар...

Мјката – крава си го брани своето дете

Мјката – крава си го брани своето дете

Сточарот кој сакаше да и го земе телето го извлече подебелиот...

Позитивни, симпатични и смешни животни (54 фото)

Наместо вовед, една убава мисла: „Можеме да судиме за срцето на човекот, по тоа како ги третира...

Шизикот ги провоцира лошите кучиња затворени во кафези

Шизикот ги провоцира лошите кучиња затворени во кафези

Што може да тргне наопаку, кога кафезите се добро...

Однадвор оваа куќа изгледа сосема нормално, но кога ќе влезете внатре ве очекува големо изненадување

Куќата е во сопственост на Питер Коен, кој во неа живее заедно со неговите цимери, четиринаесет мачки, при што куќата е претворена во вистинска оаза за...

Сопственикот му се смее на кучето што падна на мразот

Сопственикот му се смее на кучето што падна на мразот

Инстант карма...

Двобој: Овца против крава

Двобој: Овца против крава

Необичен исход на оваа нерамноправна...

Ајкула како од времето на диносаурусите фатена на длабочина од 609 метри

Оваа ретка ајкула ја фатила Мајк Лохлеин во југо-источниот дел на Кејп Верде, западноафриканска островска држава во Атланскиот Океан. Се работи за ретка гоблин ајкула за која се смета дека...

Фоки кои се смеат (18 фото)

Нема ништо послатко од здравата, искрена смеа. Речиси е прочистувачко искуство да се насмеете до солзи и животот веднаш изгледа многу поубав после тоа. Но дали и животните доживуваат нешто...

Кога умре семејното куче, никој не очекуваша ваква реакција од мачката

Загубата на саканото милениче е тешка. Заедничкото време со нив завзема само дел од нашиот животен век, но го опфаќа целиот нивен живот. Кога неодамна починало кучето на една корисничка...

Беше запоставен и злоставуван со години, но тоа што потоа се случи ќе ви ги насолзи очите

Беше запоставен и злоставуван со години, но тоа што потоа се случи ќе ви ги насолзи очите

Бебето орангутан Бади имал тежок живот пред Меѓународната организација за спасување животни во Индонезија да му притекне на помош. Во текот на првата година од неговиот живот Бади бил чуван...

Верниот и неразделен пријател го теши болното момче

Детето мора да лежи и да одмара, а најдобриот другар не сака да се раздели од него ниту за момент....

„Не плаши се пријателу, јас сум овде да ти го спасам животот“ и рече мачорот на рибата

„Не плаши се пријателу, јас сум овде да ти го спасам животот“ и рече мачорот на рибата

Нема поубаво нешто за мачката од една или две свежи риби кога ќе успее да дофати со шепите. Но изгледа односот мачка-риба е покомплициран отколку што мислиме. Погледнете како мачорот...

Овие деца очигледно мислат дека се животни :)

Децата природно се диви во срцето. Иако тоа може да подразбира ужасно голем напор за да ги држите понастрана од неволји и да исчистите по пустошот кој ви го направиле...

Кучето способно да дијагностицира рак кај луѓето до сега открило 550 нови случаи (6 фото)

Фактот што раната дијагноза е пресудна за крајниот исход на болеста, ги прави делата на кучево навистина бесценети. 10-годишната Дејзи од Велика Британија е од сортата лабрадор и има уникатна...

Кучево научило да прави необична финта со топка

Кучево научило да прави необична финта со топка

Куче ли е, фока ли е? Откако ќе го погледнете видеото, ова навидум лесно прашање се претвора во мистерија...

Ова изгледа како обичен камен… сѐ додека не го отворите и погледнете што има внатре

Ако некогаш патот ве нанесе на некој од бреговите на Чиле или Перу, можеби ќе налетате на некое од најчудните суштества кои природата има да ги понуди. Веројатно на прв...

Мачето не очекуваше дека ќе наиде на толкаво внимание кога скокна во кутија полна со пајчиња

Мачето не очекуваше дека ќе наиде на толкаво внимание кога скокна во кутија полна со пајчиња

Не знаеше во што се впушта. Сега, како во цртаните филмови, сите пајчиња мислат дека тоа е нивната мајка :). Позитив на...

Мојата мачка Луна има 3 килограми лудило. Еве ви доказ!

Мојата мачка Луна има 3 килограми лудило. Еве ви доказ!

Ви препорачуваме да погледнете какви лудории прави мачкава, особено ако сте љубител на...

+