За свежа риба во Тајван не мора ниту да излегуваш од станот

За свежа риба во Тајван не мора ниту да излегуваш од станот

Човеков ќе ви покаже како се набавува свежа риба во Тајван.

Дегустација на конзерва стара 70 години

Дегустација на конзерва стара 70 години

Конзервата ја најдоа во мочуриште, а била дел од пакетот на руските воени пилоти од Втората светска војна.

Кога виде дека публликата му го уништува настапот, диригентот реши да ги претвор во инструмент

Кога виде дека публликата му го уништува настапот, диригентот реши да ги претвор во инструмент

Египетскиов диригент се снајде како вистински маестро. Браво!

Другата страна на Египет

Она што го кажуваат туристичките агенции е едната страна, а ова е сликата која ќе ја види туристот, но дури откако ќе отиде во Египет.

Детево ќе ви објасни како да си направите секси фустан

Детево ќе ви објасни како да си направите секси фустан

Што дека е машко, па и најголемите модни креатори се „мажи“ :).

Секое лето мајкава ги носи своте деца по 1 месец на село за да бидат без никакви телефони и компјутери

Сакам да ви ја претставам мојата серија на фотографии којашто ја создавам уште до 2012 година. Ги фотографирам своите деца и нивните братучеди за време на одморот на село, кадешто секое лето минуваат повеќе од еден месец. Децата доаѓаат на природно и идилично место кадешто имаат можност да минат малку време без компјутер, интернет, или Плејстејшн.

Група Холанѓани ставаат празнични капи врз камерите за надзор. Поводот е роденденот на големиот Џорџ Орвел

„Големиот Брат те гледа…“
За да ја прослават 110-годишнината од раѓањето на Џорџ Орвел, уметници од Холандија соработувале за да ги украсат камерите за надзор со празнични капи. Класичниот дистописки роман на Џорџ Орвел со наслов „1984“ го предупреди човештвото за страшната иднина во која владите ќе бидат опседнати со целосна контрола и надзор на своите граѓани.

Најважниот пијалок на светот: Древната историја на правењето пиво

Луѓето правеле пиво уште од кога почнале да се занимаваат со житни култури. Но, во древните времиња, пивото било интегрален дел од дневната исхрана, не служело за напивање. И еве зошто.

Дали големината е важна?

Пред да одговорите изгледајте го видеото :).

Кој рече дека големината не е важна?

Кој рече дека големината не е важна?

Продавачов одамна ја научил лекцијата, а сега ќе ви докаже и вам дека ГОЛЕМИНАТА Е ВАЖНА!

Еве зошто на децата не им даваат возачки дозволи

Еве зошто на децата не им даваат возачки дозволи

Затоа што децата немаат сопирачки :).

Од животот на современите актери: Како изгледа снимање на сцена од анимиран филм?

Од животот на современите актери: Како изгледа снимање на сцена од анимиран филм?

Талентираниот актер Бенедикт Камбербеч успева да им одговори на предизвиците на новото време.

Егзархиа, област во грчка Атина која се дистанцираше од владата и почна нов почеток

Како што економските и политичките системи во Грција продолжуваат да се уриваат и колабираат, една област во Атина расте во својата сила и независност, откако голем број поединци решија да немаат ништо со грчката влада и да си создадат своја сопствена заедница.

Дефиниција за лош ден (41 фото)

Ако ве затера малер, понекогаш е попаметно да го преспиете остатокот од денот, отколку да заглавите уште повеќе :).

Идиотизам 90-ти левел (40 фото)

Куп кандидати за Дарвинова награда.

Овој човек вели дека не може финансиски да си дозволи да ја има својата сопруга. Прочитајте до крај и ќе видите дека тој е целосно во право

Стивен Нелмс и неговата сопруга Глори се три години во брак. Кога се родил нивниот син Езра, двајцата решиле Глори да седи дома и да се грижи за него.

Една од најдобрите серии на случајни настани фатени на камера

Една од најдобрите серии на случајни настани фатени на камера

Типот правеше скриена камера, демек бебето му го кренаа балоните, кога наиде Исус.

Во детството на еден маж, првите 40 години се најтешки

Следуваат 25 докази дека е тоа така :).

24 личности за кои не сте знаеле дека се бисексуалци (ОК, веројатно веќе знаете за некои…)

Кои сѐ славни личности играле за двата тима…

Град во Романија им дава бесплатен автобуски превоз на патниците коишто читаат додека се возат

За да луѓето да се охрабрат повеќе да читаат во јавниот превоз, на нашиот градоначалник Емил Бок му предложив да не им се наплаќа билет на патниците кои читаат книги. Ми требаше повеќе од година дена за овој предлог да го спроведам во реалност.

Две крави ќе ви ја објаснат екомонијата подобро од било кој училишен час

Старите оратори често употребувале метафори, сличности и аналогии за да ги убедат своите слушатели и да ја докажат својата поента. Во нашево време ги имаме инфографиците за да ни доловат сложени идеи преку едноставни и често хумористични слики.

Груевски може вода да му носи на Лукашенко, кога во прашање е медиумска експонираност

Претседателот на Белорусија се појави во сите светски медиуми, верувале или не, како копа компири заедно со својот син. Ова е подолго време планирана кампања затоа што компирите ги насадиле во бавча во неговата резиденција, па додека да порастат, па да родат :).

Не постои рибар кој барем еднаш во животот не сонувал ваков сон

Не постои рибар кој барем еднаш во животот не сонувал ваков сон

Што му е на човеков што снима, па не го фрла телефонот за да собира риби?

Која е тајната на магичната дрвена ограда која штити од поплави?

Сликва го обиколи светот и конечно се најде јунак кој успеа да ја открие мистеријата. НЕ Е ФОТОМОНТАЖА!

Ефектот ПРЕПИЛЕ (44 фото)

Ред Бул ти дава крилја, а пивото ти го дава ова:

Ромската свадба во Романија за која зборува целиот свет

Во малото романско градче Петрошани се случи свадба каква што жителите на романија и пошироко не паметат. 700 гости, 200 скапи автомобили, а еден од гостите дури дојде и со хеликоптер.

Што треба да направиш за да го уништиш легендарниот NOKIA 3310?

Што треба да направиш за да го уништиш легендарниот NOKIA 3310?

Еден од најиздржливите мобилни телефони што до сега се направени, не се дава лесно.

Граѓаните на ЕУ кои се загрижени за нивната приватност ги ставаат своите лична карта во микробранова печка за да го уништат микрочипот

Оваа недела, 29-годишен Германец бил уапсен на аеродромот во Франкфурт откако полицијата забележала дека тој својата лична карта ја ставил во микробранова печка за да го онеспособи вградениот микрочип.
Ставањето на личната карта во микробранова всушност е многу честа појава…

Најлошите природни катастрофи во последните 100 години

Што е полошо, цунами или поплава, торнадо или циклон? Овде се рангирани најлошите природни катастрофи од почетокот на 20-от век според бројот на смртни случаи. Едно нешто е јасно: природата е моќна и може да предизвика голема штета.

Во град во Шпанија поставија уличен фрижидер од кој секој може да земе што сака

Градото Галдакао во Шпанија го постави првиот јавен фрижидер за да се нахранат луѓето коишто се гладни.

+