Во 1/16 финалето од Купот на Естонија се сретнаа екипите на Ливадија и Пајде. Фудбалерите на Пајде веднаш почнаа со тактичко надмудрување :). Смешно е што фудбалерите на Ливадија не ја ни допреа топката, а постигнаа гол :).

Сподели на Facebook
пати видено