Хорор за секој родител: Малото момче ја заглави раката во ескалатор, но за среќа имаше ангел чувар

Инцидентот се случил во трговскиот комплекс City Star во Кина. Видеото ја покажува преплашената мајка која очајно се обидува да се свитка и да го земе детето кое плаче од...

Тепачка со жесток крај: Возач на градски автобус против возач на електричен тротинет

Кармата знае да се вмеша и да ги корегира работите во момент кога најмалку очекувате. Погледнете го второто видео за да ви стане јасно што се случувало...

Ова што го најде жената во стомакот на риба во Индонезија покажува по колку лош пат тргнал светот

Жена открива какви се ужасни работи пронајде во стомакот на рибата која требала да биде оброк за нејзиното...

Дизниленд е најсреќното место во светот! Реченица која не важи за овие две семејства

Дизниленд треба да е среќно место каде што сите се насмеани, весели, малку тепани. Две семејства одлучија на присутните во Дизниленд, Калифорнија да им приредат малку поразлична...

Сѐ што можеше да тргне на лошо, тргна за време на сечењето на огромното дрво во дворот

Летачки моторни пили, летачки дрва, летачки плавуши… За среќа никој не беше посериозно...

Брутален ММА нокаут за 3 секунди

На почеток беше чудно зошто едниот од тепачите стои залепен за мрежата на рингот, а тој само сакал да земе...

Автомеханичарот го фати струја, но не се предава до последен момент и херојски се спаси самиот себе!

Мил му е животот и упорноста на крај се исплатеше, успеа да се спаси самиот...

Сурова негувателка врзува старец во инвалидска количка како животно, затоа што „морала“ да оди дома

Шокантни снимки покажуваат како негувателка од Кина врзува старец во инвалидска количка со јаже за дрво затоа што имала „итна ситуација“ со која морала да се справи...

Жешка тепачка на две плавуши во кинеско такси

Никој не знае зошто се степале, а никому не му е ни гајле. Важно има добра танга за гледање...

Опасна и многу жестока средба на неколку трпеливи американски полицајци и напаѓач со нож

Предупредување: Видеото може да ве вознемири! Инцидентот се случи во американската држава Џорџија, а беше снимен од камерата на телото на еден од полицајците. Напаѓачот никако не сакаше да го...

Ако ви е досадно, погледнете го овој магионичар какви чуда ќе направи за 5 минути

Дечкото е голем талент и не се плаши своите трикови да ги сними, за разлика од многу магионичари, кои мислат дека луѓето ќе им ги откријат со забавените...

Мигранти напаѓаат автомобил во холандскиот град Алмере

Едно е да избегаш во друга држава да побараш азил, а ова е нешто сосема друго, со кое дури ни развиените европски земји не знаат како да се...

Госпоѓата можеби требало да си ги исече ноктите на нозете пред да снима видео (или било кога во животот)

Проблемот е што таа никогаш во животот не си ги сечела ноктите на нозете. Мора да носи некој број поголеми чевли, но во влечки нема...

Моторциклист се обидува да ѝ избега на сигурната смрт додека го брка најголемиот предатор

Моторциклистот не очекуваше дека ќе мора да бега од вакво нешто на...

Малата сестричка си нашла прекрасна играчка во дворот, па ја донесе да им ја покаже на постарите

Верверичката умрела, но детенцето не сфати дека е вистинска. Според возраста, веројатно не ни знае што е тоа...

Како „хард басер“ полни гориво?

Хард бас е музички правец кој полека но сигурно го освојува светот. Ако некој слушнал за некоја ваква македонска песна нека пушти линк во...

Човек случајно открил нови фотографии од падот на Кулите Близначки на 9/11

Се верува дека фотографиите биле направени од страна на градежен работник, кој сè уште не е идентификуван, бидејќи тие помогнале да се расчистат остатоците од Светскиот трговски центар после терористичките...

Да го гаѓаш другарот со секира е лоша идеја!

Не снимајте дебилни видеа, со цел да станете популарни на интернет, затоа што немате шанси против ваквите...

Моментот кога фраерот сфати дека девојка му имала силна десна рака

За што била расправијата, само тие си знаат, а она што со сигурност може да го тврдиме е дека од сега па натаму нема да му се повтори...

Оваа комшивка е понездрава дури и од твојата!

Кога пожарникарите на Оклахома Сити, САД, дошле да гаснат пожар во една куќа, виделе дека втората куќа само што не се запалила. Ја спасиле втората куќа, а првата веќе била...

Човек кој изгледа како мумија е спасен од мечкино дувло во Русија, откако го чувала како резервна храна (Жестоко)

Фотографиите можат да ве вознемират! Александар бил пронајден од ловечки кучиња, откако поминал цел месец во мечкино дувло во далечниот регион Тува. Мечката му го скршила 'рбетот и го фрлила...

Лопата – универзално оружје кое мора да го има секој специјалец (Жестоко!)

Затоа што пендреците се за сообраќајци, а за појаките криминалци треба нешто...

Топлината во комбинација со пивото удира в глава…

И ги тера луѓето да прават откачени работи, како што е скокање во базенче за деца во кафич и тоа со салто преку...

Жената случајно си поминуваше покрај зграда и ја снајде несреќа како „тег од ведро небо“

36-годишната Г-ѓа Ли поминувала покрај зграда и не очекувала дека вакво непшто ќе ѝ се случи во животот. Од небото врз неа паднал голем тег, кој ја удрил во задниот...

Кечерската „женска“ тепачка во гетото дури да трепнеш од смешна се претвори во брутална

Предупредување: Видеото може да ве вознемири! Едната од девојките е многу...

Девојката бега од дома преку прозорецот, а сеирџијата ја снима и точно претпоставува што ќе се случи

После ова родителите не мора да ја казнуваат, таа сама се казни со неизлегување од дома некое време, а можеби и со нестанување од...

Свиреп маж ја турнал својата бремена сопруга од карпа за да го земе нејзиното богатство, но животот бил на нејзина страна

Еден човек од Кина е уапсен поради обид за убиство на својата бремена сопруга со тоа што ја туркал од карпа за време на нивното патување во...

Сеир на денот: Како комшивките од една зграда во Русија на цивилизиран начин решаваат спор

Да носеа стапови може решавањето на спорот и да не изгледаше толку...

Со шлем им влезе на нинџите во масовната тепачка

Иако шлемот не е метален од Втора Светска, сепак заврши голема работа во тепачката меѓу протестантите и...

Скејтерот е побавен од гравитацијата… Уф ова болеше!

Идејата уште од старт се гледаше дека ќе заврши со кршење на некој дел од...

+