Вака вистинските мажи прават селфи со девојката

Браво за храброста на дечкото, а коментарите за реакцијата на девојката ви ги препуштаме вам.

Херој на месецот: Влезе во замрзнатата река за да си го спаси кучето

Херој на месецот: Влезе во замрзнатата река за да си го спаси кучето

Веројатно забите уште му се тресат, но не го изневери својот најдобар пријател.

Како цвеќињата ја шират љубовта?

Одлично видео со дрон со камера кој испушта цвеќиња за да ја разгори љубовта.

Трогателна приказна за едено девојче кое ја знае вистината за својот татко

Трогателна приказна за едено девојче кое ја знае вистината за својот татко

Мојот татко е најпаметен, најзгоден, најљубезен… тој е мојот Супермен. Тато сака да сум најдобра на училиште, тато е супер, НО ТОЈ ЛАЖЕ…

29 величествени фотографии од човечката раса кои (веројатно) не сте ги виделе

Овие слики ја прикажуваат прекрасната разновидност која ја има во рамките на човечката раса. Слики кои не’ потсетуваат дека живееме во свет во кој заедно живеат и среќата и тагата. Некои од сликите се прекрасни, додека други се тажни и трогателни. А зошто велиме човечка раса? – бидејќи постои само една човечка раса. Различните телесни […]

Таткото присилен да бира помеѓу сопругата и новородениот син со Даунов синдром, бидејќи нејзиното семејство „премногу се срамело“ од детето

Рузан Балјан, жената на Семјуел Форест, го родила нејзиното прво дете Лео на 21. јануари во една болница во Ерменија. Но само неколку часа по раѓањето, на таткото на новороденчето му бил даден ултиматум од страна на неговата сопруга со која се 18 месеци во брак – или саканата жена или неговиот новороден син.

Мал хуман гест кој ја враќа вербата во човештвото

Бад Калдвел од Фон Ду Лак, Висконсин секојдневно вози до блискиот парк и посетува клупа, кадешто секој ден остава една маргаритка и една паричка, без оглед на тоа какво е времето.

Бесценетата реакција на мајката кога син и се врати после 2 години патување по светот

Бесценетата реакција на мајката кога син и се врати после 2 години патување по светот

Синот и кажал само на сестра си, а мајката воопшто не очекуваше. Реакцијата не се опишува, туку мора да се види.

Беше запоставен и злоставуван со години, но тоа што потоа се случи ќе ви ги насолзи очите

Беше запоставен и злоставуван со години, но тоа што потоа се случи ќе ви ги насолзи очите

Бебето орангутан Бади имал тежок живот пред Меѓународната организација за спасување животни во Индонезија да му притекне на помош. Во текот на првата година од неговиот живот Бади бил чуван во ужасни услови. Живеел во кафез за кокошки и бил хранет само со кондензирано млеко кое полека го убивало. По неговото спасување и пристигнувањето во […]

Верниот и неразделен пријател го теши болното момче

Детето мора да лежи и да одмара, а најдобриот другар не сака да се раздели од него ниту за момент.

И подари на сопругата патување во Лондон на многу оригинален начин

И подари на сопругата патување во Лондон на многу оригинален начин

И купил албум, па дури и со слики од интернет и го наполнил :).

„Не плаши се пријателу, јас сум овде да ти го спасам животот“ и рече мачорот на рибата

„Не плаши се пријателу, јас сум овде да ти го спасам животот“ и рече мачорот на рибата

Нема поубаво нешто за мачката од една или две свежи риби кога ќе успее да дофати со шепите. Но изгледа односот мачка-риба е покомплициран отколку што мислиме. Погледнете како мачорот Валентино ја третира рибата како да е дел од семејството.

Овие деца очигледно мислат дека се животни :)

Децата природно се диви во срцето. Иако тоа може да подразбира ужасно голем напор за да ги држите понастрана од неволји и да исчистите по пустошот кој ви го направиле в куќи, овие деца го кренале нивниот животински инстинкт на едно повисоко (или пониско, зависи кој како гледа) ниво на допадливост. 1. Мачките ја учат […]

Го најдовме вистинското мало зелено гумено мече „Gummy Bear“

Го најдовме вистинското мало зелено гумено мече „Gummy Bear“

Девојчево е шампион, а има само една ипол годинка и се вика Алина.

Како се прави хаос на патот?

Како се прави хаос на патот?

Видео упатство од возач на камион кој превезува автомобили во милионскиот руски град Уфа, главен град на автономната република Башкирија.

Роденденскиот подарок за мама од нејзините тројца креативни синови

Тројцата браќа решиле да ја изненадат мајка си со подарок кој никогаш нема да го заборави. Тие следејќи го сепопопуларниот интернет тренд на рекреирање стари фотографии и направија на мајка си цел календар.

Домашната атракција на малото синче

Домашната атракција на малото синче

Сериозен кандидат за татко на годината, ама во позитивна смисла. Малото се фатило како мајмунче и не се пушта :).

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Видеото е снимено од камера на шлемот на еден од пожарникарите-херои.

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Како гледаме на бездомните околу нас и како се однесуваме кон нив во голема мера има врска со начинот на кој изгледаат. Можеби сакаме да мислиме поинаку, но сепак судиме за луѓето на улицата врз основа на нивниот изглед. За од корен да се справат со тој проблем, група бербери од Лос Анџелес решија да […]

Преслатки бебиња близнаци играат криенка

Преслатки бебиња близнаци играат криенка

Близнаците имаат по 9 месеци и ја откриле играта криенка.

Најсимпатичната татко-ќерка расправија на сите времиња

Најсимпатичната татко-ќерка расправија на сите времиња

Видете ја малава, има само 15 месеци, а веќе гордо си ги бара своите права :).

Кристијано Роналдо маскиран со мустаќи и перика изненади свој млад фан на улиците на Мадрид

Роналдо одел речиси незабележан, кога наеднаш почнал да жонглира со топката и го привлекол вниманието на луѓето. Ова е моментот кога ја извади маската.

Кога ќе се разбудиш среќен и сакаш да го споделиш тоа со целиот свет…

Кога ќе се разбудиш среќен и сакаш да го споделиш тоа со целиот свет…

Нема ништо поубаво кога ќе се разбудите со полни батерии, спремни за ширење позитивна енергија насекаде околу вас.

Реакциите на ова бебенце на бакнежите од кутрето се апсолутно неодоливи

Реакциите на ова бебенце на бакнежите од кутрето се апсолутно неодоливи

Има ли нешто послатко од мало кутре булдог? Тешко. А има ли нешто послатко од бебе во едноделна облека? Уште потешко – сѐ додека не ги ставите заедно добивајќи рецепт за неодоливо слатко. Погледнете самите!  

Дедово мислел дека никогаш нема да може да има деца, но на 81 откри дека има син

Дедово мислел дека никогаш нема да може да има деца, но на 81 откри дека има син

Тони Трапани целиот свој живот сакал да има деца, но на 81 година се помирил со тоа дека никогаш нема да ја постигне таа цел. Дознавајќи дека цело време имал син, се расплака од радост. Кога неговата сопруга починала, тој почнал да ги расчистува нејзините работи. Во една од фиоките нашол писмо од 1959г. кое […]

Човеков прв пат прогледа после 20 години слепило, благодарение на современата медицина

Човеков прв пат прогледа после 20 години слепило, благодарение на современата медицина

Еден од најсреќните моменти за него и за неговите најблиски. Марк Корнел го загубил видот пред 20 години, откако бил воен пилот 18 години. Погледнете го емотивното видео во продолжение.

Смешни бебиња се плашат од сопственото прдење

Смешни бебиња се плашат од сопственото прдење

Колку се само слатки кога почнуваат да го учат светот на кој дошле. Позитив на денот!

10 години бил заробен во своето парализирано тело, но љубовта му помогнала да оздрави

Кога Мартин Писториус имал 12 години, неговото тело почнало да слабее за на крај, по неколку месеци, целосно да се парализира. Докторите не можеле да ја откријат причината за неговата болест. Но уште почудно е неговото чудесно оздравување. За помалку од десет години парализираност, на Писториус му се случило речиси библиско оздравување. Сега може да се движи во доволна мера за да може да си обезбеди постојана работа и свој сопствен дом. Во 2009 успеал и да се ожени со девојката од неговите сништа.

На температура под нулата, улична мачка спасува напуштено бебе од сигурна смрт, топлејќи го со своето тело

Оставено под скали на температура под нулата, новороденчето било спасено од смрзнување од најнеочекуваниот херој – улична мачка кое неколку часа го топлела бебето со сопственото тело. Мачката наречена Маша скокнала во кутијата во која било оставено бебето и го топлела додека станарите во зградата да го слушнат плачот и да ги најдат. Кога ги […]

11 години пријателство помеѓу лав и човекот кој го спасил

Не мора да се истакнува дека треба да бидете многу внимателни кога се наоѓате во близина на лав или друго диво животно, но тоа не значи дека тие се ладнокрвни убиствени машини без никакви чувства. 69-годишниот Фрики Вон Солмс од Јужна Африка совршено добро го знае тоа, бидејќи последните единаесет години ги минал одгледувајќи го […]

+