Го знаете оној момент кога треба некаде да патувате со авион па немате место во куферот и у мај месец облекувате две маици и џемпер? Да, знаеме се случува, но она што го направи оваа девојка е далеку од овој „едноставен метод“. Девојката од Венецуела влегла во некој тамошен шопинг центар и украла 8 пара фармерки.

Секако нејзиниот план ѝ бил да ги облече сите 8 пара и така „незабележано“ да си замине. Но, не веруваме дека можела и да оди нормално, а не пак да избега. Девојката ја фатиле и ја приморуваат да покаже што украла.

 

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено