Копање (логичка игра)

Копајте тунели, но внимавајте да не заглавите. По секоја патека може да поминете само еднаш.

Чувари на шумата (стратешка игра)

Користете ги вашите магии и запрете ги злите чудовишта.

Воинот Глоркиан (игра)

Помогнете му на воинот да си го одбрани астероидот од бескрајните напади.
Одлична игра инспирирана од една од најстарите флиперски игри Галаксија. Ја паметите ли Галаксија?

Запали ги ламбите (логичка игра)

Поврзете ги сите плусеви и минуси наизменично и затворете го струјното коло. Но, внимавајте каблите да не поминат еден врз друг.

Трка со мотор на шумска патека (игра)

Тркајте се со времето за да освоите што повеќе ѕвезди.

Древна планета (стратешка игра)

Древната цивилизација е нападната од вонземјани. Одбранете ја вашата база. Имате неколку видови на одбранбени оружја и многу надградби за нив.

Собирач на пари (закон игра)

Играта е во стилот на мегапопуларната филперска игра Панг, која децата на 80-тите многу добро ја паметат.

Мал црн нинџа (игра)

Лансирајте го малиот нинџа за да ги покоси сите непријатели. Вимавајте, бројот на лансирања е ограничен.

Тројца среќни другари (игра)

Движете ги правило тројцата пријатели за да ги изедат желадите.

Екстремен билјард (игра)

Отстранете ги сите топки од масата со спојување на три или повеќе во иста боја.

Ајде сите на трки додека не се стемнило (игра)

Супер трки во самрак во ретро стил. Ако како дете сте окапувале на флипери, играва ќе ви го направи меракот.

Зелената стрела (игра)

Погодете ја целта, но гледајте да потрошите што е можно помалку стрели.

Римско освојување (стратешка игра)

Заразна стратешка игра во која вие ги контролирате Римјаните и се борите против варварите.

Поврзување цевки (игра)

Барни и пријателите се киднапирани од пирати. За да се спасат треба правилно да ги поврзат цевките.

Патници до Марс (игра)

Новодојденците не смеат да паднат на земјата, затоа треба точно да ги распоредите на блокадите во воздухот.

Каскадер со мотор: Германија (игра)

Потребна е голема вештина да се одржи рамнотежата со моторот над сите пречки на патеката.

Фудбал 2 на 2 (игра)

Секој тим се состои од играч и голман. Изберете го вашиот омилен тим и станете светски шампион.

Небесна мисија (игра)

Нападнете ги непријателите со вашето летало, надградувајте го леталото и вашите вештини.

Боја и контраст (тест)

Се што треба да направите е да кликнете на полето што е со различна боја од другите. Звучи едноставно нели? НО… Ајде кликајте и резултатите пишувајте ги во коментари.

Убиец на вонземјани (игра)

Помогнете му на космонаутот да се справи со вонземјаните.

Дом на духови (игра)

Богатата сопственичка сака да го продаде својот замок. Но, во него живеат духови. Ако го продаде, замокот ќе биде срушен и духовите ќе исчезнат. Добро исплашете ја жената за да не се врати повеќе таму.

Рушење со динамит (игра)

Кревајте во воздух мостови, кули и возила.

Каскадер (игра)

Пресметајте ја оптималната брзина со која ќе го возите возилото за безбедно да се приземјите.

Фудбалче (одлична игра)

Онлајн верзија на популарната класична игра. Пробајте ја и во двојки.

Бегство (игра)

Помогнете му на желето да ги избегне препреките и да стигне до клучот на секое ниво.

Камионче од желе (игра)

Возете низ убавите пејзажи во земјата од желе. Игра со интересна физика.

Ракомет (игра)

Конечно игра од најпопуларниот спорт во Македонија!  Време е за нови височини, нови остварувања и нови задоволства.

Луд татко (игра)

На таткото му дојде преку глава постојано да им дава пари на децата за слатки. Тој знае дека се штетни и реши да ги уништи сите слатки во продавниците.

Синото топче оди во Вселената (логичка игра)

Распоредете ги предметите од долната лента за да му направите пат на синото топче до ракетата.

Рубпик (игра)

Униката логичка игра во која треба да ги поставите квадратчињата на точната позиција.

+