Закон финта како да ги натерате политичарите ВЕДНАШ да ви ги поправат улиците

Сликата вреди 1.000 зборови, а карикатура со фацата на градоначалникот нацртана преку ноќ 1.000.000...

Како се сече лубеница за 20 секунди?

Како се сече лубеница за 20 секунди?

Време е да се подготвиме, бидејќи сезоната на лубениците е на...

Рибар 90-ти левел

Рибар 90-ти левел

За ваква работа сонува секој рибар, а се случува еднаш во животот. Гледајте како шпиунски им се прикраде на рибите од зад грб и делуваше брзо и...

Бабава си го шеташе кучето во Брисел, кога неочекувано наиде на уличен битбоксер

Бабава си го шеташе кучето во Брисел, кога неочекувано наиде на уличен битбоксер

Од оваа навидум вообичаена случка произлезе незаборавен настан за сите кои случајно поминуваа од...

Првото летање на авионот од картон што сами го направиле

Првото летање на авионот од картон што сами го направиле

Среќата и задоволството од добро завршената работа може да се...

Си гледал ли ти порно?

Семејството седи и гледа серија, кога започнува една љубовна сцена од која на сите им станува...

Смешна случка на свадба: Подобро да се спречи отколку да се лечи

Смешна случка на свадба: Подобро да се спречи отколку да се лечи

Дечкото презеде превентивни мерки за да не му се случи она што во моментот му се случува на другар му...

Скара на лава

Скара на лава

Работниците решија да не јадат повеќе ладни сендвичи на пауза...

На Томче Велковски му пукнал филмот и направил песна за неговата шефица

На Томче Велковски му пукнал филмот и направил песна за неговата шефица

„Од секојдневните психички притисоци врз мене и врз моите колеги/колешки, мојата некултурна шефица го заслужи...

Човекот на кого му се гледаат коските на раката

Човекот на кого му се гледаат коските на раката

Не само што му се гледаат, туку и другарите му се потпишале на...

Сите каскадерски трикови на Џеки Чен коишто самиот тој ги одглумил

Сите каскадерски трикови на Џеки Чен коишто самиот тој ги одглумил

Џеки Чен е познат по тоа што во своите филмови никогаш не користи каскадери. Доказ за тоа се многубројните повреди и скршеници кои му се случуваат на снимање. Во следното...

Родител за пример: Го натера синот сам да си ги искрши xbox-овите затоа што попуштил во учењето

Родител за пример: Го натера синот сам да си ги искрши xbox-овите затоа што попуштил во учењето

Вториот дел од лекцијата е што таткото го снима целиот настан за да го објави потоа на интернет. Што мислите за постапката на таткото? Имајте на ум дека таткото ги купил...

Кога битбоксер ќе земе кавал в раце…

Кога битбоксер ќе земе кавал в раце…

Интересна комбинација за која вреди да се потрошат неколку минути од слободното...

Како да си ја исчистите тастатурата на компјутерот на многу едноставен начин?

Како да си ја исчистите тастатурата на компјутерот на многу едноставен начин?

Иако чистењето на тастатурата изгледа како невозможна мисија, сепак некој се сетил како да го неправи тоа брзо, едноставно и...

Генијално место за чување на пари во домот

Генијално место за чување на пари во домот

Обично крадците најпрвин бараат во спалната соба, па ако ги чувате парите таму, погледнете ја оваа идеја и размислете...

Кога бебето на неговата студентка се расплакало, овој професор изреагирал на најдобар можен начин

Сидни Енгелберг, професор на Еврејскиот универзитет во Ерусалим, се вознемирил кога на неговото предавање во врска со организационо однесување детето на една од неговите студентки почнало да плаче....

Набилдан ѕвер се бори на рака со жилав тинејџер

Набилдан ѕвер се бори на рака со жилав тинејџер

Тинејџер како тинејџер, да си направи едно селфи за спомен, додека билдерот сеуште е...

Како камионџија отвара вино?

Како камионџија отвара вино?

Многу јака финта со...

Средношколец – шизик на матура ја повел својата 93-годишна баба како партнерка

Кога Дрју Холм на својата прабаба Кети ѝ кажал дека нема да оди на матурската вечер, таа на шега му кажала дека има многу убав фустан за таа пригода. На...

Како правилно се врзуваат патики?

Како правилно се врзуваат патики?

Иако сите ние знаеме да си ги врземе патиките, сепак погледнете го начинот на кој тоа го прави дечково, за патиката добро да ви го стегне глуждот, да не ви...

Велосипедски полнач за телефон кој чини 5 долари, дело на 16-годишен пронаоѓач од Романија

Томас, брилијантен 16-годишен пронаоѓач кој живее во Романија создаде „направи сам“ полнач за телефон на принцип на ветерна турбина за неговиот велосипед, со помош на кој може да го полни...

Еве како си земаш пиво во кафетерија на аеродром во Осака, Јапонија

Еве како си земаш пиво во кафетерија на аеродром во Осака, Јапонија

Совршено наточено, со малку пена на крај. Јапонците мислат на...

Малото дете виснато на оградата за малку ќе се струполеше долу… но тогаш се случи ова

Малото дете виснато на оградата за малку ќе се струполеше долу… но тогаш се случи ова

Опасно блиску до тоа да падне на улицата под балконот, тригодишното девојче некако успеало да се заглави помеѓу шипките на железната ограда на вториот кат од станбената зграда. Тогаш овој...

101-годишен човек бил извлечен од рушевините во Непал откако успеал да преживее 7 дена

Трагичниот земјотрес во Непал донесе повеќе уништување отколку што се мислеше дека е можно. Откако првиот удар на големиот земјотрес ја погоди областа околу Катманду на 25. април, малата земја...

Зошто Русин носи тула во багажникот на автомобилот?

Зошто Русин носи тула во багажникот на автомобилот?

Колку едноставно прашање и колку очигледен одговор...

Избркале од училиште вицкаста тинејџерка бидејќи ги дала најдобрите можни одговори на тест по сексуално образование?! Идиоти!

Пред две години, 14-годишна тинејџерка била суспендирана бидејќи си дала малку повеќе слобода на изразување при решавањето на тест по сексуално образование. Иако вулгарноста може малку да ве запрепасти кога...

Баба игра опасен чочек на свадба: Кога се жени внукот мора да се покажат најдобрите движења

Баба игра опасен чочек на свадба: Кога се жени внукот мора да се покажат најдобрите движења

Вистински микс на традицијата, искуството и современиот начин на живот :). Патем, oбратете внимание и на сваќата која влезе во...

Забегана норвешка ТВ водителка демонстрира нов производ за мајки

Забегана норвешка ТВ водителка демонстрира нов производ за мајки

Без табу теми и без предрасуди, женава покажа како се користи новиот производ пред цела норвешка...

Новата ѕвезда на интернет: 5 годишното девојче кое ќе се сели од дома

Опасно е малово кога ќе реши нешто и готово, пресекува...

Мајката којашто пиела 24 конзерви Ред Бул ДНЕВНО, и се излекувала од зависноста со хипноза

Мајката на четири деца чијашто зависност отишла дотаму што пиела 24 конзерви Ред Бул дневно, вели дека од лошата навика успеала да се излечи со помош на хипноза. 31-годишната Сара...

+