Еволуцијата на работната маса во последните 34 години

Еволуцијата на работната маса во последните 34 години

Многу работи се сменија од 1980 година до денес, а се одеше кон една работа, компјутерот да замени се.

Генијални дизајнерски решенија за луѓето што живеат во станови и постојано гледаат како да заштедат некој квадрат

Дури и во малите станови може да има место за се, само треба добра идеја како најпаметно да се искористи просторот. Следуваат куп неверојатно добри идеи.

Плакарот со име „Сонот на жената“

Плакарот со име „Сонот на жената“

Компанијата Лејзи Ли си даде задача да направи плакар кој ќе го исполни сонот на секој жена. Така тие смислија плакар кој собира 226 пара чевли, и многу облека.

Многу јак ѕиден часовник, вистинско современо уметничко дело

Многу јак ѕиден часовник, вистинско современо уметничко дело

Часовникот се наоѓа во холот на хотелот Ham Yard во Лондон, а составен е од 135 мали часовници.

Плетенка „Back to school“ (1 фото)

Девојчево има екстремно долга и квалитетна коса, но плетенкава добро ќе им стои и на ученичките со пократка коса.

Фотографот кој ги оживува принцезите од Дизниевите цртани филмови

Интересен проект на калифорнискиот фотограф Рајан Астаменди.

Кога децата и родителите ќе си ја заменат облеката (14 фото)

Резултатите од овој интересен експеримент се посмешни отколку што мислите. Замислете како би изгледале вие кога би си ја замениле облеката со својот татко или со својата мајка.

Во иднина ќе можете да си изградите цела куќа само за 4 дена

Ова можеби звучи како луда идеја, но веќе е реалност во некои делови во светот. Тајната е во големите блокоби од експандиран полистирен, материјал кој може да се купи и кај нас. Гледајте каква куќа од соништата направија дечкиве за 4 дена! Дали ова е почетокот на крајот на градежната мафија? Pop-Up House: the affordable […]

Јунаците од цртаните филмови остареа

Јунаците од цртаните филмови остареа

Погледнете каде се и што прават сега :). Химен е наш фаворит! Го паметите ли?

Како ова семејство си направи прекрасен дрвен под од стари палети? (23 фото)

Навистина вложија доста труд и време, но целта ги оправдува средствара, а заштедија и доста пари.

Интересна фонтана во трговски центар во Чикаго

Интересна фонтана во трговски центар во Чикаго

Фонтаната е поставена помеѓу двата ескалатори за посетителите да уживаат во возењето.

Ова е рокенрол!!!

Ова е рокенрол!!!

Ова е всушност стара реклама за синтисајзер, во која јапонскиот презентер покажува дека синтисајзерот може да се користи и како замена за тапани. На почеток изгледа смешно, но дајте му шанса на човечето да се докаже.

Како сами да си направите клима уред со вентилатор и стиропор?

Многу едноставна и ефикасна финта за ладење во летните горештини.

Оставете се што правите и погледнете што прави човеков од чоколадо

Оставете се што правите и погледнете што прави човеков од чоколадо

За ова не треба да си готвач, за ова треба да си уметник!

Човеков земал видеа од аматери музичари од YouTube, ги споил заедно и од нив направил песна

Резултатот е изненадувачки добар и вреди да се слушне.

Готвач покажува како од обична крастиавица се прави уметничко дело

Готвач покажува како од обична крастиавица се прави уметничко дело

Готвачот е мајстор за правење суши, а ова е само една од неговите креации.

Празната чаша од Кока Кола на италијанскиот уметник Марчело Баренги

Празната чаша од Кока Кола на италијанскиот уметник Марчело Баренги

Уште едно ремек дело на брилијантниот италијански хиперреалистичен уметник, кој процесот на цртање од 3 часа и 49 минути го сместил во 3 минутно видео.

Мудра јапонска реклама која ги освои симпатиите на луѓето ширум светот

Мудра јапонска реклама која ги освои симпатиите на луѓето ширум светот

Дали можете да погодите што рекламираат Јапонците со овој сложен систем кој работи со помош на светлина?

Дрвениот багер на еден Јапонец

Дрвениот багер на еден Јапонец

Човекот живее во градот Јаманаши, си работи обична работа за да преживее, а целото свое слободно време го посветува на создавање на магија од дрво.

Прекрасна реклама која ќе ви го зголеми апетитот

Прекрасна реклама која ќе ви го зголеми апетитот

Предупредување: Од рекламата ќе ви се пријаде се, и солено и благо и скара и тестенини и чоколадни десерти итн. итн.

Пливањето во најдлабокиот внатрешен базен во светот е искуство кое не се заборава

Пливањето во најдлабокиот внатрешен базен во светот е искуство кое не се заборава

Базенот се вика Немо 33, се наоѓа во Брисел, а главно се користи за тренинг на нуркачи.

Симфонсиска верзија на „Smells Like Teen Spirit“ од Нирвана

Симфонсиска верзија на „Smells Like Teen Spirit“ од Нирвана

Ремек делото си останува ремек дело, без разлика на какви инструменти и во какво стил се свири.

Мајката соработува со својата 2 годишна ќерка и создаваат прекрасни уметнички дела

Кога мајката Рут Остерман забележала дека нејзината 2 годишна ќерка сака да црта, таа активно ја вклучила во процесот на создавање на нејзините уметнички дела. Целиот процес е како игра и на девојчето му е многу забавно, а и мајката совршено ги искомбинирала работата и задоволството. Погледнете ги уметничките дела и видеото од процесот на […]

Раскошен, луксузен дом на крајот на светот (4 фото)

Врвно достигнување на современата архитектура. Гледајте и восхитувајте се.   

Маса за имендени и куќни слави, која секој ќе посака да ја има

Маса за имендени и куќни слави, која секој ќе посака да ја има

Масата има уникатен и многу добар механизам за расклопување, во случај да ви дојдат повеќе гости.

+