Смешки, киксови и незгоди на работните места (42 фото)

Моменти кои го разбиваат момотоното секојдневие на работниците.

Пронајди го натрапникот на секоја од фотографиите (38 фото)

Некои лесно се гледаат, но некои се вистински предизвик и ќе треба добро да ги изанализирате.

3 девојки во кола на оригинален начин ја раскажуваат историјата на популарната музика

3 девојки во кола на оригинален начин ја раскажуваат историјата на популарната музика

Во кратки црти, од илјада деветстотини и некоја па се до денес.

Малкумина знаат за трагичниот дневник што ова непознато девојче го водело за време на Втората светска војна

Сите сме слушнале за „Дневникот на Ана Франк“, историско дело за девојчето кое со целото нејзино семејство било однесено во концентрационен логор и убиено само поради нивното еврејско потекло.
Но постои и уште еден, помалку познат дневник кој сведочи за германската окупација за време на Втората светска војна, кој не е ништо помалку моќен. Дневникот на Тања Савичева служи како потсетник на безнадежноста на цивилите во областите окупирани од нацистите за време на Втората светска војна.

Ова девојче родено со „сурла“ Индијците го обожуваат како инкарнација на богот Ганеша

Девојче родено израсток меѓу очите кој наликува на сурла од жителите на нејзиното село е обожувано како реинкарнација на хиндуистичкиот бог Ганеша. Девојчето се родило во четврток во селото Алигарх, Утар Прадеш, северна Индија. Веста дека се родило „божествено дете“ бргу се раширила низ селото и привлекла многу посетители кои девојчето го нарекле „Ганпатру“, што […]

Њујорк порано бил марихуанска џунгла

Кога би можеле да се прошетате низ Бруклин пред 1951 година, би налетале на полиња и полиња со марихуана висока два метри.

Љубовен пар патува низ светот и ни покажува како изгледа љубовна врска од бајките

Фотографот и спортист Џеј Алварез и неговата девојка манекенка Алексис Рене живеат неверојатен, волшебен живот и со овие фотографии го докажуваат тоа. Оваа згодна двојка патува по егзотични локации околу светот и се сликаат како го живеат својот живот до максимум.

Ерменец во Мелбурн им кажува на синовите како се прави вистинска скара

Ерменец во Мелбурн им кажува на синовите како се прави вистинска скара

Иако долго време живее во Австралија, не си ги заборавил корените. Им вели на синовите: „Кога ќе ја пробате скарата ќе си ги изедете и прстите, а потоа ќе ви биде жал зошто сте си ги изеле прстите, затоа што има уште скара за јадење а ќе немате место“ :).

Само во Русија (41 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Мали палавковци (38 фото)

Ах деца, деца! Кој ги има, ЗНАЕ! Кој нема, ЌЕ ДОЗНАЕ 🙂

Дваесет откачени првоаприлски шеги

Денес е денот кој насекаде во светот е прифатен како ден посветен на шегата, па така веруваме дека не би ви дошле на одмет неколку идеи за тоа како да се пошегувате со вашите блиски, па дури и со луѓето кои не ви се толку блиски. Доколку не повредувате некого, телесно или душевно, сѐ е дозволено. Доколку имате и вие некои идеи, или пак сте успеале некого да излажете или да се пошегувате на оригинален начин, споделете го тоа со нас во коментарите.

Дури и астронаутите мораат да си ја мијат косата – еве како изгледа таа нивна рутина

Дури и астронаутите мораат да си ја мијат косата – еве како изгледа таа нивна рутина

Не треба да сте фанатичен фан на научната фантастика за да бидете фасцинирани од вселената и постигнувањата на астронаутите. На крајот на краиштата, во секој случај би било интересно да се види како изгледа да се живее надвор од нашата атмосфера во споредба со вообичаените услови, кои се секојдневните активности на астронаутите, што јадат или како ја одржуваат личната хигиена, а особено тоа како жените астронаути успеваат да ја измијат нивната долга коса во услови на нулта гравитација.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (47 фото)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Како најефикасно да си ја замолчиш девојката

Како најефикасно да си ја замолчиш девојката

Добра финта која секогаш успева :).

Необична игра на полска свадба: Младоженецот со фаќање треба да ја познае невестата по коленото

Необична игра на полска свадба: Младоженецот со фаќање треба да ја познае невестата по коленото

Сите млади девојки на свадбата седнале и ги разголиле колената за да може младоженецот да си ја опипа невестата.

9 годишно дете против професионален кечер

9 годишно дете против професионален кечер

Косооките знаат да направат добро шоу.

Лоши вести за љубителите на џинс: Вашите фармерки го сушат светот

Иконскиот бренд Леви Штраус обзнанува за огромного количество вода кое се троши на најносените панталони во светот. За еден единствен пар фармерки се трошат речиси 3800 литри вода додека да се износат. Тоа е еднакво на 15 милиони пуштања на вода во тоалетот, 10.56 милиони десетминутни туширања и 3.9 милиони капења во када.

Полицијата изгоре 3.3 тони марихуана и го издрогира целото соседство

Цело едно соседство во индонезискиот главен град Џакарта се издрогира, откако полицијата изгоре огромен куп од 3.3 тони марихуана. Чадот од кладата од канабис бргу се рашири врз куќите на жителите на западна Џакарта. Полицајците носеле заштитни маски, но обичните граѓани како и новинарите ја немале таа привилегија.

Деца за првпат ги откриваат женските гради

Некои порано, некои подоцна, но долгиот пат секогаш почнува со еден чекор.

Новата Мис Јапонија (13 фото)

На натпреварот Мис Јапонија 2015 година победи 20 годишната Адријана Мијамото. Нејзе жестоко ја нападнаа Јапонците на интернет поради нејзиниот нејапонски изглед. Работата е во тоа што таткото на Адријана има африкански корени. Инаку таа си е родена во Нагасаки, се школувала во САД, а потоа се вратила во нејзината родна земја.

Двајца татковци дрифтаат со своите синови

Двајца татковци дрифтаат со своите синови

Кому му треба суперхерој, кога имаш супертатко.

Кога тато е електро инженер…

Кога тато е електро инженер…

Му направил на синот уникатна играчка, контролна табла која постојано ја надоградува. Со неа синот ќе може да вози се, од кола до ракета и да игра безброј други игри.

Работи кои веднаш ќе посакате да ги имате (48 фото)

Генијални изуми наменети да ни го поедностават и разубават животот.

Го правиш тоа… погрешно! (42 фото)

Се насмеа ли денес?

Најлошиот пожарникар на сите времиња

Најлошиот пожарникар на сите времиња

Коефициент на интелигенција -20 :).

Атрактивна девојка фатена на дело како краде паричник

Атрактивна девојка фатена на дело како краде паричник

Социјален експеримент со скриена камера кој ќе ви покаже колку мажите замижуваат пред женската убавина.

Руски идиотизам (61 фото)

Работи кои можат да се видат само и само во Русија.

Што е BODYTEC и зошто во Македонија?

Сведоци сме една голема технолошка револуција која се повеќе зема замав во целокупното опкружување, олеснувајќи го севкупното наше живеење и фукнционирање. Токму тоа сега се случува и во светот на вежбањето. BODYTEC e иднината на фитнес светот.

Најдобриот начин да се заврши акционен филм

Најдобриот начин да се заврши акционен филм

Негативецот мора да биде убиен, но најважен е начинот на кој позитивецот ќе го направи тоа.

Тежок е студентскиот живот (47 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

+