102-годишна танчерка прв пат во животот се гледа на снимка од 30-тите години

102-годишна танчерка прв пат во животот се гледа на снимка од 30-тите години

„Посакувам да скокнам од креветот и пак да ги изведам истите овие чекори.“

Немаше кој да му го сними запросувањето на плажа, но се снајде на многу оригинален начин

Немаше кој да му го сними запросувањето на плажа, но се снајде на многу оригинален начин

Девојката не знаеше дека некој будно ја следи и ја снима целава работа :).

Две руски тинејџерки прават јаки финти на вратило

Навистина импресивни вежби за кои треба многу храброст, сила и цврстина.

Девојкава буквално може да ве ошамари со јазикот

Бонус видео: Откривме од каде ја научила финтата 🙂

Јас ја гледам музиката бидејќи имам синестезија, па така решив да го насликам тоа што го слушам

Како синестетичар, музиката која ја слушам се преточува во текстура и бои. Иако синестезијата не е дезориентирачко нарушување, сепак понекогаш ми е тешко да им објаснам на другите што е тоа што го гледам.

Само за 2 недели девојкава си ја најде својата идентична копија преку интернет

Само за 2 недели девојкава си ја најде својата идентична копија преку интернет

За да биде приказната целосна, двете идентични девојки се сретнаа во живо и се запознаа. Верувате ли дека секој човек има свој двојник, односно непознат човек кој премногу личи на него?

Еден Холанѓанец го нервирало ѓубрето кое го гледал по пат на работа, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НАПРАВИЛ!

Ова е човек од кој што треба да земеме пример сите ние!

Генијалецов измисли сандали кои можат да пораснат пет броја за пет години за да им помогне на милиони сиромашни деца

Понекогаш наједноставниот пронајдок може да промени милиони животи. Тоа е целта на „Обувката која расте“, сандала создадена пронаоѓачот Кентон Ли, која може да ја прилагоди својата големина, дозволувајќи им на децата од сиромашните земји да растат без да одат боси. Обувките се достапни во сите големини и можат да се зголемат за пет броја и да траат до пет години.

Главен извршен директор си ја скрати платата од 1 милион долари на 70.000 годишно за на сите вработени да им даде покачување

Главниот извршен директор на компанија за процесирање на кредитни картички од Сиетл се задоволил со годишна минимална плата од 70.000 долари кратејќи си ја досегашната плата од 1 милион долари до нивото на неговиот најслабо платен работник.

Задолжително погледнете: Довербата и чесноста во Нов Зеланд

Крај патиштата во Нов Зеланд се наоѓаат вакви необични тезги со свежо овошје.

Тинејџерка му кажува на својот татко астронаут дека го сака на многу оригинален начин

Праќањето пошта во вселената е малку проблематично, па кога една тинејџерка од Тексас посакала да му прати порака на нејзиниот татко астронаут, морала да биде креативна. 13-годишната Бежичната телефонија не ѝ вршела работа бидејќи сакала на татко си да му прати визуелна порака за тоа колку ѝ недостига кога не е дома. Кога тој заминал […]

Во обид да си го врати дечкото, 15 годишнава девојка направи неколку пластични операции и стана ѕвезда на кинескиот интернет

15-годишната Ли Хи Данае од провинцијата Хенан стана многу популарна на кинеските социјални мрежи после својата пластична трансформација. Речиси преку ноќ таа доби половина милион следбеници, а се започна од преголемата желба да си го врати дечкото кој ја оставил.

Еве како навистина да избегате од сѐ! Едно семејство живее на пловечка тврдина километри далеку од цивилизацијата.

Брачен пар од Канада го отфрлија брзиот градски живот за да живеат на живописен пловечки дом и градина, нешто што тие го нарекуваат „Залив на слободата“.

Тестирање на нов, брз, летен тенк на војската на Донецката Народна Република

Тестирање на нов, брз, летен тенк на војската на Донецката Народна Република

Русите од војската на самопрогласената ДНР во рамките на Украина му го открија на светот своето ново оружје со кое ќе ја бранат својата независност.

Момциве го свират Бах на најнеобичниот можен начин со платични цевки

Момциве го свират Бах на најнеобичниот можен начин со платични цевки

Секоја цевка има различна должина за при удар да се слуша различна нота. Импресивно!

Вака се продава помфрит во Бразил

Вака се продава помфрит во Бразил

Дајте ми еден хамбургер и една кофа помфрит ве молам :).

Ова е Маркос Аурелио, еден од најнеобичните ММА борци

Ова е Маркос Аурелио, еден од најнеобичните ММА борци

Главната боречка вештина која ја користи Аурелио е бразилската Капоеира. Капоеира е комбинација од танц и боречка вештина што ја прави многу интересна, атрактивна за гледање и незгодна за противниците.

Италијанец 40 години ги градел овие џиновски механички играчки. Резултатот е неверојатен!

Пред 40 години, човекот по име Бруно отворил ресторан, но увидел дека му треба игралиште за деца, за да може цели семејства да му доаѓаат на ручек. Така Бруно започнал да го конструира и да го гради ова механичко игралиште. Сите атракции се механички и работат со помош на силата на луѓето кои ги користат. […]

11-годишно момче со аутизам црта детална карта на светот целосно по сеќавање

Аутизмот е сложено и слабо сфатено нарушување кое на луѓето погодени од него многу им го отежнува процесот на општење и социјализација со другите, но поради тоа тие поединци понекогаш можат да развијат други силни страни и таленти. Една професорка од Њујорк чиј 11-годишен син има аутизам неодамна го поканила во нејзината училница кадешто тој […]

Тест за психолошката рамнотежа на американските војници

Тест за психолошката рамнотежа на американските војници

Погледнете колку се стабилни и дали лесно може да се извадат од рамнотежа. Ова е многу важно за луѓе кои одбрале професија со пушка во рака.

Докторската фотографија која го шокираше целиот свет

Неговото срце повеќе не чука, но срцето на човекот чиј живот спаси чука без никаков проблем. Полскиот кардиохирург Збигњев Релига и пациентот Тадеуш Зикевиц ги поврзува уникатна врска, како што се гледа на оваа фотографија која ја сподели „Нејшнл Џиографик“. Фотографијата со будното и грижливо око на докторот кој седи и внимава на својот пациент дури и после 23 часа тежок оперативен зафат ги трогнало тие кои ја виделе, и решиле да ја вбројат во 100-те најдобри фотографии во историјата.

Луди или храбри?

Луди или храбри?

Неверојатен подвиг на тандемот алпинисти Лорин Сибуе и Ксавиер Габорауд, кои се искачија на карпа во Франција висока колку 30 катна зграда.

Машината на еден пакистански иноватор која произведува електрична струја без да троши ресурси

Машината на еден пакистански иноватор која произведува електрична струја без да троши ресурси

НАСА треба да учи од сиромашните! Погледнете како му работи машиината, а оние со поголеми познавања од физиката може да се обидат и да го објаснат ова.

Мозок дечко во воз

Мозок дечко во воз

Решавање рубикова коцка 90-ти левел.

Алпинист со обичен стол покажува колку треба да сте цврст за да се занимавате со алпинизам

Алпинист со обичен стол покажува колку треба да сте цврст за да се занимавате со алпинизам

Тоа што го направи со столот е неверојатно и ретко кој човек може да го направи истото. Браво!

Луѓето се неверојатни (Точак верзија)

Луѓето се неверојатни (Точак верзија)

Ново видео кое ја отвара старата тема: Каде се и дали постојат граници на човековата способност?

12-годишниот скејтборд мајстор Исаму Јамамото ја вежба својата точка

12-годишниот скејтборд мајстор Исаму Јамамото ја вежба својата точка

Детево е од Јапонија, започнало да скејта пред 4 години и веќе е шампион на Јапонија во скејтање во слободен стил, аматерска категорија.

Полицијата во Рејкјавик продолжува да восхитува со својот Инстаграм

Полициската станица во Рејкјавик која се прослави со својот прекрасен профил на Инстаграм полн со прекрасни и интересни фотографии со кои е документирана нивната интеракција со локалните жители, станува уште повеќе популарна, бидејќи нивните фотографии на одличен начин покажуваат што значи да се биде полицаец во Рејкјавик.

„Гумено момче“ од Индија (12 фото)

Поради својата неверојатна флексибилност, индискиот 15 годишен тинејџер Џесприт Карла го нарекуваат „Гумено момче“. Дечкото навистина личи како да е направен од гума, способен е да прави неверојатни нешта со своето тело.

Убедливо најзаводливиот танц на хитот на Ријана „Diamonds“

Убедливо најзаводливиот танц на хитот на Ријана „Diamonds“

Даниел и Десајре  се професионална танцувачка двојка, а секси танцот кој ќе го видите се вика Бачата и потекнува од сиромашните краеви на Доминиканската Република.

+