Тежок е студентскиот живот (57 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

Како ќе изгледа новата GTA? Огромна промена во играта која ќе ја направи многу пореална!

Како ќе изгледа новата GTA? Огромна промена во играта која ќе ја направи многу пореална!

Во новата верзија од мегапопуларната видео игра погледот на играње се менува и повеќе нема да можете да го гледате вашиот лик, туку вие ќе бидете тој, односно ќе гледате со негови очи што се случува околу вас.

Смешни моменти на бакнување (21 фото)

Бакнувањето е начин на изразување љубов кон некого, но понекогаш знае да се претвори во смешна ситуација.

Малото девојче против уличниот христијански проповедник

Малото девојче против уличниот христијански проповедник

Дечково си мисли: Игнорирај ја, ѓаволот влегол во неа и ја користи за да си ги оствари своите цели.

Родителите ги лажат децата дека им ги изеле сите бонбони што си ги собрале на „Ноќта на вештерките“

Родителите ги лажат децата дека им ги изеле сите бонбони што си ги собрале на „Ноќта на вештерките“

Дали има полошо сценарио од ова за едно дете, кое си легнува вечерта на „Ноќта на вештерките“, пресреќно затоа што собрало куп бонбони и чоколатца и одвај чека да дојде утро за да ги јаде.

Незгоди се случуваат (41 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Што прават двајцата татковци додека ги чуваат децата во паркот?

Што прават двајцата татковци додека ги чуваат децата во паркот?

Си седат на клупите и очигледно им е досадно, но наеднаш работите тргнаа во неочекуван правец.

Пишувањето за злосторства добива сосема ново значење со овие 10 автори – и нивните злосторства

Велат дека треба „да пишуваш за тоа што го знаеш“. Но, тоа е совет кој треба да се зема со зрно сомнеж. А сепак, овие познати писатели се извршители на ужасни злодела. Пред за тоа да му припишеме вина на некаков „уметнички темперамент“ земете предвид дека психопатите ги има од секакво милје. Во случајов се […]

Хардкор: Првиот акционен филм снимен од прво лице

Хардкор: Првиот акционен филм снимен од прво лице

Рускиот режисер Илја Наишулер го објави трејлерот за неговиот нов филм „Хардкор“ кој целосно беше снимен со две камери монтирани на главата на главниот актер. Многу креатинво дело и многу интересно за гледање, како да играш крвава видео игра.

Млад билдер им ги покажува мускулите на другарите

Млад билдер им ги покажува мускулите на другарите

Другарите му се закон, мува не ги лази, око не им трепнува за другарот :).

Трогателната приказна на Лиз Маркс ќе ве одвикне од користење на мобилниот телефон додека возите

Трогателната приказна на Лиз Маркс ќе ве одвикне од користење на мобилниот телефон додека возите

Само 1 напишана СМС порака била доволна за животите на 20 годишната девојка Лиз Маркс и на нејзината мајка да се сменат засекогаш. Пишувајќи СМС порака зад воланот, Лиз се удрила во камион кој стоел на патот. Од сообраќајката лицето и се изобличило до толкава мера што луѓето почнале да ја одбегнуваат. Лиз останала буквално […]

Овој таксист имал неверојатно доживување собирајќи го Том Хенкс

Да се биде таксист во Њујорк може да доведе до многу интересни случки. Некои од нив вообичаено не се за раскажување пред воспитано друштво и мали деца, но оваа е безбедна за сите. И е навистина неверојатна. Додека возел низ Парк авенијата кон крајот од неговата смена, решил да собере патник, и покрај тоа што […]

Краток цртан филм кој морате да го вдите! Ем ќе се насмеете, ем ќе си извлечете добра поука!

Краток цртан филм кој морате да го вдите! Ем ќе се насмеете, ем ќе си извлечете добра поука!

Филмот се вика „Офелија“ и е една многу интересна анимирана романтична комедија за времето во кое живееме, без приватност, кога секој може да дознае се за тебе преку социјалните мрежи.

А каква музика слушате вие?

А каква музика слушате вие?

Јас не сакам многу детска музика туку музика за возрасни :).

Овие неверојатни искуства се толку скапи, што веројатно ние обичните луѓе никогаш нема да ги искусиме

На улиците на Њујорк бил виден човек како шета свиња облечена во костум направен од кредитни картички на American Express. Се работело за човек кој играл во позната американска ТВ серија. Така е тоа, богатите луѓе можат да си дозволат сешто и луксузот и безобразно скапите нешта се просто дел од секојдневниот живот. Доколку некогаш […]

Сексот и помага на младава студентка да ја прошета цела Кина (14 фото)

19-годишната студентка Ју Пен од градот Шангај бидејќи многу сакала да ја пропатува цела Кина, а немала пари, добила „генијална“ идеја. На својот профил на една од кинеските социјални мрежи таа го објавила својот план: Од секое место што сакала да го посети, таа барала доброволци кои ќе и ги платат патните трошоци и ќе […]

Што направиле властите во еден град од напуштената самопослуга?

Волмарт е светски ланец на дисконтни продавници. Овие продавници се речиси секогаш со џиновски размери, во просек зафаќајќи простор од 2.5 фудбалски игралишта. И што се случува кога една таква продавница ќе се затвори? Останува ужасно голем неискористен простор.

Властите во МекАлен, Тексас, се соочиле со овој проблем кога бил затворен нивниот локален Волмарт. Но, наместо да остават огромниот простор да стои напуштен, тие направиле нешто прекрасно.

Како сами да си направите полнач за батерии на сончева енергија?

Батериите на полнење заштедуваат пари и го намалуваат ризичниот отпад. Се разбира, ако се сетите да ги наполните. Да земете батерија за само да увидите дека ќе треба да мине четири часа на полначот е навистина непријатно. Фрустриран од овој проблем, Шон Фрејн решил да измисли полнач на батерии кој работи секаде кадешто има сонце […]

Збогум порно: Војниците се збоуваа од своите порно списанија со сета достојна почит

Збогум порно: Војниците се збоуваа од своите порно списанија со сета достојна почит

Старешините ги фатиле и им наредиле да ги уништат. Но разделбата од некои работи е тешка :).

Како што ова девојче се доближуваше до нејзината смрт, нејзиното училиште направи нешто неверојатно

Сите ние пред нас имаме ограничен број на денови. Тие можат да се бројат со илјадници или со неколку, но секогаш не потсетуваат да го искористиме до максимум животот кој ни е даден. Откако Линзи дознала дека страда од леукемија и ѝ остануваат уште четири месеци живот, нејзиното семејство решило да помогне остатокот од нејзиниот живот да го проживее најнормално што може.

Смешни невести и по некој младоженец (57 фото)

Доколку сте во брак задолжително погледнете го ова! Фотографиите во продолжение инстант ја зголемуваат љубовта помеѓу вас и вашиот брачен другар.

Овие 10 прехранбени производи можете да ги користите и за чистење низ вашиот дом. Плус тоа, евтини се!

Храната вообичаено е причина за проблеми со чистотата во домаќинството, а не решение, но ви претставуваме некои видови храна коишто можат да ви помогнат во чистењето. Дали се работи за дамки направени од вашиот несмасен гостин, или немирно дете, или некои предмети потемнеле од долгогодишна употреба, овие нешта од вашиот фрижидер и воопшто од вашата кујна […]

6 чекори

6 чекори

Без коментар :).

Кинескиот Ромео го направи најспектакуларното запросување во историјата на човештвото

22-годишниот студент Дим Чен од градот Шенјан испланирал романтично вечерно запросување на својата девојка на стадионот на својот факултет. Но, девојката заборавила да дојде на состанокот. За да и го привлече вниманието и за да ја потсети, Ромео решил да ги запали огнометите кои биле планирани ако девојката каже ДА. Кога студентот ги запалил огнометите, […]

Фотоилузии (40 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во илузии.

Можеби никогаш досега не сте помислиле да ги ставите овие додатоци врз вашата пица, но сега сигурно ќе посакате

Еве неколку примери за тоа какви пици јадат луѓето низ целиот свет. Можеби на прв поглед некои ќе се чинат малку чудни, но мора да се многу вкусни.

Ова задолжително треба да го има во секој бутик!

Генијална идеја која одењето во бутик го прави поубаво искуство за сите.

Таткото шегаџија не сфаќа дека ќерка му е трудна и дека ќе биде дедо

Таткото шегаџија не сфаќа дека ќерка му е трудна и дека ќе биде дедо

Се обидоа да не му кажат директно туку сам да сфати, но тој си мисли дека е многу духовит :).

Овие двајца чистачи се буквално суперхерои. Мора да го видите ова!

За кои луѓе во нашето општество мислите дека се суперхерои? Пожарникарите? Полицајците? Војниците или можеби докторите? А што мислите за санитарните работници? Овие двајца мажи кои работат како чистачи на планината Таиханг секој ден се херои. Буквално. Двајцата колеги кои работат во провинцијата Хенан во Кина решиле да додадат малку шмек во нивната работа. Па […]

6 разлики помеѓу роденденската прослава како дете и како возрасен

Се сеќавате ли на времето кога родендените беа едно од најдобрите нешта кои нетрпеливо ги очекувавте? Кој да знае дека тие чекор по чекор нѐ донесуваат до досадниот живот на возрасните во кој мора да работите, да плаќате сметки и броите калории? Да се навратиме на времињата кога роденденските прослави беа поедноставни во споредба со родендените на возрасните.

+