Крадци на јаглен фатени на дело со дрон

Крадци на јаглен фатени на дело со дрон

Многу ќе биде јако кога полицијата ќе почне вака да ги брка крадците, а изгледа не е далеку тој ден. Видеово е снимено во Полска од дечко кој си го тестирал новиот квадкоптер со камера.

Др. Албан сега има 57 години! Како лета времето!

Др. Албан сега има 57 години! Како лета времето!

Погледнете го како изгледа на настап во живо на фестивал во Будимпешта. Се разбира со легендарната „Итс мај лајв“.

19 реклами за кондоми кои можеби ќе направат да посакате да употребите кондом

Рекламирањето е уметност на разделување на личностите од нивните со мака и пот стекнати пари. Но најдобрите реклами не просветлуваат, шармираат и не потсетуваат дека сите сме дел од човештвото итн. Некои реклами пак едноставно продаваат обвиткувачи за машкоста познати како кондоми. Еве некои од тие реклами.

Незгоди се случуваат (46 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Спиете секојдневно, но веројатно не сте ги знаеле овие интересни факти за спиењето

Спиењето е прекрасно нешто. Го одмора и обновува нашето тело, но и одзема од нашето активно време, при што во текот на еден просечен живот, човек преспива околу 26 години. Кога ќе се измориме, едноставно сакаме да ги затвориме очите и да се исклучиме од се. Но и сонот е поврзан со некои неверојатни факти. Еве некои од нив.

Рестартирајте го вашиот живот: 20 ментални бариери кои треба да ги надминете

Замислете си дека летате со балон. Во кошницата сте само вие и вашиот багаж. Но нешто се случува со балонот и бргу започнувате да губите височина. За помалку од десет минути ќе удрите во земјата освен ако многу брзо не смислите нешто. Погледнувате кон вашите нешта и се двоумите неколку секунди, но потоа почнувате да […]

50-те најдобри реклами на најважниот спортски натпревар во Америка

Оваа година 30 секунди реклама на популарниот Super Bowl, натпреварот кој  го гледа цела Америка, чинеше 4,5 милиони долари. Што мислите вие, која реклама е најдобра?

Ефектот ПРЕПИЛЕ (63 фото)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Често се случува од тоалетите да излегуваат змии

Човек би помислил дека приказните за исползувањето змии од тоалетните шолји се само празни прикаски и дека такво нешто не може да се случи. Но изгледа дека таквите нешта сепак се случуваат.

Кинеската жена-мачка

Кинеската жена-мачка

Како на филм, само што ова е снимка од безбедносната камера на еден мал ресторан, во кој дојдоа рекетари. Стрпете се до моментот кога дојде ќерката на газдата.

Во меѓувреме во еден албански кафич…

Во меѓувреме во еден албански кафич…

Бабата ги дочека своите 5 минути опкружена со млади орлиња.

Бесна руска плавуша со бело Ауди

Бесна руска плавуша со бело Ауди

ГТА Русија – женска верзија :). Плавушата се налути затоа што и залепија налепница на шофершајбната „Не ми е гајле за никого, паркирам каде сакам“ :).

Овој бизарен ролеркостер ненамерно испадна најстрашното возење на сите времиња

Некои ролеркостери се страшни поради нивната огромна височина, брзите завои, наглите спуштања и вратоломната брзина. Од друга страна, некои ролеркостери се страшни поради сосема различни причини.
Таканаречениот „небесен велосипед“ или SkyCycle во паркот Вашузан во префектурата Окајама во Јапонија е еден од тие ролеркостери.

Нови одлични илузии од Зак Кинг

Нови одлични илузии од Зак Кинг

Иако сите знаат дека неговите илузии се претежно видео монтажи, сепак Зак стана славен со својата креативност. Кратките видеа што ги прави се многу оригинални и интересни за гледање.

12 болни знаци дека веќе сте возрасна личност

Велат дека детството и младоста се најубавите периоди во животот и никој не сака да остари. Луѓето често се самозалажуваат себеси дека воопшто не се промениле, но сепак некои нешта ги издаваат. Еве 13 знаци по кои ќе забележите дека возраста почнала да си го носи своето.

Велосипедистите на Руанда прв пат во животот гледаат снег на светски натпревар

Заборавија и на натпреварувањето, ова е поважно, затоа што се гледа еднаш во животот :). Фацата на претпоследниот = BESCENETO. Кога ќе се вратат во Руанда, ќе им раскажуваат на другите за снегот.

Магионичарот се обидува да го надмудри Мареј во живо на ТВ

Магионичарот се обидува да го надмудри Мареј во живо на ТВ

Мареј, Мареј, Мареј, колку карти гледаш на масата? Три?

Како жените чистат снег во Норвешка?

Вака некако би изгледал светот кога жените и мажите би биле рамноправни.

16 славни личности кои изгледале сосема различно на помлади години

Сите имаме фотографии од минатото кои би сакале да ги заборавиме. Овие засрамувачки слики покажуваат дека сме биле подебели, или пак можеби се доказ дека низ тинејџерските години сме поминувале на најлошиот можен начин.

Оваа компанија ќе ви плати 13.000 долари да се испразните во нивната WC шолја

OpenBiome користат човечки измет за да создадат медицински третман за луѓето кои страдаат од цревни инфекции, и поради тоа се подготвени да го одврзат кесето за донации на производите на човечкиот систем за варење, и тоа широко. Колку поголеми и колку почесто ги пуштате во нивната лабораторија, толку посреќен ќе биде вашиот паричник, а и […]

3000 години на стандарди за женска убавина во 3-минутно видео

3000 години на стандарди за женска убавина во 3-минутно видео

Убавината е во окото на набљудувачот, а окото може различно да ги гледа нештата во зависност од тоа за кого се работи и кога. Сите отприлика имаме претстава како се облекувале жените во различните периоди на историјата, но можеби не сте знаеле дека во различните историски периоди имало и различни идеални телесни типови. Следното видео […]

Зграда – град во Америка

Во американската држава Алјаска постои едно мало гратче со име Витер. Во гратчето живеат само 220 жители. Она што го прави гратчето уникатно е што сите жители живеат во единствената 14 катна зграда во градот.

Убијци на сексуалниот нагон: причините за ниско либидо

Сексот е еден од најважните нешта во човечкиот живот и здравиот сексуален нагон е показател и за доброто општо телесно и душевно здравје. Прочитајте за тоа што сѐ може да биде причинител за намалената сексуална активност.

Шпагетите можат и да се пржат!

Шпагетите можат и да се пржат!

Ако некогаш сте посакале да си направите шпагети, знаете дека ќе ви треба подолго време за да ги зготвите. Сте сакале да каснете нешто набрзина, но потоа чекате цела вечност пред да ги вкусите прекрасните тестенини. Имаме одговор за вашиот проблем – спржете ги! Можеби ќе ви звучи лудо и неправилно, но верувајте и вака се вкусни […]

Кафе турнеја низ светот

Кафе турнеја низ светот

Дали сте љубител на кафе? Ако сте, знаете дека ништо на светот не е како првата голтка на вкусно кафе рано наутро. Одеднаш денот – без разлика дали истура дожд или е смрзнувачки студено – веќе не изгледа толку тегобен.
Ако сте патувале низ разни земји, знаете дека насекаде се прават различни варијанти на оваа напивка. Во ова видео се прикажани рецепти за кафе од целиот свет за тие од вас кои сакаат да си ја прошират палетата на кафе вкусови. Уживајте!

Мажи во смешни ситуации 26 (44 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

WTF ситуации (43 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Претовар (48 фото)

Зошто да се враќаат повеќе пати кога може се да се пренесе наеднаш :).

Мини мускули: Најмладиот британски натпреварувач во бодибилдинг

15-годишниот Космо Тејлор, од Инвернес, Шкотска, не е обичен тинејџер. Тој е најмладиот професионален бодибилдер во Велика Британија. Во теретаната на мини мускулџијата друштво му прават неговата сестра Бронвин (19), шампионка во кревање тегови и татко му Ендрју (47), кој исто така е бодибилдер.

Рибарењето на замрзнатото езеро не тргна според планот

Рибарењето на замрзнатото езеро не тргна според планот

Интересна случка со рибарот и рибата. Погледнете кој кого надмудри и кој испадна победник на крај.

+