Што прави хармоникаш кога ќе седне на лаптоп?

Што прави хармоникаш кога ќе седне на лаптоп?

Отвара Мотика, го гледа видеово, го превртува лаптопот и пробува :).

Дечко и прави јака финта со пластично шише на својата девојка

Дечко и прави јака финта со пластично шише на својата девојка

Ја викна да дојде пред камера за да и го покаже неговиот најнов магионичарски трик :).

Свекрвата прави забеган трик на свадба

Свекрвата прави забеган трик на свадба

Што ли си мисли невестата? Во каква фамилија влегувам јас? Доцна ли е сега да се премислам?

Бебево Супермен точно знае што прави :). Ви препорачуваме да погледнете!

Бебево Супермен точно знае што прави :). Ви препорачуваме да погледнете!

Мајката само го снима и му повторува „Јас те гледам…“, а малиот рецка не и мава.

Индиецот што сака да стане славен холивудски актер

Индиецот што сака да стане славен холивудски актер

Батка, после ваква аудиција веќе си славен :).

Пакистански сеирџии на замрзнатата кривина на ридот

Пакистански сеирџии на замрзнатата кривина на ридот

Се собрале и чекаат некоја кола или комбе да помине за да гледаат сеир. Од пуста желба да гледаат сеир, се искршија :).

Победникот на натпреварот во удирање шамари

И вакви натпревари постоеле, а ова е моментот за паметење од натпреварот во градот Лабок во Тексас, САД. Што велите да се организира еден ваков натпревар кај нас, ама да се натпреваруваат работниците против политичарите.

Пародија на видеата со обезглавување на милитантната терористичка организација ИСИС

Пародија на видеата со обезглавување на милитантната терористичка организација ИСИС

Терористот му се обраќа на Обама и му кажува дека поради неговата политика ќе мора да обезглават уште еден Американец, но…

Што може да направат пијани сватови?

Што може да направат пијани сватови?

Свадбата се одложува на неодредено време :).

Денес се на мода спуштени коли! Тежок е фраерскиот живот :)

Колку треба да си идиот за да платиш некому да ти ја направи колата ваква?

Сноубординг во Саудиска Арабија

Сноубординг во Саудиска Арабија

Со сандали, костим за летање и воздушна штица за на снег :).

Супермен на час

Супермен на час

Некој му се јави и мораше да тргне во акција да го спаси светот :).

Комшиски сеир: Комшивката Мира се заглави во корпата за алишта

Комшиски сеир: Комшивката Мира се заглави во корпата за алишта

Наместо да и помогнат, се згазија од смеење. Она што се случи на крај не можам да го разберам. Мира се надмина себе си.

Турска скриена камера: Спиење на рамо на непознати луѓе во метро

Турска скриена камера: Спиење на рамо на непознати луѓе во метро

Хајретин Караогуж е познат турски актер, кој често знае да излезе на улица и да се пошегува со своите сограѓани.

Ексклузивно: Телефонски разговор Сашко – Груевски

Бидејќи деновиве е актуелно да излегуваат во јавност аудио и видео снимки со политичарите, во дворот на нашата редакција некој го остави видеово на УСБ стикче. Го проверивме за отпечатоци и откривме дека стикчето го оставил некој член на странска разузнавачка служба, бидејќи беше фаќано со шпиунски ракавици.

Италијански боксер го предизвикува својот стар татко на борба

Италијански боксер го предизвикува својот стар татко на борба

Изгледа синот бил непослушен во последно време :).

Колку луѓе собира едно Тико?

Колку луѓе собира едно Тико?

Мала кола, голема фамилија :). Ова не е видео монтажа!

Ограбувач на музичка продавница глуми мртов за да се извлече жив

Ограбувач на музичка продавница глуми мртов за да се извлече жив

Напаѓачот се обиде со нож да ја ограби продавницата, но продавачот му извлече револвериште.

50-те најдобри реклами на најважниот спортски натпревар во Америка

Оваа година 30 секунди реклама на популарниот Super Bowl, натпреварот кој  го гледа цела Америка, чинеше 4,5 милиони долари. Што мислите вие, која реклама е најдобра?

Што прави каубоец од Мичиген на снежна бура?

Што прави каубоец од Мичиген на снежна бура?

Штом има шешир нема гајле :).

Мајстор со црн појас во Бразилско Џиу Џитсу, стави бел појас и отиде да ги зафркава ММА борците

Мајстор со црн појас во Бразилско Џиу Џитсу, стави бел појас и отиде да ги зафркава ММА борците

И инструкторите и учениците во училиштето за ММА борби мислеа дека човекот е почетник. Се што им кажа беше дека многу се борел со другарите.

Американскиот војник во Авганистан ја доби најглупата идеја во животот – да јава камила

Американскиот војник во Авганистан ја доби најглупата идеја во животот – да јава камила

И самиот си рече дека идејата му е глупа, а имаше и претчувство дека сите после ова ќе му се смеат. Да беше Македонец ќе го завикаа Камилата :).

Човечко тркало во јапонско училиште

Човечко тркало во јапонско училиште

Уште од мали се забегани и знаат карате :).

Пијаниот ПРОТИВ снегот

Пијаниот ПРОТИВ снегот

Снегот си го доби. Не знае со кого си има работа :).

Не одам често во теретана, ама кога одам немам поим што правам

Не одам често во теретана, ама кога одам немам поим што правам

Позитив на денот! Се пациент до пациент :).

Дрогарашка: Македонската баба што одгледува марихуана

Во автобус им расправа на младите се за марихуаната, а воедно и призна дека и таа засадила. Благодарност до Антонио Нашевски

Си купив кола на старо од Холандија, возена од стара баба

Си купив кола на старо од Холандија, возена од стара баба

Поубава зделка при купување на автомобил на старо не можете да направите! Се што треба е да најдете некој постар човек кој ја чувал колата како очите. НО…

И жените се перверзни: Три жени во метро се впуштија во детлна анализа на машкоста на снимачот

И жените се перверзни: Три жени во метро се впуштија во детлна анализа на машкоста на снимачот

Овој се преправа дека спие, а подметнал минијатурна камера во панталоните.

Американски БЗЗЗ на македонски начин

Американски БЗЗЗ на македонски начин

Го најдоа не ја знае финтата и го наместија :). Да не беше девојката може и ќе ги откриеше, а нејзе и верува. Благодарност до Ексер, автор на видеото Владимир Ставрески.

Дедо во акција: Најсимпатичниот ограбувач на банка што сте го виделе до сега

Дедо во акција: Најсимпатичниот ограбувач на банка што сте го виделе до сега

Се врткаше пред банката долго време, а добро знаеше зошто е дојден. На крај ја ограби, пустош направи.

+