Овој неверојатен гол беше постигнат за време на натпреварот од 10-тото коло на Чешката Премиер лига помеѓу Спарта и Славија (0: 3). Играчот на Славија го погоди дебелото месо играчот од средниот ред на домаќините Михал Сачек, по што топката заврши во голот.

Сподели на Facebook
пати видено