Малиот љубител на рагби

Малиот љубител на рагби

Мерак е да се гледа спорт со вакво друштво :).

60 секунди кои ќе ви го променат начинот на кој што размислувате

Чудно е колку нетрезвено размислуваме во одредени ситуации кога треба да се даде, а веднаш потоа правиме нешто сосема непромислено. 10 денари никого нема да осиромашат, ниту да збогатат, но за некого тоа не се само 10 денари, туку половина леб.

Што направи симпатичното бебе откако ја проба својата прва родеденска торта?

Што направи симпатичното бебе откако ја проба својата прва родеденска торта?

Дали има поубав начин да се прослави првиот роденден од ова!

Опипливи сеќавања: Компанија печати стари фотографии во 3D техника за да им помогне на слепите лица да се потсетат на минатото

Како што Брајловата азбука била измислена за да им се помогне на слепите полесно да апсорбираат информации, овој метод има потенцијал да им го отклучи пристапот кон слики и сеќавања од нивното минато кои во даден момент станале неповратно заклучени за нив, со можноста старите фотографии да бидат печатени како 3D скулптури или релјефи.

Приказната која го расплака светот: Го нарекуваа „Грдиот“, а имаше најубава душа

Ова е приказната на едно момче за напуштената мачка која живеела во неговото соседство. Не е познато името на авторот, ни каде се случувала, но едно е сигурно – во неа би можеле да е препознаат луѓе и животни од целата планета. Приказната ја пренесуваме во целост, а вие пред читањето подгответе шамивчиња, за секој случај…

Таткото и прави финта на својата мала ќеркичка

Таткото и прави финта на својата мала ќеркичка

Каде ли отиде пудингот?
Фацата на кутрото девојче на крај + кога го кажа на мајка си = БЕСЦЕНЕТО!

Многу внимавајте со дружењето на децата и животните… можете да се предозирате од симпатичност!

Позитив на денот! Моменти на исклучителна симпатичност на бебињата и домашните миленици.

Херој спасува стар човек од запалена куќа

Херој спасува стар човек од запалена куќа

Пламенот беше во полна сила и никој не ни помислуваше да влезе внатре, а ќерката постојано викаше „Татко ми е сеуште внатре…“

Да му се каже „збогум“ на најдобриот пријател никогаш не е лесно – фото сторија за една девојка и нејзиното куче на умирање

Збогувањето со саканото суштество ја растревожува и најсилната личност. Кога животот на Чаби, кучето на Марија Шарп со кое таа живеела 16 години, дошол при крај, таа нејзиното збогување со Чаби да го направи помалку тажно, така што со серија фотографии ќе ги овековечи нивните последни заеднички моменти.

Момчево ќе ви го разубави денот: Малиот чарли игра како Патрик Свејзи во „Валкан танц“

Момчево ќе ви го разубави денот: Малиот чарли игра како Патрик Свејзи во „Валкан танц“

Шампион! Гледајте што се може да се научи само од телевизорот :).

Заедно, овие двајца браќа ќе ослепат. Пред да се случи тоа, тие решија да направат една авантура.

Тод и Џастин Парвис се двајца браќа кои полека ослепуваат. И двајцата страдаат од ретка денегенеративна очна болест позната како Хороидеремиа. Болеста се јавува во деството, но вообичаено доведува до конечно слепило кога личноста ќе стане возрасна.

Неверојатната трансформација на некогашното исплашено кутре

Не многу одамна, ова исплашено кутре било само на неколку моменти од еутаназија, кога некои добри луѓе го спасиле. Го нарекле Јуменосуке. Неговите нови сопственици помогнале Јуменосуке да се трансформира во сосема ново животно. Порано бил исплашено кутре кое мокрело кога ќе се исплаши. А сега? Речиси не може да се препознае. Неговото патешествие од преплашено кутре до КУЧЕ СПАСИТЕЛ е нешто што мора да го видите.

Има само 5 години, а во живо направи закон ремикс на песната „Pop Culture“ од Madeon

Има само 5 години, а во живо направи закон ремикс на песната „Pop Culture“ од Madeon

Кога на дете ќе му дадеш Launchpad и тоа ќе му стане омилена играчка. Шегата на страна, малиот има неверојатен слух за музика. Детево е моцарт на новото време!

Како бебето се учи да оди

Како бебето се учи да оди

Позитив на денот! Таткото секојдневно го снимал своето бебе и направи едно видео составено од обидите на бебето да застане на свои нозе.

Ова се играчките кои што еден јапонски татко и ги прави на својата ќерка

Ова се играчките кои што еден јапонски татко и ги прави на својата ќерка

Среќни се децата чии што родители им го посветуваат целото сободно време.

Од серијата силни луѓе: Инвалид камионџија покажува како управува со својот камион

Од серијата силни луѓе: Инвалид камионџија покажува како управува со својот камион

Секоја чест за ваквите луѓе, за кои нема нершливи проблеми. Браво!

Трогателно и прекрасно: Девојка и го покажува текстот на песната на својата глува другарка

Трогателно и прекрасно: Девојка и го покажува текстот на песната на својата глува другарка

На транс фестивалот TomorrowWorld 2014, глувата девојка застанала до звучниците за да ја почувствува музиката, а нејзината најдобра другарка со помош на рацете и го кажува текстот.

Кога тато се враќа дома…

Кога тато се враќа дома…

Ова се моментите кои те тераат да одиш напред! Ова се моментите за кои вреди да се живее!

Мајката прв пат го гледа својот син после 31 година одлежан затвор во Сирија

Мајката прв пат го гледа својот син после 31 година одлежан затвор во Сирија

Мајкта цело време повторуваше „Добредојде дома, добредојде дома… Фала му на Господ што те видов пред да умрам…“

Силни моменти (25 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Мамо, не те бива за кршење кокосови ореви :)

Мамо, не те бива за кршење кокосови ореви :)

Бебево ја гледа мајка си како се мачи да го скрши кокосовиот орев. За овие моменти вреди да се живее!

Кога бебево прв пат го виде татко си без брада, мораше да се увери дека тоа е навистина тој. Прекрасно…

Нејзините очи ѝ велеа: „Не е тато“, но нејзините уши ѝ велеа дека е. Па така реши да види што нејзиниот нос има да каже во врска со тоа…

Бебето прв пат во животот проба вода и му се допадна

Бебето прв пат во животот проба вода и му се допадна

Дневна доза позитивна енергија!

Дожд на денот на свадбата значи среќа

А за похрабрите младоженци и неповторлива шанса за куп романтични фотографии.

Знакот на малото девојче кој инспирира тотален странец да донира бубрег за нејзиниот татко

Рали Калавеј, 49-годишен полицаец од Гринсборо, Џорџија, се бори против откажување на бубрегот. Според USA Today, тој имал итна потреба од трансплант. Во обид да најде донатор, семејството позирало за фотографија со знак направен од неговите ќерки кој гласел „На нашиот татко му е потребен бубрег!“. Сликата ја постирале на Фејсбук…и тогаш станала вирална. Инспирирала […]

Пријателство помеѓу 5-годишно девојче со аутизам и неговото терапевтско маче кое ќе ви го стопли срцето

Ајрис Грејс е неверојатно талентирано петгодишно девојче кое и покрај својот аутизам слика прекрасни слики. Но зад сцената има некој кој ѝ помага, кој исто така ја заслужува сета пофалба – тоа е Тула, нејзиното терапевтско маче. Тула, која е стара скоро цела година, е од расата Мејн Кун. Оваа раса е позната како интелегентниот […]

Неверојатно мотивационо огледало ги потсетува муштериите на ИКЕА дека сите ние сме прекрасни

Кога злата Кралица од Снежана и седумте џуџиња би го запрашала ова огледало „Огледалце, огледалце, кажи ми на светот најубав кој е?“ би добила изненадувачки одговор. Би ѝ кажало дека сите сме најубави, секој е прекрасен на свој начин! Неодамнешно проучување покажало дека повеќе од две третини од Британците изјавиле дека се несигурни во поглед на […]

Овој човек собрал над 20.000 долари ситни пари и сега ги подарува

Колекционерите на монети можат да бидат како грижливи и пребирливи кустоси, или пак такви кои ќе зграбат се што ќе најдат заборавено на каучот или на улица и веднаш ќе се стрчаат во банка или апарат за размена на монети за банкноти. Но овој човек од Флорида зел поинаков пристап кога започнал да собира ситни […]

Преслатко бебе си ги покажува мускулите пред огледало

Преслатко бебе си ги покажува мускулите пред огледало

Позитив на неделата! Малиот е шампион!

Прериено со катран, без да може да се движи… Чудесното спасување на животот на едно куче!

Прериено со катран, без да може да се движи… Чудесното спасување на животот на едно куче!

Видео кое го стоплува срцето и ја враќа вербата во човештвото. Кучето паднало во жежок катран и ако не го најдеа луѓево, сигурно ќе беше мртво.

+